Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Acclaim Entertainment Najnowsze wiadomości i informacje

Piguła #02 - nieobiektywny bilans tygodnia

Olek, 3 września 2010, 15:00

Koniec wakacji dla wielu graczy oznacza powrót do mało komfortowych, szkolnych ław. Dla branży rozpoczyna się jednak gorący okres. Wrzesień to z reguły miesiąc obfitujący w premiery tytułów, których wydawcy chcą zdążyć jeszcze przed bożonarodzeniową gorączką. Inni podsycają już zainteresowanie tym, co szykują na listopad i grudzień. Na dodatek za dwa tygodnie rozpoczynają się targi Tokyo Game Show. Na nudę nie można więc narzekać...

Smutny koniec Acclaim

Olek, 27 sierpnia 2010, 20:58

Dzisiaj na stronie firmy Acclaim Games, a także na oficjalnych witrynach wszystkich administrowanych przez nią gier MMO, pojawił się smutny komunikat, wieszczący koniec grania m.in. w 9Dragons, 2Moons czy The Chronicles of Spellborn. Gracze mogą wystąpić o zwrot pieniędzy za niewykorzystane monety acclaim (acclaim coins).

Szef Acclaim potwierdza istnienie PSP 2

Hed, 26 lutego 2009, 10:43

Dave Perry, jeden z szefów (CCO) firmy Acclaim, zdradził, że prototypowe wersje następcy PSP już istnieją i być może kolejna generacja konsol przenośnych Sony pojawi się jeszcze w tym roku. Plotki o pracach nad sprzętem przybrały na sile po opublikowaniu przez korporację oferty pracy polegającej na testowaniu nowej maszyny do grania. Co więc zdaniem Perry’ego mielibyśmy zobaczyć w PSP 2?

Acclaim i rockowy MMO – Rock Free

Elrond, 30 listopada 2008, 15:29

Firma Acclaim, której gwiazda nie świeci już takim blaskiem jak kiedyś, nadal usiłuje zaznaczać swoją obecność w branży. Tym razem środkiem do tego ma być Rock Free, gra z gatunku MMO, oferująca rozgrywkę z poziomu przeglądarki, i co więcej – darmowa.

Acclaim ogłasza komercyjny start gry 9Dragons

Metatron, 30 maja 2007, 13:39

Firma Acclaim ogłosiła, że faza testowa gry MMO osadzonej w świecie inspirowanym chińskimi legendami i filmami o sztukach walki, 9Dragons, dobiegła końca. Obecnie produkcja jest już dostępnym dla każdego, pełnym, komercyjnym produktem.

Tajemniczy projekt Acclaimu ujawniony jako wyścigowa gra MMO

Metatron, 27 marca 2007, 12:28

Dość sporym zainteresowaniem cieszy się Top Secret – projekt firmy Acclaim polegający na tym, by opracować grę MMO we współpracy ze społecznością internetową. Do tej pory jednak nie było wiadomo (przynajmniej osobom, które nie wyraziły chęci uczestnictwa w projekcie), jaką formę przyjmie ta gra. Niemal powszechna stała się opinia, że będzie to jakiś mniej lub bardziej udany klon World of Warcraft.

Milion subskrybentów gier MMO wydawanych przez Acclaim

Metatron, 13 marca 2007, 14:18

Firma Acclaim, która odrodziła się jako wydawca darmowych gier MMO, ma powód do dumy. W ciągu ponad roku, który minął od rozpoczęcia tego rodzaju działalności, może poszczycić się milionem subskrybentów.

Acclaim zaprasza graczy do współpracy przy nowym projekcie

Metatron, 25 lutego 2007, 11:44

Firma Acclaim, która w ostatnim czasie skoncentrowała się przede wszystkim na tworzeniu i wydawaniu gier MMO, ogłosiła pracę nad nowym projektem. W procesie jego opracowywania aktywny udział brać będą gracze. Ten spośród nich, kto wykaże się największym zaangażowaniem, zostanie nagrodzony posadą kierownika koordynującego prace nad nową produkcją MMO.

Komercyjne reklamy również w grach Acclaim

Elrond, 5 stycznia 2007, 10:11

Wygląda na to, iż jeden z niegdysiejszych „wielkich” rozrywki elektronicznej, Acclaim, poważnie wziął się do roboty. Model biznesowy firmy zaczyna nabierać coraz wyraźniejszych kształtów – w lutym zeszłego roku informowaliśmy Was o nowym projekcie finansowania kolejnych gier firmy - utrzymywaniu ich z reklam wyświetlanych podczas rozgrywki. Teraz natomiast wiadomo, kto się tym zajmie.

Gry Acclaimu na next-genach

Vercetti, 10 lipca 2006, 13:42

Wraz ze śmiercią Acclaimu pogrzebanych zostało wiele znakomitych gier. Niektóre z nich doczekały się nowych wydawców, inne z kolei nigdy nie ujrzały światła dziennego. Wygląda jednak na to, że los kilku z tych dzieł nie będzie tak smutny, jak nam się dotąd wydawało.

Nieco więcej o "nowym" Acclaim

Elrond, 28 lutego 2006, 15:35

Pod koniec zeszłego roku informowaliśmy Was o powrocie na rynek, jednego, z byłych już, tuzów branży rozrywki elektronicznej. Teraz wiemy już nieco więcej na temat biznesowego modelu "nowego" Acclaim a także na temat projektów, którymi firma zajmie się w najbliższej przyszłości.

Acclaim powraca do gry

Elrond, 9 grudnia 2005, 14:25

Wygląda na to, iż gry z logo Acclaim nie odeszły całkowicie w niebyt i już niedługo ujrzymy kolejne produkcje sygnowane znanym logo. Niestety, muszę rozczarować wszystkich fanów firmy - nie będzie to ten Acclaim, którego zna(liś)my. Okazuje się bowiem, iż niedługo po ogłoszeniu przez firmę bankructwa, prawa do jej nazwy za 100,000$ wykupił Howard Marks, były szef Activision.

Kup sobie licencję od Acclaim

Elrond, 4 października 2005, 15:45

Całkiem niedawno na łamach naszego serwisu pojawiła się wiadomość o planowanej wyprzedaży licencji gier, które po swoim bankructwie postanowiła sprzedać firma Acclaim aby pokryć długi i zobowiązania w stosunku do swoich wierzycieli (lub przynajmniej ich część). I ta sytuacja właśnie zastąpiła - David R. Maltz & Co. Auctions oferują w licytacji ponad 200 tytułów, do których prawa posiada (jeszcze)

Ponad 150 licencji upadłej firmy Acclaim na sprzedaż

Krystian Smoszna, 12 września 2005, 09:59

21 lipca bieżącego roku wspominaliśmy o zabiegach firmy Crave Entertainment, która jest gotowa kupić od Acclaim prawa do serii gier Dave Mirra Freestyle BMX oraz programu ATV Quad Power Racing 2. Okazuje się, że bankrut ma do zaoferowania więcej ciekawych tytułów, które wciąż czekają na kupców.

Ciszej nad tą trumną zwaną Acclaim...

Henkel, 1 września 2005, 14:00

Pomimo tego, że Acclaim zbankrutował i ogłosił upadłość równo rok temu – o szczegółach tej sprawy można przeczytać tutaj – to niestety niektórzy nie pozwalają tej legendarnej firmie odejść w spokoju. Widmo różnorakich procesów sądowych ciągle nad nią krąży.

Acclaim jak feniks z popiołów?

Elrond, 21 lipca 2005, 09:03

Firma Acclaim chyba już na zawsze zniknęła z branży elektronicznej rozrywki, jednak jej nazwa jeszcze dość długo będzie budzić u graczy jakieś skojarzenia. I zapewne tym tropem poszedł zarząd Central Investment Holdings, który syndykowi Acclaim zaproponował 100,000 USD za możliwość zakupu praw do nazwy Acclaim Entertainment, informuje New York Newsday.

Nowe studio byłych pracowników Acclaim

Elrond, 2 maja 2005, 12:43

Jeden z wielkich branży komputerowej, firma Acclaim, niestety już nie istnieje. Nie oznacza to jednak, iż wszystkie gry, które przygotowywali pracownicy Acclaim, odeszły w zapomnienie. Jeden z najciekawiej zapowiadających się tytułów firmy, Interview With A Made Man, ma szansę ujrzeć światło dzienne.

Fund4Games przejmuje prawa do gier z dawnego katalogu wydawniczego Acclaim

ComCo, 18 kwietnia 2005, 09:49

Fund4Games, firma która była i jest głównym sponsorem powstania Juiced, a także współpracuje z wieloma innymi, małymi studiami developerskimi, wykupiła prawa do dwóch tytułów, za których przygotowanie odpowiadał upadły już teraz koncern Acclaim. Mowa tu o następujących pozycjach: Interview With A Made Man oraz ATV: Quad Power Racing 3. Wspomniana spółka rozpoczęła poszukiwania chętnych wydawców.

Aukcja Acclaim; po raz 1, po raz 2, sprzedane...

Kull, 3 grudnia 2004, 10:05

Trudne czasy dla Acclaim Entertainment rozpoczęły się w sierpniu, gdy firma ogłosiła upadłość. Pracownicy koncernu nie dali jednak za wygraną i już w październiku mogliśmy poinformować, jakoby spółka ponownie miała zaistnieć na rynku gier komputerowych. Tym razem czas na dość nietypowe informacje ze stajni Acclaim, która postanowiła zorganizować aukcję materialnych rzeczy firmy.

Acclaim wraca w nowym wcieleniu

Speed, 1 października 2004, 13:25

O sprawie upadku konsorcjum wydawniczego Acclaim pisaliśmy wiele razy. Gdy pod koniec sierpnia firma ogłosiła upadłość, wydawało się, że oznacza to dla niej definitywny koniec. Pracownicy zbankrutowanego koncernu podnieśli jednak głowy do góry i już wkrótce powstanie zupełnie nowa firma, z nową nazwą, a będąca w istocie ożywczym wcieleniem upadłego Acclaim.

Gry zagrożone upadkiem Acclaim

Kull, 15 września 2004, 10:08

O bankructwie wydawcy gier – Acclaim informowaliśmy oficjalnie pod koniec sierpnia (via- news z 30 sierpnia 2004), tymczasem dziś ogłoszono listę tytułów jakie firma odchodząc z rynku pozostawia na pastwę losu.

Bankructwo Acclaim nie zagraża Juiced

ComCo, 4 września 2004, 10:08

Wiele osób zastanawiało się, czy bankructwo korporacji wydawniczej Acclaim (patrz wiadomość: „Koniec Acclaim”) wpłynie w jakikolwiek sposób na nadchodzącą grę wyścigową, o nazwie Juiced. Teoretycznie rzecz biorąc, prawa do dystrybucji tej „śmigałki” musiały w końcu należeć do owej firmy i tylko decyzji jej szefostwa zależało czy i kiedy tytuł pojawi się na rynku. Na szczęście, tak było tylko w teorii...

Koniec Acclaim

Y@siu, 30 sierpnia 2004, 11:11

Jeden z dawnych wielkich na rynku gier komputerowych, firma Acclaim, umiera. Jest to śmierć, której można się było spodziewać, ponieważ następuje po bardzo długiej „chorobie”. O fatalnej sytuacji tego wydawcy i developera informowaliśmy już czterokrotnie (info 1, info 2, info 3 oraz info 4), obecnie można mówić jedynie o marnym końcu.

Acclaim - ostatnie podrygi?

Elrond, 26 sierpnia 2004, 15:57

Ostatnie informacje (info 1, info 2, info 3) dotyczące korporacji Acclaim, niestety nie napawały optymizmem zarówno graczy jak i firmy z nią związane. News, który właśnie czytacie, również do wesołych nie należy, co więcej, może być jedną z ostatnich wiadomości na temat jednego z niegdyś "wielkich" branży elektronicznej.

Kopanie leżącego - BattleBorne domaga się wypłaty zaległych pieniędzy od Acclaim

Krystian Smoszna, 7 lipca 2004, 10:21

Lipiec to fatalny miesiąc dla wszystkich zainteresowanych losem firmy Acclaim. Najpierw informowaliśmy o jej ogromnych problemach finansowych, później o utracie licencji na produkty sygnowane logiem Turok i Major League Baseball a teraz przyszedł czas na kolejną nieciekawą wiadomość. Tym razem gwóźdź do trumny Acclaim postanowiło wbić studio BattleBorne Entertainment, które nie może doczekać się pieniędzy na grę Combat Elite: WWII Paratroopers. Sprawa znajdzie finał w nowojorskim sądzie.

Kolejne kłopoty firmy Acclaim - utrata licencji

Elrond, 6 lipca 2004, 11:54

Wczoraj informowaliśmy was o poważnych kłopotach firmy Acclaim, a poniższy news dotyczy kolejnego "gwoździa do trumny". Otóż Acclaim utracił prawa do licencji Turok oraz Major League Baseball.

Problemy finansowe Acclaim – firmie grozi bankructwo

Speed, 5 lipca 2004, 15:47

Konsorcjum wydawnicze Acclaim, graczom znane z m.in. Worms 3D czy też Burnout, jest w poważnym dołku finansowym. W ostatnio opublikowanym raporcie finansowym za ostatni rok (kończący się 31 marca), włodarze firmy poinformowali o dużych stratach - łącznie wyniosły one 56,4 milionów dolarów. Nie dziwią tym samym nikogo informacje o możliwym bankructwie...

Plan wydawniczy Acclaim uaktualniony

Speed, 4 lipca 2004, 13:28

Znane na całym świecie konsorcjum Acclaim, uaktualniło swój plan wydawniczy na najbliższy czas. Najciekawsze pozycje, Juiced – kolejna gra wykorzystująca motyw nielegalnych, nocnych wyścigów samochodowych, oraz Worms Forts: Under Siege – pozycja, której nikomu nie trzeba chyba przedstawiać, pojawią się w sprzedaży jeszcze tej jesieni.

Acclaim wydawcą rosyjskiej gry akcji Kreed

Speed, 18 czerwca 2004, 17:52

Interesująco zapowiadający się tytuł Kreed, trójwymiarowa gra akcji FPS, w której wcielamy się w rolę Legionisty przyszłości – jednego z najlepiej wyszkolonych wojowników trzeciego stulecia, od dziś ma wydawcę. Firmą, która zechciała pokazać światu owy program jest Acclaim, znana głównie z trzeciej części robaków (Worms 3D) oraz konsolowej ścigałki, kojarzonej głównie z widowiskowymi wypadkami, Burnout (choć w tym przypadku prawa do nowej odsłony – Burnout 3 – przejęła korporacja Electronic Arts). Światowej premiery Kreed należy spodziewać się w trzecim kwartale br., a nie jak wcześniej planowano – pod koniec czerwca, br.

Acclaim Entertainment na targach E3 2004

eLKaeR, 8 maja 2004, 12:12

Louis DiGiamo brał aktywny udział w tworzeniu The Godfather (Ojciec chrzestny), Rain Man, Good Morning Vietnam, Donnie Brasco, The Exorcist (Egzorcysta) i ponad czterdziestu innych hollywoodzkich filmów, a teraz rozpoczął współpracę z firmą Acclaim Entertainment nad dwoma tajemniczymi grami akcji. Rzeczony duet zostanie zaprezentowany publicznie podczas przyszłotygodniowych targów E3 (Electronic Entertainment Expo) w Los Angeles. Wspomniana korporacja elektroniczno-rozrywkowa pokaże jeszcze siedem nowych produktów.

BattleBorne Entertainment zapowiada swój debiutancki program dla Acclaim

Krystian Smoszna, 15 stycznia 2004, 15:30

Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia informowaliśmy Was o porozumieniu, jakie zawarła grupa BattleBorne Entertainment ze znanym producentem gier – firmą Acclaim. Ta ostatnia, zobowiązała się na mocy podpisanej umowy, wydać debiutancką produkcję BattleBorne, nad którą developerzy pracują już od dwóch lat.

Acclaim i BattleBorne łączą siły

Krystian Smoszna, 23 grudnia 2003, 10:52

Firma Acclaim Entertainment ogłosiła wczoraj, że podpisała ekskluzywne porozumienie z grupą BattleBorne Entertainment i tym samym zajmie się dystrybucją jej nowej, wciąż nie nazwanej jeszcze gry.

Nowości z firmy Acclaim Entertainment

Phoenix, 21 listopada 2003, 15:55

W dniu dzisiejszym firma Acclaim Entertainment podała do wiadomości publicznej dwie oficjalne informacje prasowe. Pierwsza z nich dotyczy premiery gry Gladiator: Sword of Vengeance, która to nastąpi już 28 listopada. Druga zaś informacja związana jest z rozpoczęciem prac nad tytułem World Championship Rugby.

Acclaim i Dave Mirra doszli do porozumienia

Elrond, 28 października 2003, 11:50

Firma Acclaim, znana m.in. z takich tytułów jak Mortal Kombat, Turok czy Re-Volt, oraz jeden z najznakomitszych użytkowników pojazdów zwanych BMX, Dave Mirra, poinformowali, że wcześniejsze nieporozumienia między nimi zostały wyjaśnione, a współpraca wznowiona. Oznacza to, że kolejne gry sportowe z BMX w tytule, które ukażą się pod skrzydłem Acclaim, będą sygnowane nazwiskiem Dave Mirra.

Acclaim przedstawia „Alias” i „Gladiator Sword of Vengeance”

Łosiu, 8 maja 2003, 11:05

Znany zachodni wydawca, firma Acclaim, uruchomił oficjalne strony internetowe (i tym samym ujawnił produkcję) swych dwóch nowych gier dedykowanych zarówno komputerom klasy PC jak i konsolom nowej generacji: PlayStation 2 oraz Xbox. Pierwsza to trzecioosobowa gra akcji „Alias”, druga zaś to gra przygodowa z dużą ilością krwawej walki o tytule „Gladiator Sword of Vengeance”. Obie mają pojawić się pod koniec tego roku.

NBA Jam 2004 i inne propozycje firmy Acclaim Entertainment na E3 2003

eLKaeR, 23 kwietnia 2003, 12:44

Już tylko trzy tygodnie dzielą nas od startu tegorocznej edycji targów Electronic Entertainment Expo, podczas których lansować się będą rozmaite firmy, należące do branży elektroniczno-rozrywkowej. Wśród rzeczonych podmiotów znajdzie się również korporacja Acclaim Entertainment, zamierzająca zaprezentować zwiedzającym osiem produktów, dedykowanych zarówno komputerom osobistym klasy PC, jak i konsolom Sony PlayStation 2, Microsoft Xbox i Nintendo GameCube.

Ubi Soft, Buka, Acclaim – plany na targi E3

ComCo, 18 kwietnia 2003, 11:24

Energiczne przygotowania do targów E3 ciągle trwają, a trzy kolejne firmy wydawnicze - tj. Ubi Soft Entertainment, Buka Entertainment oraz Acclaim Entertainment, Inc. - podały listy tytułów, jakie zamierzają pokazać graczom z całego świata na swoich stoiskach ekspozycyjnych. Poniżej możecie znaleźć szczegółowe informacje na ten temat.

Dave Mirra pozywa Acclaim do sądu

Solnica, 14 lutego 2003, 14:34

Niebagatelnej sumy dwudziestu jeden milionów dolarów odszkodowania zażądał Dave Mirra za bezprawne wykorzystywanie jego nazwiska przez Acclaim podczas promocji gry BMX XXX.

Plany Acclaim'u na rok 2003

Fajek, 14 stycznia 2003, 16:48

Acclaim to doskonale znana firma w branży komputerowej, zajmująca się produkcją gier na PC oraz konsole. Ostatnio Acclaim przedstawił swoje plany wydawnicze dotyczące roku 2003.