Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Matrix Games Najnowsze wiadomości i informacje

Close Combat: The Bloody First – poznaliśmy datę premiery
Close Combat: The Bloody First – poznaliśmy datę premiery

XxX, 20 września 2019, 14:25

Seria Close Combat odżywa po latach nieobecności na rynku wraz z pojawieniem się Close Combat: The Bloody First. Fani klasyka na pewno się ucieszą, ponieważ twórcy podali oficjalną datę premiery gry, która nastąpi już niebawem.

Close Combat: The Bloody First z premierą w tym roku. Twórcy zdradzają przyczyny opóźnienia
Close Combat: The Bloody First z premierą w tym roku. Twórcy zdradzają przyczyny opóźnienia

Entelarmer, 21 lutego 2018, 11:00

Serwis Polygon przeprowadził rozmowę ze Stevem McClarem, głównym projektantem Close Combat: The Bloody First. Twórca wypowiedział się na temat powodów stojących za sporym opóźnieniem premiery, która ma nastąpić dopiero w tym roku.

Nowe screeny z Close Combat: The Bloody First
Nowe screeny z Close Combat: The Bloody First

Entelarmer, 27 marca 2017, 09:37

Studio Matrix Games udostępniło parę screenów z wersji pre-alfa gry Close Combat: The Bloody First. Tym samym po raz pierwszy od kilku lat możemy zobaczyć, jak wygląda najnowsza odsłona kultowej serii taktycznych strategii czasu rzeczywistego.

Close Combat: The Bloody First pierwszą częścią serii w 3D
Close Combat: The Bloody First pierwszą częścią serii w 3D

Góral, 22 maja 2014, 12:19

Firma Matrix Games podzieliła się pierwszymi szczegółami dotyczącymi gry Close Combat: The Bloody First. Kolejna odsłona popularnego w kręgach miłośników strategii cyklu oparta będzie na nowym silniku, stworzonym na bazie technologii Unity, który pozwoli przenieść serię w trzeci wymiar.

Zapowiedziano Battlefield Academy
Zapowiedziano Battlefield Academy

Sarge, 2 lipca 2010, 09:42

Studio Slitherine zapowiedziało nową turową grę strategiczną na pecety o nazwie Battlefield Academy. Mimo chwytliwego tytułu, nie ma ona nic wspólnego z popularną serią strzelanin sygnowaną logiem DICE. Omawiana tutaj produkcja jest bowiem inspirowana grą online opracowaną przez telewizję BBC.

The History Channel: Great Battles of Rome w sprzedaży

CI Games Press Release, 2 grudnia 2008, 20:18

Zapowiedziano Kharkov: Disaster on the Donets
Zapowiedziano Kharkov: Disaster on the Donets

Brenda, 2 maja 2008, 15:33

Niespełna miesiąc temu miała miejsce premiera drugiej części serii gier strategicznych Panzer Command, a dziś firma wydawnicza Matrix Games zapowiedziała grę nawiązującą zarówno miejscowo jak i historycznie do w/w pozycji.

Zapowiedziano Gary Grigsby's War Between the States
Zapowiedziano Gary Grigsby's War Between the States

Jiker, 29 kwietnia 2008, 13:10

Firma Matrix Games zapowiedziała oficjalnie kolejną produkcję opartą na Amerykańskiej Wojnie Secesyjnej. W pozycji o tytule Gary Grigsby’s War Between the States, będącej strategiczną grą wojenną autorstwa studia 2BY3 Games oraz Gary’ego Grigsby’ego (legendy wśród fanów tego typu produkcji), przejmiemy kontrolę nad jedną ze stron konfliktu i postaramy się odtworzyć bieg historii.

Zapowiedziano Panzer Command: Kharkov
Zapowiedziano Panzer Command: Kharkov

Kuba, 11 marca 2008, 20:22

Miłośnicy gry strategicznej Panzer Command mogą spodziewać się w najbliższym czasie kolejnych emocji. Niespełna dwa lata po premierze Operation Winter Storm zapowiedziano nową część serii, o podtytule Kharkov.

The Titans of Steel staje się grą darmową
The Titans of Steel staje się grą darmową

ult, 18 lutego 2008, 11:48

Matrix Games udostępnił za darmo do pobrania pełną wersję Titans of Steel: Warring Suns - strategii turowej z 2003 roku, która nie była dystrybuowana w Polsce.

War in the Pacific doczeka się pierwszego dodatku
War in the Pacific doczeka się pierwszego dodatku

Przemysław Zamęcki, 10 grudnia 2007, 13:40

Latem przyszłego roku na rynku powinien pojawić się pierwszy dodatek do gry War in the Pacific o podtytule Admiral’s Edition. Podstawowa wersja zatytułowana The Struggle Against Japan 1941-1945 miłośnikom prawdziwych, heksagonalnych strategii oferowała niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w walkach, jakie odbywały się na Oceanie Spokojnym podczas II Wojny Światowej pomiędzy marynarkami Japonii i Stanów Zjednoczonych.

The History Channel poszerza współpracę z grupą Slitherine Strategies

Vercetti, 19 października 2007, 16:50

Telewizyjny kanał History Channel, o którym wspomnieliśmy już dziś przy okazji informacji o grze Battle for the Pacific, bardzo poważnie myśli o tym, aby na stałe zagościć w branży elektronicznej rozrywki. Szefowie wspomnianej stacji podali do wiadomości, że ich współpraca z grupą deweloperską Slitherine Strategies już niebawem ulegnie poszerzeniu o kolejne projekty.

Zapowiedziano strategię turową Napoleon in Italy
Zapowiedziano strategię turową Napoleon in Italy

Metatron, 17 września 2007, 14:25

Matrix Games to firma zajmująca się wydawaniem gier strategicznych. Obecnie zapowiedziała, że do jej całkiem już bogatej oferty niedługo dołączy kolejna produkcja – Napoleon in Italy. Będzie to przygotowana przez węgierski zespół deweloperski Hussar Games strategia turowa pozwalająca nam przenieść się w czasy Napoleona i pokierować jego armią.

Pokieruj eskadrą myśliwców w grze Hornet Leader!
Pokieruj eskadrą myśliwców w grze Hornet Leader!

Vercetti, 2 sierpnia 2007, 11:35

Nowojorska firma Matrix Games podała do wiadomości, że dwa wynajęte przez nią zespoły - Dan Verssen Games oraz Storm Cloud Creations – pracują nad nową strategią turową, zatytułowaną Hornet Leader. Pozycja adresowana wyłącznie do posiadaczy komputerów osobistych pozwoli nam wcielić się w rolę dowódcy eskadry myśliwców.

Advanced Tactics kolejnym tytułem od Matrix Games
Advanced Tactics kolejnym tytułem od Matrix Games

Vercetti, 27 czerwca 2007, 16:15

Znana z wydawania drugowojennych strategii turowych firma Matrix Games ogłosiła dzisiaj, że w najbliższym czasie planuje wypuścić na rynek nową grę, osadzoną w realiach konfliktu rodem z lat 40. ubiegłego wieku. Produkcja nosić będzie nazwę Advanced Tactics: World War II, a jej przygotowaniem zajmie się studio VR Designs.

Commander: Europe at War w sprzedaży
Commander: Europe at War w sprzedaży

Vercetti, 15 czerwca 2007, 15:10

Firma Matrix Games podała do wiadomości, że wydawana przez nią strategia turowa zespołu Slitherine Studios trafiła właśnie do sprzedaży. Commander: Europe at War, bo o nim mowa, rozpowszechniany jest przy użyciu autorskiego systemu cyfrowej dystrybucji. Cena produktu wynosi 39,99 euro.

Matrix Games zajmie się sieciową dystrybucją UFO: Extraterrestrials
Matrix Games zajmie się sieciową dystrybucją UFO: Extraterrestrials

Sargeras, 29 marca 2007, 12:48

Mamy nowe wieści dla fanów serii X-Com. Otóż miały miejsce nowe ustalenia dotyczące długo oczekiwanej gry pod tytułem UFO: Extraterrestrials. Wydawca tego tytułu - Tri Synergy Inc. - dogadał się firmą Matrix Games w kwestii dystrybucji tej pozycji. Otóż Matrix Games zajmie się globalnym rozpowszechnianiem gry poprzez swój system downloadu.

Firmy Matrix Games i Boku Strategy Games podpisały porozumienie

Metatron, 27 marca 2007, 12:43

Firma Matrix Games ogłosiła, że weszła w porozumienie z Boku Strategy Games, deweloperem rozbudowanych gier strategicznych osadzonych w historycznych realiach. Na mocy wspomnianej umowy dojdzie do reedycji gier z serii Horse and Musket 2 oraz Combat Command 2.

Birth of America trafia do Matrix Games
Birth of America trafia do Matrix Games

naiver, 14 grudnia 2006, 13:31

Birth of America, turowa strategia przenosząca gracza w okres amerykańskiej wojny o niepodległość oraz konfliktu Francuzów z Indianami, trafiła do sprzedaży w internetowym sklepie firmy Matrix Games. Cena BoA dla klientów z Europy opiewa na 31,99 EUR, co wydaje się dość poważną kwotą.

Matrix Games odświeży drugą, trzecią i czwartą odsłonę cyklu Close Combat

Krystian Smoszna, 23 października 2006, 12:33

Carriers at War nie jest jedyną grą strategiczną, która zostanie odświeżona przez Matrix Games. Amerykańska firma zamierza przywrócić także blask serii Close Combat, a dokładniej jej drugiej, trzeciej i czwartej odsłonie.

Ruszyły zapisy na beta-testy gry Commander: Europe at War
Ruszyły zapisy na beta-testy gry Commander: Europe at War

Krystian Smoszna, 18 października 2006, 08:07

Wszyscy chętni mogą zgłaszać swoje kandydatury do beta-testów gry Commander: Europe at War, nad którą pracują połączone siły firm Slitherine Software oraz Firepower Entertainment.

Starshatter: The Gathering Storm w
Starshatter: The Gathering Storm w "złocie"

Metatron, 15 października 2006, 15:36

Nieco ponad miesiąc temu ogłoszone zostały prace nad kontynuacją tworzonej przez Destroyer Studios gry Starshatter: The Gathering Storm będącej połączeniem kosmicznego symulatora i strategii czasu rzeczywistego. Jak poinformował wydawca, Matrix Games, produkcja zakończyła się – produkt osiągnął status „złoty” i trafił do tłoczni.

Matrix Games zapowiada Starshatter: The Gathering Storm

eLKaeR, 11 września 2006, 14:32

Zgodnie z informacją sprzed niespełna dwóch tygodni powstaje sequel gry Starshatter z 2004 roku. Autorzy kontynuacji, noszącej podtytuł The Gathering Storm, postanowili dziś oficjalnie ją zapowiedzieć i zaprezentować przy okazji pierwsze zrzuty ekranowe. Nie powinno być żadnym zaskoczeniem, że ponownie będziemy mieć do czynienia z ciekawym połączeniem kosmicznego symulatora i strategii.

Panzer Command: Operation Winter Storm w „złocie”
Panzer Command: Operation Winter Storm w „złocie”

Krooliq, 21 czerwca 2006, 08:09

Firmy Matrix Games oraz Koios Works poinformowały, że taktyczna gra wojenna osadzona w realiach II wojny światowej, czyli Panzer Command: Operation Winter Storm uzyskała właśnie „złoty” status.

The Sims 2 Rozrywka rodzinna – obowiązkowe akcesoria

Electronic Arts Polska Press Release, 12 kwietnia 2006, 14:31

The Sims 2: Family Fun Stuff w kwietniu
The Sims 2: Family Fun Stuff w kwietniu

Vercetti, 21 marca 2006, 11:47

Osoby, którym znudził się już trzeci dodatek do The Sims 2, powinny zacząć odkładać pieniądze na produkt, zatytułowany The Sims 2: Family Fun Stuff. Electronic Arts poinformowało bowiem, że zapowiedziany niedawno pakiet nowych przedmiotów dla wirtualnych ludzi trafi na rynek dokładnie w czwartek, 13 kwietnia.

Pierwszy dodatek do Legion Arena już dostępny
Pierwszy dodatek do Legion Arena już dostępny

Krystian Smoszna, 2 marca 2006, 07:17

Firma Slitherine Software dotrzymała obietnic złożonych w połowie stycznia bieżącego roku i opublikowała w Internecie pierwsze rozszerzenie do gry Legion Arena, zatytułowane Cult of Mithras.

W lutym zadebiutuje pierwszy dodatek do Legion Arena
W lutym zadebiutuje pierwszy dodatek do Legion Arena

Krystian Smoszna, 17 stycznia 2006, 08:57

Firma Slitherine Software poinformowała wczoraj o planach wydania pierwszego rozszerzenia do gry Legion Arena. Cult of Mithras, bo tak nazywa się debiutancki dodatek, zostanie udostępniony w Internecie za niewielką opłatą już w przyszłym miesiącu.

War Plan Orange, czyli wojna na Pacyfiku po I Wojnie Światowej

ComCo, 21 listopada 2005, 15:06

Firma wydawnicza Matrix Games podała, iż nastąpił koniec prac nad War Plan Orange: Dreadnoughts in the Pacific 1922-1930 - kolejną grą strategiczną studia 2by3 Games, która tym razem umożliwi graczom wzięcie udziału w hipotetycznym konflikcie zbrojnym na Pacyfiku, jaki wybuchł po zakończeniu I Wojny Światowej.

Matrix Games i dalekosiężne plany związane z seriami Battleground oraz Campaign

Elrond, 11 października 2005, 13:47

Fani dość już leciwych gier z serii Battleground oraz Campaign, być może już niedługo będą mogli dostać w swoje ręce ulepszone ich wersje. Tak przynajmniej wynika z zapowiedzi przedstawicieli firmy Matrix Games, która całkiem niedawno nabyła prawa wydawnicze do wspomnianych tytułów.

Legion Arena w "złocie" - premiera z lekkim opóźnieniem

Krystian Smoszna, 29 września 2005, 09:34

Legion Arena, najnowszy produkt studia Siltherine (specjalizującego się w grach przenoszących nas w czasy starożytne) osiągnął „złoty” status, o czym nie bez dumy poinformowano wczoraj w oficjalnym oświadczeniu prasowym. Przy okazji dowiedzieliśmy się o niewielkim opóźnieniu w premierze programu.

Demo Gary Grigsby's World at Warna stronie Nicolas Games

Nicolas Games Press Release, 13 września 2005, 15:11

Gary Grigsby’s World at War w serii Wojny, Bitwy, Kampanie

Nicolas Games Press Release, 12 września 2005, 15:02

Starships Unlimited III

Kull, 31 sierpnia 2005, 08:56

Firma wydawnicza Matrix Games zaanonsowała właśnie grę pt. Starships Unlimited III, kolejną (po Starships Unlimited: Divided Galaxies) odsłonę kosmicznej strategii stworzonej przez studio ApeZone.

PureSim Baseball 2005 od Matrix Games

Elrond, 21 sierpnia 2005, 14:26

Przedstawiciele firmy Matrix Games poinformowali, iż jej portfolio powiększyło się o kolejny tytuł, PureSim Baseball 2005. Dzięki tej grze, zarówno początkujący jak i "hardkorowi" fani baseballa będą mieli możliwość rozegrania dowolnego sezonu z historii tego sportu (liga MLB), i to już całkiem niedługo, ponieważ jej premiera przewidziana jest pod koniec lata.

Gary Grigsby's World At War również w Europie

Kamen, 26 lipca 2005, 13:25

Pomimo, iż amerykańscy gracze mogą nabywać grę studia 2BY3 Games, pt. Gary Grigsby's World At War, od 30 marca tego roku (o czym Was wówczas poinformowaliśmy), to wspomniana produkcja nie miała jeszcze swojej premiery na Starym Kontynencie. Dopiero teraz, gdy Black Bean podpisało stosowną umowę z developerem, w/w tytuł trafi do europejskich użytkowników.

Ruszyły zapisy na otwarte beta-testy Legion Arena

Krystian Smoszna, 19 lipca 2005, 07:46

Niespełna dwa tygodnie temu zaprezentowaliśmy Wam wstępne informacje o przypuszczalnej dacie premiery gry Legion Arena, a dziś po raz kolejny powracamy do tematu, tym razem w kontekście otwartych beta-testów tego programu.

O dystrybucji Legion Arena słów kilka

Krystian Smoszna, 7 lipca 2005, 08:06

Znamy już szczegóły dotyczące dystrybucji nadciągającego wielkimi krokami programu Legion Arena. Zgodnie z opublikowanymi wczoraj informacjami, program ten zadebiutuje w Europie we wrześniu, a jego wydaniem zajmie się firma Black Bean.

Crown of Glory – status „gold”
Crown of Glory – status „gold”

ComCo, 21 czerwca 2005, 11:02

Przedstawiciele korporacji wydawniczej Matrix Games poinformowali o zakończeniu prac nad grą Crown of Glory: Europe in the Age of Napoleon - strategią turową, za której przygotowanie odpowiada studio developerskie Western Civilization Software. Pozwoli ona graczom na stoczenie największych bitew z przełomu XVIII i XIX wieku.

Turniej Battles In Italy dla wielbicieli strategii turowych
Turniej Battles In Italy dla wielbicieli strategii turowych

ComCo, 30 maja 2005, 14:37

Firma Matrix Games zapowiedziała internetowy turniej dla posiadaczy wydanej niedawno strategii turowej o nazwie Battles In Italy, która przywodzi na myśl typowe, planszowe gry bitewne. Uczestniczy zawodów dostaną szansę na zdobycie nagród, których łączna pula wynosi 200 USD (do wydania w sklepie wydawcy gry).

Tin Soldiers: Julius Caesar w "złocie"

Krystian Smoszna, 20 kwietnia 2005, 17:19

Kiedy w lutym bieżącego roku firma Koios Works po raz pierwszy poinformowała o pracach nad nową odsłoną serii Tin Soldiers, raczej nikt nie przypuszczał, że gra zostanie ukończona w tak szybkim tempie. A jednak cuda się zdarzają. W dzisiejszym oświadczeniu prasowym, jakie wystosował koncern Matrix Games – wydawca programu – czytamy, że Tin Soldiers: Julius Caesar osiągnął „złoty” status.

Gary Grigsby's World at War już jest!

Krooliq, 31 marca 2005, 11:08

Firmy Matrix Games i 2by3 Games podały dziś do wiadomości, że ich najnowszy produkt, czyli Gary Grigsby's World at War trafił właśnie na półki sklepowe w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Ponadto istnieje też możliwość pobrania tej produkcji bezpośrednio ze sklepu Matrix Games. Produkt pobrany ze strony nie różni się niczym od tego dostępnego w zwyczajnym sklepie, nie posiada jedynie wydrukowanej instrukcji. Niestety nadal nie wiemy, kiedy i czy ta gra trafi do naszych polskich sklepów.

Crown of Glory: Europe in the Age of Napoleon – nowa gra z Matrix Games
Crown of Glory: Europe in the Age of Napoleon – nowa gra z Matrix Games

Krooliq, 23 marca 2005, 13:10

Firma Matrix Games podała właśnie do wiadomości, że wraz z zespołem developerskim Western Civilization Software pracują nad nową grą strategiczną pt. Crown of Glory: Europe in the Age of Napoleon.

Darmowy prequel gry I of the Enemy

ComCo, 21 marca 2005, 10:27

Studio developerskie Enemy Technology udostępniło do pobrania za darmo pełną wersję gry o nazwie I of the Enemy Ril'Cerat, będącą swego rodzaju prequelem do wydanej w poprzednim roku strategii czasu rzeczywistego I of the Enemy. Program wykorzystuje system walki i wybrane opcje rozgrywki oryginalnej, „pudełkowej” poprzedniczki.

Supremacy: Four Paths To Power Black w
Supremacy: Four Paths To Power Black w "złocie"

Speed, 8 marca 2005, 09:36

W listopadzie ubiegłego roku producent dobrze zapowiadającej się strategii S-F zatytułowanej Supremacy: Four Paths To Power Black ogłosił, że program pozostał bez wydawcy. Zainteresowani gracze bynajmniej nie mieli powodów do radości, ale na szczęście tytułem tym szybko zainteresowała się inna firma, Matrix Games, która właśnie ogłosiła, że omawiana pozycja wkroczyła już w „złotą” fazę.

Gary Grisby's World at War w "złocie"

Krystian Smoszna, 28 lutego 2005, 15:26

Mimo wcześniejszych deklaracji, koncernowi Matrix Games nie udało się dotrzymać obiecywanej daty premiery gry Gary Grisby’s World at War. Pierwotnie program miał ukazać się właśnie dzisiaj. Dobra wiadomość jest taka, że opóźnienie będzie nieznaczne – produkt osiągnął już „złoty” status.

Nowa gra z serii Tin Soldiers
Nowa gra z serii Tin Soldiers

Krooliq, 4 lutego 2005, 14:58

Firma Matrix Games podała właśnie do wiadomości, że wraz ze studiem Koios Works, pracuje nad kolejną grą z serii Tin Soldiers. Najnowsza produkcja będzie nosić tytuł Tin Soldiers: Julius Caesar. Termin premiery tej produkcji nie jeszcze znany.

Matrix Games anonsuje grę Maximum Football
Matrix Games anonsuje grę Maximum Football

Speed, 15 grudnia 2004, 16:48

Nie milkną echa wykupu przez koncern Electronic Arts licencji na wyłączności amerykańskiej ligi NFL, a już nową grę traktującą o tej dyscyplinie sportu zapowiedziało wydawnictwo Matrix Games. Maximum Football co prawda oficjalnych nazw zawierać nie będzie, jednak pomimo tego autorzy programu są pewni swego.

Świąteczne obniżki w Matrix Games

Elrond, 12 grudnia 2004, 14:46

Znakomity prezent świąteczny, dla wszystkich fanów gier strategicznych, przygotowała firma Matrix Games. Otóż od 10 grudnia tego roku do 3 stycznia 2005 najlepsze gry tego gatunku wydawane właśnie przez Matrix Games można nabyć po obniżonych cenach (o 10 USD, czyli ok. 32 zł taniej).

Matrix Games przygarnia Supremacy
Matrix Games przygarnia Supremacy

Kull, 15 listopada 2004, 11:33

Kilka dni temu (news z 12 listopada) informowaliśmy o niepewnym losie gry Supremacy: Four Paths To Power, która bez znanych nam przyczyn straciła dotychczasowego wydawcę - Strategy Fist. Na szczęście, już dziś poinformowano, iż patronat nad tą dobrze zapowiadającą się strategią S-F, objął koncern Matrix Games.