Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Alien / Obcy (marka) - newsy i ciekawostki (3)

Nowa gra z Obcymi trafi na konsole i ma dorównać serii Dead Space

Sarge, 13 maja 2011, 11:55

Wydany w zeszłym roku Aliens vs Predator może nie zachwycił krytyków, ale sprzedał się całkiem nieźle. W międzyczasie w dalszym ciągu czekamy na premierę Aliens: Colonial Marines i gdy wydawało się, że to jedyna szykowana gra z udziałem Obcych, firma Sega wczoraj niespodziewanie potwierdziła trwające prace nad kolejną. Dziś wyjaśniono trochę więcej na ten temat w wywiadzie dla serwisu CVG.

Twórcy serii Total War przygotowują grę na podstawie cyklu Obcy

Rezo, 12 maja 2011, 14:42

Dzisiaj rano na spotkaniu prasowym w brytyjskim mieście Horsham, SEGA potwierdziła, że studio Creative Assembly, znane między innymi z popularnej serii gier Total War, pracuje nad nowym tytułem. Tym razem będzie to gra oparta na filmach z serii „Obcy”.

Szachy dla prawdziwych fanów
Szachy dla prawdziwych fanów

Brucevsky, 12 lutego 2011, 09:56

Gry planszowe, mimo sporej ilości miłośników na całym świecie, nie są tak popularne jak gry komputerowe. Nie interesujemy się nimi w taki sposób jak nowymi hitami wydawanymi przez EA lub Activision. Nie ma tylu specjalistycznych czasopism i portali opisujących wydarzenia z rynku gier planszowych. Przez to mijają nas też takie ciekawostki jak szachy na popularnych licencjach filmowych.

Fani Obcego, są powody do płaczu?
Fani Obcego, są powody do płaczu?

Brucevsky, 19 stycznia 2011, 09:53

Nie będzie oficjalnego prequela Obcego. Będzie za to autorski projekt Ridleya Scotta, który ma w jakimś stopniu nawiązywać do uniwersum. Nie wiadomo też, co będzie z Aliens: Colonial Marines na konsole i komputery i czy będzie w tym roku. Są powody do płaczu?

Nie będzie piątego Obcego, będzie Prometheus
Nie będzie piątego Obcego, będzie Prometheus

eJay, 16 stycznia 2011, 12:21

Ridley Scott potrafi wprawić widza w konsternację. Jak nie do końca dobrym filmem (jego forma przypomina sinusoidę), to mamieniem na temat kolejnej części Obcego. Ploty na temat piątego segmentu sięgają jeszcze krańców XX wieku, kiedy po premierze Resurrection Ridley zarzucił luźnym tematem na temat ewentualnych przygód Xenomorpha na kuli ziemskiej.

Wielkie odliczanie fanów Obcego
Wielkie odliczanie fanów Obcego

Brucevsky, 22 grudnia 2010, 19:15

Ostatnie kilka dni to prawdziwy szał dla miłośników popularnej serii o krwiożerczych bestiach rozmnażających się we wnętrzach ludzkich organizmów. Tworzony prequel Obcego: ósmego pasażera Nostromo zyskuje coraz większe szanse na spełnienie wygórowanych oczekiwań fanów serii. Po ostatnich koszmarnych występach Obcego w crossoverach z Predatorem, odpowiedni ludzie poszli po rozum do głowy i przypomnieli sobie dlaczego w ogóle seria zyskała tak wielu fanów. Bo przecież nie o samo zabijanie i plucie kwasem w Obcym tak naprawdę chodziło.