Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Midway (firma) Najnowsze wiadomości i informacje

Przeciek ujawnia datę premiery gry Doom 64 na PC i PS4
Przeciek ujawnia datę premiery gry Doom 64 na PC i PS4

Serek, 28 lipca 2019, 09:00

Na stronie PEGI znalazła się oficjalna ocena gry Doom 64. Co ciekawe, przy tytule widnieje data premiery na PC oraz PlayStation 4. Wygląda na to, że Bethesda ma w planach pierwszą oficjalną konwersję gry na blaszaki.

BlackSite: Area 51 powróci w nowej odsłonie?
BlackSite: Area 51 powróci w nowej odsłonie?

qjin, 29 kwietnia 2014, 12:50

Koncern Warner Bros. wypełnił w minionym tygodniu wniosek w celu rejestracji znaku handlowego BlackSite: Area 51 w amerykańskim Urzędzie Patentowym. Czyżby był to zwiastun nadejścia nowej części poświęconej wydarzeniom w Strefie 51?

Mortal Kombat vs DC Universe na PS3

Cenega Press Release, 10 września 2010, 19:00

Stranglehold na PS3 ponownie w sprzedaży

Cenega Press Release, 10 września 2010, 18:55

This is Vegas skasowane przez Warner Bros.?
This is Vegas skasowane przez Warner Bros.?

Sarge, 25 sierpnia 2010, 09:25

Wygląda na to, że nie doczekamy się jednej z ciekawiej zapowiadających się gier sandboksowych ostatnich lat. Chodzi o This is Vegas, które zapowiedziano już w roku 2008. Na jaw wyszły też horrendalne nakłady finansowe, jakie włożono w produkcję.

This is Vegas i inne projekty Midway’a nie przepadną?
This is Vegas i inne projekty Midway’a nie przepadną?

Hed, 12 maja 2010, 12:19

Warner Bros. wykupił firmę Midway w ubiegłym roku, ale jak dotąd nie skomentował sprawy wielu niewydanych projektów wydawcy. Wygląda na to, że przynajmniej część z nich nie została anulowana, bo przedsiębiorstwo zarejestrowało kilka domen internetowych, powiązanych między innymi z grą This is Vegas, na którą fani sandboksowych klimatów czekają od lat.

Efekty udostępnienia darmowej licencji na Unreal Development Kit
Efekty udostępnienia darmowej licencji na Unreal Development Kit

Adrian Werner, 15 listopada 2009, 15:24

Upłynęło dopiero dziesięć dni, od kiedy Epic Games udostępniło darmową licencję na Unreal Development Kit do celów niekomercyjnych, a już widać jak duży wpływ będzie to miało na całą społeczność moderską.

Prometheus - jeden z najlepszych modów do Unreal Tournament III, dostępny jako samodzielny produkt
Prometheus - jeden z najlepszych modów do Unreal Tournament III, dostępny jako samodzielny produkt

Elrond, 8 listopada 2009, 12:12

Przedstawiciele zespołu deweloperskiego Prometheus Team poinformowali o umieszczeniu w sieci najnowszej wersji (4.0) moda do Unreal Tournament III, nazwanego po prostu Prometheus. Dzięki udostępnieniu przez firmę Epic zestawu narzędzi Unreal Development Kit, każdy może pobrać wspomniany wyżej mod i sprawdzić jego możliwości bez konieczności instalowania dodatkowych produktów.

Kolejny darmowy weekend z Unreal Tournament III
Kolejny darmowy weekend z Unreal Tournament III

Jiker, 17 września 2009, 08:45

Jeszcze dzisiaj, o godzinie 20:00, rozpocznie się kolejny darmowy weekend z pecetowym Unreal Tournament 3 wydanym oryginalnie w 2007 roku, poinformowała firma Epic Games. Każdy będzie mógł zaopatrzyć się w dzieło twórców marki Gears of War i poddać je testom, które potrwają do przyszłego poniedziałku. Jedynym wymogiem jest tak naprawdę bycie posiadaczem konta w systemie Steam.

Nowa gra Johna Woo anulowana?
Nowa gra Johna Woo anulowana?

Hed, 9 września 2009, 10:57

Wygląda na to, że firma Midway współpracowała w Johnem Woo, znanym reżyserem kina akcji, nad nową produkcją elektroniczną. Tytuł miałby nazywać się Gunrunner, co właściwie pasuje do twórczości pana Woo, który specjalizuje się w filmach o wojnach gangów. Według doniesień projekt został najprawdopodobniej anulowany w związku ze sprzedażą powyższego przedsiębiorstwa.

This is Vegas jednak w produkcji
This is Vegas jednak w produkcji

Hed, 4 sierpnia 2009, 09:25

This is Vegas, dzieło studia Surreal Software, jednak znajduje się w produkcji. Wczoraj donosiliśmy, że najwyraźniej gra została anulowana po przejęciu wydawcy Midway przez koncern Warner Bros. Plotki pojawiły się, gdy serwis WorthPlaying poinformował o powiadomieniach rozsyłanych przez sklep GameStop do klientów. Hazard i rozpusta zostały na szczęście uratowane!

This is Vegas pierwszą ofiarą zakupu Midway przez koncern Warner Bros.?
This is Vegas pierwszą ofiarą zakupu Midway przez koncern Warner Bros.?

Jiker, 3 sierpnia 2009, 08:40

Amerykańska sieć sklepów GameStop poinformowała wszystkie osoby, które złożyły zamówienie przedpremierowe na produkcję This is Vegas, że gra została skasowana. Czekamy na oficjalne potwierdzenie tej wiadomości.

Następny Unreal Tournament dopiero za kilka lat
Następny Unreal Tournament dopiero za kilka lat

Hed, 25 lipca 2009, 14:18

Wygląda na to, że Epic nie planuje stworzenia kolejnej części Unreal Tournament w najbliższym czasie. Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi udzielonych przez prezesa i założyciela studia, czyli Tima Sweeney’a. Jak sam powiedział marka jest co prawda długoterminową inwestycją, ale jednak firma nie zamierza wypuścić pełnoprawnej, pudełkowej kontynuacji produkcji w ciągu kilku lat.

O zakupie firmy Midway przez koncern Warner Bros.

Jiker, 18 lipca 2009, 16:30

Sprzedaż firmy Midway oraz posiadanych przez nią licencji była sprawą, którą roztrząsaliśmy przez ostatnich kilkanaście tygodni. Koniec końców okazało się, że jedynym zdecydowanym nabywcą skłonnym wyłożyć za producenta serii Mortal Kombat co najmniej 30 milionów dolarów został koncern Warner Bros. W ostatnich dniach poznaliśmy szczegóły całej transakcji.

Studio odpowiedzialne za Wheelmana zamknięte
Studio odpowiedzialne za Wheelmana zamknięte

Hed, 15 lipca 2009, 08:45

Midway Newcastle, odpowiedzialne za całkiem solidną grę Wheelman, zostało oficjalnie zamknięte. Dotychczasowy właściciel dewelopera, czyli Midway, został sprzedany firmie Warner Bros. Niestety nie była ona zainteresowana zakupem także brytyjskiego studia wydawcy, które od jakiegoś czasu poszukiwało nowego inwestora. Jak widać – bez skutku.

Koniec wsparcia dla Mortal Kombat vs DC Universe
Koniec wsparcia dla Mortal Kombat vs DC Universe

Jiker, 8 lipca 2009, 10:15

Ed Boon, twórca marki Mortal Kombat, poinformował za pośrednictwem Twittera, że dodatkowa zawartość do gry Mortal Kombat vs DC Universe została skasowana i najprawdopodobniej nie zostanie już wydana. W skład DLC mieli wejść przede wszystkim nowi bohaterowie.

Weekend z darmowym Unreal Tournament III
Weekend z darmowym Unreal Tournament III

ziooleck, 27 maja 2009, 11:20

Unreal Tournament III bez wahania można zaliczyć do jednej z najpopularniejszych strzelanin sieciowych. Masa turniejów, niezliczone rankingi i, przede wszystkim, rzesze użytkowników bez trudu napędzają machinę przygotowaną przez Epic Games. By jeszcze bardziej poszerzyć grono odbiorców, twórcy zdecydowali po raz kolejny udostępnić tytuł całkowicie za darmo.

Koncern Warner Bros. bliski przejęcia majątku Midway

Jiker, 22 maja 2009, 08:20

Przedstawiciele upadającego Midway poinformowali o złożeniu przez koncern Warner Bros. oferty zakupu części amerykańskiego majątku firmy oraz marki Mortal Kombat za 33 miliony dolarów. Potwierdzili tym samym plotki z końcówki zeszłego miesiąca, uzupełniając je o kilka dodatkowych szczegółów.

Ruszają prace nad kinową adaptacją The Wheelman
Ruszają prace nad kinową adaptacją The Wheelman

Hed, 10 maja 2009, 15:06

Pojawiły się pierwsze konkretne informacje na temat kinowego projektu The Wheelman. Produkcją filmu zajmuje się wytwórnia Paramount Pictures, która w roli reżysera obsadziła Johna Singletona, znanego między innymi z obrazu Za szybcy, za wściekli. W głównej roli wystąpi naturalnie Vin Diesel. Aktor pojawił się również w elektronicznej wersji tej historii, stworzonej przez jego własne studio Tigon.

DLC do Wheelmana już dostępne
DLC do Wheelmana już dostępne

Jiker, 5 maja 2009, 08:30

Firmy Ubisoft, Midway oraz Tigos Studios poinformowały o wydaniu dwóch paczek DLC do gry Wheelman. O ile jednak za pierwszą musimy zapłacić, o tyle druga jest już w pełni darmowa. W chwili obecnej dodatki mogą pobrać jedynie posiadacze Xboksa 360. Właściciele PlayStation 3 muszą poczekać do czwartku.

Warner Bros. zainteresowany wykupieniem dorobku Midway

Jiker, 27 kwietnia 2009, 12:00

Anonimowi informatorzy brytyjskiego serwisu MCV UK twierdzą, że znalazł się potencjalny nabywca gotów wyłożyć określoną sumę pieniędzy na zakup firmy Midway. Jest nim koncern Warner Bros., bardzo ochoczo nastawiony do przejęcia kilku najpopularniejszych marek będących w posiadaniu upadającej od dłuższego czasu firmy deweloperskiej.

Poradnik: Wheelman

Redakcja GRYOnline.pl, 23 kwietnia 2009, 22:39

„Witaj w poradniku do gry Vin Diesel Wheelman. Prezentowana gra jest mieszaniną takich produkcji jak Carmageddon, Driver czy też w odrobinie GTA. Zdecydowaną większość rozgrywki spędzisz „za kółkiem” przemierzając ulice Barcelony, choć i znajdzie się kilka misji „chodzonych”.

Midway sprzedany = bonusy dla szefów
Midway sprzedany = bonusy dla szefów

Filip „fsm” Grabski, 16 kwietnia 2009, 10:06

Wszystko wskazuje na to, że zbliżamy się do końca smutnej i zaskakująco wieloodcinkowej historii upadku zasłużonej firmy Midway. Na początku marca pisaliśmy o możliwości sprzedaży marki Mortal Kombat, co miało być częścią dużego planu zakończenia agonii firmy.

Ekipa odpowiedzialna za Mortal Kombat rozważa odejście z firmy Midway
Ekipa odpowiedzialna za Mortal Kombat rozważa odejście z firmy Midway

Hed, 4 kwietnia 2009, 13:37

Według kilku zagranicznych serwisów ekipa odpowiedzialna za serię Mortal Kombat rozważa odejście z firmy Midway. Przyczyną są oczywiście problemy finansowe. Informacje na razie nie są potwierdzone i pochodzą od anonimowych przedstawicieli zespołu. Programiści i twórcy znani między innymi z niedawnego Mortal Kombat vs. DC Universe prowadzą podobno rozmowy z konkurencyjnymi wydawcami.

Twórcy Wheelmana pracują nad nową grą z otwartym światem
Twórcy Wheelmana pracują nad nową grą z otwartym światem

Filip „fsm” Grabski, 30 marca 2009, 10:10

Wirtualny Vin Diesel i jego motoryzacyjne przygody w Barcelonie to główne atrakcje gry Wheelman, która już jest dostępna na rynku. Jej twórcy planują wykorzystać zdobyte doświadczenia przy produkcji kolejnego tytułu.

Wheelman – polska premiera

CDP.pl Press Release, 27 marca 2009, 18:38

Polska Premiera Wheelmana jutro

CDP.pl Press Release, 26 marca 2009, 18:37

The Wheelman ozłocony
The Wheelman ozłocony

Jiker, 13 marca 2009, 08:20

The Wheelman, dynamiczna gra akcji opracowana przez studio Tigon, którego założycielem jest sam Vin Diesel, weszła w fazę złota. Oznacza to, że deweloper ukończył wszystkie założone prace i wysłał produkcję do tłoczni. Już 27 marca na półkach sklepowych znajdą ją mieszkańcy krajów Europy Zachodniej. Natomiast trzy dni wcześniej możliwość nabycia gry otrzymają Amerykanie.

Prace nad filmem Stranglehold rozpoczęte
Prace nad filmem Stranglehold rozpoczęte

Jiker, 10 marca 2009, 07:59

Stranglehold autorstwa Midway Games, powstałe jako kontynuacja kultowego Hard Boiled w reżyserii Johna Woo, okazało się bardzo dynamiczną i przyjemną strzelaniną. Krwawy i pełen śmiertelnych pojedynków produkt ma szansę trafić tam, gdzie triumfy święcił jego prequel, a więc na ekrany kin. W chwili obecnej nad filmem prowadzone są wstępne prace.

The Wheelman na PC w planie wydawniczym CD Projekt

CDP.pl Press Release, 5 marca 2009, 19:12

Pecetowy Titan Pack do Unreal Tournament III wydany, wersja PS3 zalicza opóźnienie
Pecetowy Titan Pack do Unreal Tournament III wydany, wersja PS3 zalicza opóźnienie

Filip „fsm” Grabski, 5 marca 2009, 14:06

Zgodnie z zapowiedziami, dzisiaj debiutuje pokaźna paczka z bonusami do Unreal Tournament III – Titan Pack. Bawić się mogą już posiadacze gry na PC, playstationowcy muszą jeszcze poczekać.

Czy Midway sprzeda markę Mortal Kombat?
Czy Midway sprzeda markę Mortal Kombat?

Filip „fsm” Grabski, 2 marca 2009, 15:00

Oto jesteśmy świadkami kolejnego rozdziału długiej i niewesołej historii upadku znanego wszystkim Midwaya. Zadłużona firma, mimo podjęcia kilku prób wyjścia z kryzysu, najwyraźniej sobie z nim nie radzi.

Ubisoft i Wheelman już oficjalnie
Ubisoft i Wheelman już oficjalnie

Filip „fsm” Grabski, 19 lutego 2009, 13:30

Milo Burik, twardy mistrz kierownicy o fizjonomii Vina Diesela to bohater gry The Wheelman, której los był do niedawna niepewny. Dzisiaj mamy oficjalne oświadczenie – tytuł ten znalazł nowy dom.

Titan Pack dla Unreal Tournament III już 5 marca
Titan Pack dla Unreal Tournament III już 5 marca

Filip „fsm” Grabski, 19 lutego 2009, 12:44

Od pewnego czasu zapowiadany bogaty pakiet dodatkowych elementów do Unreal Tournament 3 nareszcie otrzymał konkretną datę premiery. Wiemy również dokładnie, co znajdzie się w środku.

Znamy zwycięzców drugiego etapu Make Something Unreal
Znamy zwycięzców drugiego etapu Make Something Unreal

Hed, 19 lutego 2009, 11:50

Poznaliśmy finalistów i zwycięzców drugiego etapu konkursu Make Something Unreal, który ruszył w ubiegłym roku, przyciągając ogromną uwagę wielu miłośników twórczego podejścia do gier. Nic dziwnego – do wygrania są wciąż nagrody o łącznej sumie miliona dolarów. Autorzy najlepszego moda otrzymają chociażby licencję na trzecią generację silnika graficznego firmy Epic.

Midway - prace nad nową częścią Mortal Kombat trwają
Midway - prace nad nową częścią Mortal Kombat trwają

Brucevsky, 18 lutego 2009, 12:25

U.S. Bankruptcy Court zezwolił Midway na dysponowanie środkami finansowymi i inwestowanie oraz pracę nad nowymi projektami. Oznacza to, że firma może kontynuować produkcję nowej części Mortal Kombat i wydać The Wheelman.

Lista wierzycieli Midway, czyli rozdrabnianie trzystu baniek
Lista wierzycieli Midway, czyli rozdrabnianie trzystu baniek

Łosiu, 14 lutego 2009, 12:49

Serwis GamePolitics zaprezentował wyniki swojego szperania po dokumentach mających na celu utrzymanie przy życiu Midway Games – listę jednostek, którym firma winna jest największe kwoty.

Bitwa o Midway trwa, Wheelman sprzedany?
Bitwa o Midway trwa, Wheelman sprzedany?

Hed, 13 lutego 2009, 11:32

Firma Midway została zmuszona do ogłoszenia niewypłacalności, co nie oznacza jednak, że zostanie zamknięta. Jak na razie europejski oddział wydawcy będzie kontynuował pracę. Pomimo tego, sytuacja jest oczywiście poważna - długi firmy są bardzo duże, a środków na ich pokrycie wciąż brakuje. W związku z tym pojawiły się plotki o sprzedaży marki Wheelman, która miałaby trafić do Ubisoftu.

The Wheelman na X360 i PS3 w planie wydawniczym Cenega

Cenega Press Release, 28 stycznia 2009, 17:26

Unreal Tournament III już wkrótce znacznie lepszy
Unreal Tournament III już wkrótce znacznie lepszy

Hed, 27 stycznia 2009, 11:55

Przedstawiciel firmy Epic, którą ostatnio zwykliśmy kojarzyć głównie z serią Gears of War i charakterystycznymi wypowiedziami Cliffa Bleszinskiego, ogłosił właśnie, że inna kluczowa pozycja dewelopera zostanie mocno podrasowana. Mowa oczywiście o nieco zapomnianym Unreal Tournamencie III, który już niedługo otrzyma naprawdę potężną porcję uaktualnień i nowości.

Dobra sprzedaż Mortal Kombat vs DC Universe i kolejna gra z serii
Dobra sprzedaż Mortal Kombat vs DC Universe i kolejna gra z serii

Hed, 26 stycznia 2009, 18:46

Firma Midway poinformowała o bardzo dobrej sprzedaży jednej ze swoich ostatnich propozycji. Bijatyka Mortal Kombat vs DC Universe znalazła więc 1,8 miliona nabywców na całym świecie i być może już wkrótce przekroczy kolejną barierę (2 miliony). Produkcja została wydana na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Twórcy zapowiedzieli również, że trwają pracę nad kolejną odsłoną serii Mortal Kombat.

The Wheelman: premiera przesunięta, demo zapowiedziane
The Wheelman: premiera przesunięta, demo zapowiedziane

Hed, 20 stycznia 2009, 10:36

Premiera The Wheelman, czyli nowej wirtualnej roli znanego aktora Vina Diesela, została przesunięta przez wydawcę. Gra pojawi się dopiero w okolicach 20 marca, a wiec miesiąc później niż planowano poprzednio. Ponadto, pojawiły się również informacje o wersji demonstracyjnej dla użytkowników konsol (Xbox 360 i PlayStation 3), jednak nie wiemy jeszcze kiedy miałaby ona być dostępna.

Midway walczy z kryzysem

Hed, 7 stycznia 2009, 14:32

Kłopoty firmy Midway rozpoczęły się już kilkanaście miesięcy temu. Od tamtej pory ten znany wydawca zmaga się z finansową zapaścią i poszukuje drogi na wyjście z kryzysu. Dowiedzieliśmy się, że przedstawicielom przedsiębiorstwa udało się dogadać z częścią udziałowców, którzy zgodzili się na odroczenie terminu spłacenia fragmentu długu. Gra na czas czy realna możliwość poprawy sytuacji?

Midway zwalnia pracowników, zamyka studio i kasuje gry

Jiker, 17 grudnia 2008, 08:18

Wiemy już w jaki sposób firma Midway planuje poradzić sobie z finansowymi problemami, narastającymi od niemalże roku. Wśród działań, na które wpływ miał zapewne nowy prywatny inwestor, który nabył producenta i wydawcę za symboliczne 100 tysięcy dolarów, wymienia się zamknięcie wewnętrznego studia deweloperskiego, zwolnienia pracowników oraz kasację bliżej nieokreślonych gier.

Midway musi spłacić długi w ciągu 50 dni

Hed, 5 grudnia 2008, 15:33

Kłopotów finansowych firmy Midway ciąg dalszy. Kilka dni temu większościowy pakiet akcji firmy został sprzedany prywatnemu inwestorowi za szokująco niską cenę stu tysięcy dolarów. To jednak nie okazało się żadną pomocą dla zarządu tego wydawcy, wręcz komplikując sprawę. Okazuje się bowiem, że przedsiębiorstwo musi spłacić ogromne długi w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, a pieniędzy nie ma.

O tym jak GTA IV pomogło grze The Wheelman
O tym jak GTA IV pomogło grze The Wheelman

Filip „fsm” Grabski, 2 grudnia 2008, 10:21

O kłopotach Midway'a mogliście przeczytać na naszych łamach parokrotnie (również dziś) i nic nie wskazuje na ich rychły koniec. Na szczęście wciąż pozostająca w planie wydawniczym firmy gra akcji The Wheelman ma się dobrze. Mało tego - wedle twórców będzie lepsza, niż miała być (choć nieco inna).

Midway sprzedane za 100 000 USD
Midway sprzedane za 100 000 USD

vampire, 2 grudnia 2008, 09:38

O kłopotach Midway Games, jednej z bardziej zasłużonych firm w branży gier słyszymy już od dłuższego czasu. Jak pamiętamy w tamtym roku straciła ona prawie 100 milionów USD. Potem nie było wcale lepiej, aż w końcu w sierpniu doszło do redukcji zatrudnienia i zaniechania pewnych, potencjalnie mniej dochodowych projektów.

Nowa gra Midway zmiażdży Gears of War 2?

Ramsik, 29 listopada 2008, 16:28

Druga część heroicznych bojów Marcusa Fenixa i spółki przeciwko Locustom wywarła na graczach i krytykach nie mniejsze wrażenie, niż pierwsza odsłona gry. Niecały miesiąc po premierze Gears of War 2 dyrektor kreatywny firmy Midway twierdzi natomiast, że... można lepiej, i jego zespół tego dokona.

Polska premiera gry Blitz: The League 2

Cenega Press Release, 21 listopada 2008, 23:55

Mortal Kombat vs DC Universe w sprzedaży

Cenega Press Release, 21 listopada 2008, 22:24