Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Blue Byte Najnowsze wiadomości i informacje

Październikowe Szaleństwo Cenowe - The Settlers: Wschodnie Królestwa za 39,90 zł

Przemysław Zamęcki, 9 października 2008, 10:09

Skorzystaj z okazji, Październikowe Szaleństwo Cenowe trwa nadal! To już czwarty dzień z naszą super-promocją w Sklepie GRY-OnLine, w którym za niewielkie pieniądze możecie zaopatrzyć się w najnowsze hity. Po promocji, którą objęte zostały gry S.T.A.L.K.E.R.: Czyste niebo, Uncharted: Drake’s Fortune i Devil May Cry 4, proponujemy Wam kolejny tytuł.

The Settlers: Wschodnie Królestwa - polska premiera

Cenega Press Release, 19 września 2008, 16:18

The Settlers Wschodnie Królestwa - polska premiera w połowie września

Cenega Press Release, 29 sierpnia 2008, 09:50

Empire of the East pierwszym dodatkiem do gry The Settlers: Narodziny Imperium

Metatron, 25 stycznia 2008, 09:12

Ubisoft zapowiedział pierwszy dodatek do gry The Settlers: Narodziny Imperium. Nosić on będzie tytuł Empire of the East i wprowadzi szereg urozmaiceń rozgrywki, spośród których najważniejszym będzie nowa, licząca osiem misji kampania.

Poradnik: „The Settlers: Narodziny Imperium”

Redakcja GRYOnline.pl, 18 grudnia 2007, 19:12

"Witamy w poradniku do gry The Settlers: Narodziny Imperium zawierającym opis przejścia wszystkich szesnastu misji wchodzących w skład kampanii. Przed rozpoczęciem zabawy radzimy przeczytać instrukcję dołączoną do polskiego wydania gry, w której znajdują się informacje na temat rozgrywki pomocne w sprawnym wypełnianiu poszczególnych zadań. Dokładna lektura instrukcji oraz poradnika sprawi, że gra nie będzie mieć przed tobą większych tajemnic."

The Settlers Narodziny Imperium - jutro premiera

Cenega Press Release, 29 listopada 2007, 16:40

The Settlers Narodziny Imperium - premiera 23 listopada

Cenega Press Release, 9 listopada 2007, 16:12

The Settlers II: 10-lecie w serii eXtra Klasyka neXt

CDP.pl Press Release, 24 października 2007, 14:10

The Settlers: Dziedzictwo Królów w serii eXtra Klasyka neXt

CDP.pl Press Release, 22 października 2007, 16:23

Mini-gra The Settlers: Narodziny Imperium w Twojej przeglądarce stron internetowych

Krystian Smoszna, 1 października 2007, 09:39

Twórcy najnowszej odsłony cyklu The Settlers przygotowali interesującą mini-grę, pozwalającą użytkownikom Internetu zbudować średniowieczną wioskę za pośrednictwem zwykłej przeglądarki stron.

Gra The Settlers: Narodziny Imperium zadebiutowała na rynku

Krystian Smoszna, 26 września 2007, 07:02

Szósta odsłona cyklu The Settlers rozpoczęła podbój rynku elektronicznej rozrywki, o czym wczoraj nie omieszkał poinformować koncern Ubisoft Entertainment. Gra jest już dostępna w Stanach Zjednoczonych. Europejską premierę zaplanowano na piątek.

Polski tytuł do gry The Settlers Rise of an Empire

Cenega Press Release, 14 września 2007, 17:37

Settlers: Rise of an Empire w planie wydawniczym Cenega Poland

Cenega Press Release, 13 września 2007, 13:39

GOL na GC 2007: The Settlers: Rise of an Empire

Krzysztof Gonciarz, 26 sierpnia 2007, 21:36

Konserwatywni fani oryginalnych Settlersów nigdy nie pogodzą się chyba z faktem, że tak lubiana przez nich seria ostatecznie ugięła się pod naporem prawideł rynkowych i zauważalnie skręciła w stronę układu RTS-owego. Nie można jednak powiedzieć, by sięgająca historią do czasów Amigi seria zgubiła gdzieś po drodze swe założenia.

Ściągnij demo gry The Settlers: Rise of an Empire!

Krystian Smoszna, 23 sierpnia 2007, 19:10

Chcielibyście sprawdzić, jak prezentuje się w akcji najnowsza odsłona cyklu The Settlers, która nosi podtytuł Rise of an Empire? Macie dziś ku temu doskonałą okazję! Wszystko za sprawą oficjalnej wersji demonstracyjnej gry, która przed kilkudziesięcioma minutami pojawiła się w sieci!

The Settlers: Rise of an Empire – start strony internetowej

neoXs, 25 lipca 2007, 14:09

W dniu dzisiejszym Ubisoft ogłosił start nowej strony internetowej gry The Settlers: Rise of an Empire. Co ciekawe, na wspomnianej stronie uruchomione zostały zapisy do beta testów, które mają się rozpocząć już w sierpniu. Jest to już szósta część znanej serii strategii Settlers. Po dosyć chłodnym przyjęciu poprzedniej odsłony - Dziedzictwo Królów producent Blue Byte Software postanowił wrócić do starej koncepcji gry dodając garść nowości.

Zobacz trzy filmy prezentujące rozgrywkę w szóstej odsłonie cyklu The Settlers!

Krystian Smoszna, 10 lipca 2007, 09:03

Koncern Ubisoft Entertainment SA przygotował nie lada gratkę dla wszystkich wielbicieli serii The Settlers. W Internecie pojawiły się wczoraj trzy filmy, prezentujące fragmenty rozgrywki z najnowszej, szóstej już odsłony popularnego cyklu, zatytułowanej Rise of an Empire.

Premiera gry The Settlers: Rise of an Empire we wrześniu

Krystian Smoszna, 26 kwietnia 2007, 07:16

Wygląda na to, że wielbiciele cyklu The Settlers nie będą długo czekać na kolejny odcinek opowieści o osadnikach. Z opublikowanego wczoraj oficjalnego oświadczenia koncernu Ubisoft wynika, że gra The Settlers: Rise of an Empire trafi do sklepów już we wrześniu bieżącego roku.

The Settlers VI zmienia nazwę na The Settlers: Rise of an Empire

Metatron, 24 kwietnia 2007, 12:40

Fani gier strategicznych należących do popularnej serii Settlers z niecierpliwością czekają na kolejną, szóstą już odsłonę cyklu. Twórcy z Blue Byte pracują pełną parą pragnąc dostarczyć nam gotowy produkt jeszcze tego lata. Ma to być gra odbiegająca nieco od wcześniejszych wchodzących w skład serii produkcji, dlatego też postanowiono podkreślić ten fakt, zmieniając jej nazwę.

Rozszerzenie rocznicowej wersji The Settlers II w drodze

Elrond, 9 grudnia 2006, 15:34

Firmy Blue Byte oraz Ubisoft zachęcone sukcesem, jaki odniosła na rynku specjalna wersja drugiej odsłony serii znakomitych gier strategicznych, The Setllers, wydana w 10 rocznice pojawienia się na rynku swojego pierwowzoru, postanowiły nieco bardziej podrążyć temat. Owocem tego jest rozszerzenie zatytułowane The Vikings, które w Niemczech pojawi się już w lutym przyszłego roku.

Zobacz pierwszy zwiastun gry The Settlers VI!

Krystian Smoszna, 18 października 2006, 17:38

W ubiegłym tygodniu byliście świadkami oficjalnej zapowiedzi nowej odsłony cyklu The Settlers, tradycyjnie powstającej w niemieckim studiu Blue Byte. Dziś możecie nacieszyć oczy pierwszym zwiastunem gry, który pojawił się w sieci dzięki staraniom wydawcy, koncernu Ubisoft.

The Settlers II: 10-lecie już w październiku

CDP.pl Press Release, 4 października 2006, 16:41

Niemiecka wersja The Settlers: II The Next Generation w „złocie”

Vercetti, 10 sierpnia 2006, 13:01

UbiSoft poinformował, że niemiecka wersja strategii, którą od miesięcy przygotowywał we współpracy ze studiami Blue Byte oraz Funatics Software, osiągnęła właśnie status „gold”, co oznacza, że jej proces produkcyjny dobiegł końca.

Zagraj w demo The Settlers II: 10th Anniversary!

Krystian Smoszna, 5 lipca 2006, 08:47

Macie ochotę na powrót do przeszłości? Jeśli tak, to umożliwi Wam to koncern Ubisoft, który opublikował wczoraj grywalną wersję demo nowej edycji hitu sprzed lat – gry The Settlers II: 10th Anniversary.

Odświeżona wersja The Settlers II również w wersji anglojęzycznej

Krystian Smoszna, 7 czerwca 2006, 09:08

Ostatnia, piąta odsłona cyklu The Settlers nie odniosła dużego sukcesu komercyjnego, nie spotkała się również z dobrym przyjęciem wśród krytyków. Odpowiedzialna za produkcję gry firma Blue Byte, próbuje więc innych sposobów na podratowanie reputacji swojej legendarnej marki. To, co nie udało się Dziedzictwie Królów, być może powiedzie się grze The Settlers II: 10th Anniversary.

The Settlers II powraca na rynek elektronicznej rozrywki!

Krystian Smoszna, 15 marca 2006, 13:33

W bieżącym roku mija dokładnie dziesięć lat od momentu, w którym na rynku pojawiła się druga odsłona gry The Settlers – przez wielu sympatyków cyklu, uważana za najlepszą. Aby uhonorować okrągły jubileusz w należyty sposób, niemiecki oddział koncernu Ubisoft zdecydował się przygotować remake tego programu. Dziś możemy Wam zaprezentować pierwsze, oficjalne screenshoty.

Konkurs The Settlers: Dziedzictwo Królów - gra za friko! zakończony

Solnica, 16 maja 2005, 10:45

Zakończył się nasz mini konkurs dla posiadaczy abonamentów MayClub w którym nagrodą dla zwycięzcy był egzemplarz gry The Settlers: Dziedzictwo Królów. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do osoby o ksywce ...

The Settlers: Dziedzictwo Królów - gra za friko!

Solnica, 13 maja 2005, 14:20

Kolejny konkurs z serii „gra za friko” i kolejna ciekawa nagroda do wygrania, którą w tym tygodniu jest egzemplarz gry The Settlers: Dziedzictwo Królów. Reguły zabawy wciąż te same – jeden mail i odrobina szczęścia wystarczą, aby paczka z nagrodą trafiła właśnie do waszej skrzynki pocztowej.

Poradnik: The Settlers: Dziedzictwo Królów

Redakcja GRYOnline.pl, 10 marca 2005, 17:11

Poradnik do gry strategicznej The Settlers: Dziedzictwo Królów zawiera porady i solucję, które pomogą w odnalezieniu w grze dodatkowych możliwości, usprawnią rozegranie kampanii głównej i pozwolą na spokojne przechodzenie kolejnych misji.

The Settlers: Dziedzictwo Królów - dziś premiera

CDP.pl Press Release, 10 marca 2005, 11:17

The Settlers(R): Dziedzictwo Królów - premiera w czwartek

CDP.pl Press Release, 7 marca 2005, 13:37

Historia serii The Settlers - cz. 8

Krystian Smoszna, 28 lutego 2005, 22:10

Już wkrótce na polskim rynku zadebiutuje najnowsza, piąta odsłona gry The Settlers. Mająca ponad dziesięcioletnią tradycję marka zmieniła diametralnie swoje oblicze, o czym zresztą można przekonać się uruchamiając oficjalne demo. W serii krótkich artykułów, przedstawiliśmy kolejne odsłony programu oraz przyjrzeliśmy się większości bohaterów Dziedzictwa Królów. Dzisiaj czas na trzech ostatnich.

Historia serii The Settlers - cz. 7

Krystian Smoszna, 27 lutego 2005, 20:58

Już wkrótce na polskim rynku zadebiutuje najnowsza, piąta odsłona gry The Settlers. Mająca ponad dziesięcioletnią tradycję marka zmieniła diametralnie swoje oblicze, o czym zresztą można przekonać się uruchamiając oficjalne demo. W serii krótkich artykułów, przedstawiliśmy kolejne odsłony programu oraz przyjrzeliśmy się trzem bohaterom Dziedzictwa Królów. Dzisiaj czas na kolejnych.

Historia serii The Settlers - cz. 6

Krystian Smoszna, 26 lutego 2005, 19:21

Już wkrótce na polskim rynku zadebiutuje najnowsza, piąta odsłona gry The Settlers. Mająca ponad dziesięcioletnią tradycję marka zmieniła diametralnie swoje oblicze, o czym zresztą można przekonać się uruchamiając oficjalne demo. W serii krótkich artykułów, przedstawiliśmy kolejne odsłony programu. Dzisiaj przyjrzymy się bohaterom Dziedzictwa Królów.

Historia serii The Settlers - cz. 5

Krystian Smoszna, 25 lutego 2005, 16:56

Już wkrótce na polskim rynku zadebiutuje najnowsza, piąta odsłona gry The Settlers. Mająca ponad dziesięcioletnią tradycję marka zmieniła diametralnie swoje oblicze, o czym zresztą można przekonać się uruchamiając oficjalne demo. W serii krótkich artykułów, przedstawiamy kolejne odsłony programu. Dzisiaj czas na głównego bohatera tej opowieści – The Settlers: Heritage of Kings.

The Settlers: Dziedzictwo Królów w programie upGRAde

CDP.pl Press Release, 9 lutego 2005, 17:41

Nowości nt. dodatku do The Settlers: Heritage of Kings

eLKaeR, 6 lutego 2005, 14:15

Już niewiele czasu pozostało nam do premiery anglojęzycznej wersji gry strategiczno-ekonomicznej The Settlers: Heritage of Kings (edycja niemiecka ukazała się jesienią ubiegłego roku). Piąta część popularnych „Osadników” doczeka się oficjalnego rozszerzenia, o czym powiadomiliśmy Was dnia 22 stycznia 2005. Dziś powracamy do tematu, ponieważ dysponujemy świeżymi danymi.

The Settlers: Heritage of Kings otrzyma dodatek

Elrond, 22 stycznia 2005, 13:36

Saga The Settlers to swego rodzaju fenomen wśród gier strategicznych - pierwsza część Osadników ukazała się ponad 10 lat temu a seria nadal cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Jej fani otrzymają piątą część gry pod tytułem Heritage of Kings już w lutym (wyjątkiem są Niemcy, gdzie gra jest już dostępna), a firma Ubisoft poinformowała, iż doczeka się ona dodatku.

The Settlers: Dziedzictwo Królów - w planie wydawniczym CD Projekt

CDP.pl Press Release, 29 grudnia 2004, 14:59

Spuścizna Królów w złocie

Elrond, 7 listopada 2004, 19:14

Firma Blue Byte, doskonale znana fanom serii Settlers, poinformowała, że najnowsza odsłona Osadników, Settlers: Heritage Of Kings, osiągnęła złotą fazę, pojechała do tłoczni i spodziewana jest w sklepach na terenie Niemiec już 23 listopada. Angielskojęzyczna wersja gry zadebiutuje zaś w Europie na początku lutego 2005 roku.

Szczegóły na temat The Settlers: Heritage of Kings

Kull, 6 lipca 2004, 11:43

Serwis pixelrage.ro przeprowadził wywiad z pracownikiem Blue Byte, w którym wyjaśniono kilka niejasności i odsłonięto nowe fakty na temat piątej części kultowej serii The Settlers.

Jak brzmi oficjalny tytuł piątej części The Settlers?

eLKaeR, 6 maja 2004, 07:07

Podczas tegorocznej edycji (11-14 maja 2004) targów E3 (Electronic Entertainment Expo) w amerykańskim mieście Los Angeles szeroka publiczność ujrzy w akcji m.in. piątą część popularnej sagi The Settlers. Koncern Ubi Soft Entertainment ujawnił właśnie pełną oficjalną nazwę rzeczonego produktu.

Zobaczcie nowe screenshoty z The Settlers V!

eLKaeR, 17 kwietnia 2004, 12:12

Jesteście spragnieni kolejnych wrażeń wizualnych, związanych z nadchodzącą piątą częścią popularnego cyklu The Settlers? Zapraszamy zatem do obejrzenia pięciu nowych zrzutów ekranowych, prezentujących tę trójwymiarową strategię ekonomiczną dla komputerów osobistych klasy PC.

Ulepszania Osadników nigdy dość!

eLKaeR, 30 listopada 2002, 12:49

Wszystkich posiadaczy czwartej części serii The Settlers zainteresuje zapewne, iż firma Blue Byte umieściła na swoim serwerze FTP nowy patch dla tej popularnej gry strategicznej.

Trojanie i Eliksir Mocy - Dziś Premiera

Fajek, 24 lipca 2002, 17:37

Już dziś w sklepach na terenie całego kraju pojawił się długo oczekiwany dodatek Settlers IV: Trojanie i Eliksir Mocy! Słynni na całym świecie osadnicy powiększyli swoją rodzinę o nowe plemię, Trojan!

The Settlers V w produkcji

Fajek, 15 czerwca 2002, 13:44

Wczoraj niemiecka firma BlueByte poinformowała, że pracuje nad kolejna częścią sagi Osadników, która to gra ma ukazać się na komputery klasy PC oraz konsole (nie podano jakie) jeszcze w tym roku!