Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

nowe materiały - newsy i ciekawostki (4)

Recenzja: Shadowbane

Fajek, 1 sierpnia 2003, 16:03

Shadowbane to kolejna gra mmoRPG rozgrywana w świecie fantasy. Jednak tytuł ten wprowadza kilka nowych cech, dzięki czemu nieco odróżnia się od poprzednich produkcji z tego gatunku...

Recenzja: Spells of Gold

Fajek, 31 lipca 2003, 12:23

Akcja Spells of Gold rozgrywa się w fantastycznym świecie zamieszkałym przez ludzi, elfy, krasnale, nieumarłych i inne magiczne stwory. Cała obszerna kraina składa się z kilku oddzielnych światów, z których każdy posiada swój własny specyficzny system polityczny i ekonomiczny.

Poradnik: Anno 1503: The New World

Sznur, 30 lipca 2003, 15:27

Poradnik do Anno 1503: The New World podzielony został na dwie zasadnicze części. Pierwsza z nich możliwie jak najdokładniej opisuje zakładanie i późniejszą rozbudowę kolonii, poczynając od spraw tak oczywistych jak wybór odpowiedniej wyspy czy budynków, które powinny zostać postawione w pierwszej kolejności. Druga część to elementy związane z wybranymi sytuacjami, które mają miejsce w trakcie gry oraz sposoby radzenia sobie z mniej lub bardziej typowymi problemami zarządcy zamorskich posiadłości.

Numer 8/2003 Magazynu GRY już dostępny
Numer 8/2003 Magazynu GRY już dostępny

Solnica, 30 lipca 2003, 14:38

Klubowiczów MayClub, posiadaczy abonamentów GOLMAX oraz użytkowników NUMERNET zapraszamy do zapoznania się z najnowszym, ósmym numerem dwutygodnika GRY: Magazyn Profesjonalnego Gracza.

Zapowiedź: Need for Speed - Underground

Fajek, 30 lipca 2003, 11:17

Need for Speed: Underground jest następną odsłoną bestsellerowego cyklu wirtualnych wyścigów samochodowych, zapoczątkowanego w 1995 roku. Gra wprowadza do serii szereg innowacyjnych elementów, nawiązujących do filmów w stylu The Fast and Furious...

Recenzja: Flight Simulator 2004

Fajek, 29 lipca 2003, 14:58

Microsoft Flight Simulator: A Century of Flight to wydanie specjalne najsłynniejszego cywilnego symulatora lotu pochodzącego ze stajni Microsoftu, którym gigant z Redmond postanowił uczcić setną rocznicę pierwszego sterowanego lotu samolotem.

Zapowiedź: FireStarter

Fajek, 25 lipca 2003, 13:09

FireStarter to gra akcji/first-person shooter stworzona przez zespół GSC Game World, twórców m.in. Cossacks: European Wars i Codename: Outbreak. Akcja toczy się w roku 2010 i skupia wokół tytułowej maszyny FireStarter.

Poradnik: Chrome

Sznur, 24 lipca 2003, 18:32

Do poradników dołączył dokładny i bogato ilustrowany opis przejścia gry akcji Chrome, najnowszej produkcji firmy Techland. Jak to zwykle z FFP shooterami bywa, gra nie zmusza za bardzo do wytężania szarych komórek, a jedynego wyboru mającego wpływ na dalszą akcję dokonujemy dopiero na samym końcu rozgrywki. Mimo liniowości fabuła rodem z filmów science-fiction jest niezwykle ciekawa gwarantując wiele godzin doskonałej zabawy.

Recenzja: Rainbow Six 3 - Raven Shield

Fajek, 24 lipca 2003, 12:05

Rainbow Six: Raven Shield to kontynuacja hitu z roku 1999 zatytułowanego Tom Clancy's Rainbow Six Rogue Spear. Podobnie jak w poprzednich częściach tej serii opartej na twórczości Toma Clancy's, dowodzimy tu oddziałem antyterrorystycznym Rainbow...

Recenzja: Crazy Factory

Fajek, 23 lipca 2003, 13:25

Crazy Factory to gra finansowo-strategiczna, w której rozwijamy własny interes, zarządzamy zespołem wynalazców i tworzymy, a następnie sprzedajemy różnego rodzaju... zabawki.

Poradnik: Championship Manager 4

Sznur, 22 lipca 2003, 16:41

"Championship Manager to znany manager piłkarski, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, a co za tym idzie cały czas powstają nowe wersje, tej, jakże kultowej gry. W tym roku premierę miała kolejna odsłona, opatrzona numerem 4. Wprowadza ona dość wiele istotnych zmian, w porównaniu do poprzednich wersji, tym samy nawet starzy „wyjadacze” muszą poświęcić trochę czasu oby rozpracować nowe zagadnienia..." - zapraszamy do obszernego poradnika dogłębnie wyjaśniającego wszelkie aspekty prowadzenia klubu piłkarskiego.

Recenzja: The Sims - Gwiazda

Fajek, 22 lipca 2003, 11:32

The Sims: Superstar to kolejny tytuł z niezwykle popularnej serii The Sims, będącej w istocie symulacją ludzkiego życia. Za jego sprawą przed naszym simem otworzy się kariera gwiazdy filmowej, super modelki lub słynnej piosenkarki.

Zapowiedź: Mortyr 2

Fajek, 21 lipca 2003, 12:49

Czy pamiętacie jeszcze Mortyra - jedną z niewielu polskich strzelanek FPP z stajni Mirage Media? Ta rozgrywająca się w alternatywnej przeszłości (w której Niemcy wygrali II wojnę światową) i przyszłości gra wydana została w 1999 roku, i choć polskie magazyny komputerowe rozpisywały się o jej jakości, to miała ona zbyt wiele poważnych wad, aby dostać się na szczyt.

Poradnik: Red Faction II

Sznur, 18 lipca 2003, 18:21

Red Faction II to prosty fps, nie zaskakujący zbytnio skomplikowanymi zagadkami czy super inteligentnymi przeciwnikami. Tutaj postawiono w dużej mierze na grywalność oraz szybką akcję – co wyszło grze na dobre. Nic tak nie odpręża jak szybka rundka po paru poziomach jakieś instalacji czy przelot nad miastem przyszłości zwinnym pojazdem latającym. Poradnik do takiej gry nie jest więc wymagany, jednak ten posiada kilka ciekawych cech, wartych bliższemu przyjrzeniu się...

Beta Test: Ghost Master

Fajek, 18 lipca 2003, 17:05

Ghost Master to strategia czasu rzeczywistego, w której możemy wcielić się w postać zjawy - Mistrza Duchów. Zostaliśmy przywołani z zaświatów i sprowadzeni do miasteczka Gravenville z zadaniem terroryzowania i straszenia jego mieszkańców.

Recenzja: Red Faction II

Fajek, 18 lipca 2003, 12:25

Red Faction 2 to sequel bardzo dobrej gry akcji z roku 2001, która jako jedna z pierwszych w tym gatunku oferowała bardzo interaktywny świat, gdzie modyfikacji, uszkodzeniu czy zniszczeniu mógł ulec niemal każdy element otoczenia, w tym nawet ściany...

Zapowiedź: Tony Hawk's Pro Skater 4

Fajek, 17 lipca 2003, 12:07

To już czwarta odsłona osławionego cyklu Tony Hawk’s Pro Skater, umożliwiająca nam wypróbowanie się w profesjonalnej jeździe na deskorolce. Tym razem developerzy zaimplementowali postacie czternastu rzeczywistych zawodników...

Poradnik: Colin McRae Rally 3

Sznur, 16 lipca 2003, 17:30

"Colin McRae Rally 3 to (nie)typowa samochodówka oparta na rajdach samochodowych. Dla wielu z Was poradnik nie będzie potrzebny, gdyż sami wiecie jak macie jeździć. Jednak ten poradnik to zdecydowanie nie nauka jazdy. Tego powinien się każdy sam nauczyć. Ja podpowiem Wam tylko, jak sobie ułatwić tą naukę [...]" - Wydaje się to takie proste: kierownica, cztery kółka i gaz do dechy, lecz czy to wystarczy, żeby wygrać? W razie kłopotów zapraszamy do poradnika.

Relacja z drugiej imprezy GOL Adventure

Łosiu, 16 lipca 2003, 15:45

„Wszyscy bawiliśmy się dobrze - choć niektóre osoby przyprawiały nas o dodatkowe emocje (nie ma to jak majtanie bronią :). Udało nam się ustrzelić „popera” (metalowy cel, składający się po trafieniu) na tyle dobrze, że już nawet reanimacja mu nie pomogła... Ogólnie - sporo broni, dużo huku, a jeszcze więcej dobrej zabawy. Oraz sporo siwych włosów na głowach instruktorów strzelania :) Co do skoku - to ciężko to opisać... Jak można oddać uczucie, gdy się wisi w dziwach AN'tka 4 km nad ziemią...” – zapraszamy do zapoznania się z relacją z drugiej imprezy z cyklu GOL Adventure, czyli DELTA Force.

Recenzja: Enter the Matrix

Fajek, 16 lipca 2003, 11:03

Enter The Matrix to przygodowa gra akcji osadzona w realiach znanych z legendarnego filmu Matrix, stworzona w firmie Shiny Entertainment, znanej z takich tytułów jak: Sacrifice, Messiah czy MDK.

Recenzja: Hard Truck

Fajek, 15 lipca 2003, 17:15

Hard Truck 18 Wheels of Steel to, jak można się domyśleć z samego tytułu, symulacja prowadzenia ogromnego, osiemnastokołowego, amerykańskiego samochodu ciężarowego. Zadanie gracza nie jest zbyt skomplikowane, aczkolwiek nie należy do prostych – gracz staje się kierowcą tego samochodu i musi dostarczyć dany towar do miejsca przeznaczenia w należytym stanie i odpowiednio krótkim czasie...

Zapowiedź: The Sims 2

Fajek, 15 lipca 2003, 13:18

The Sims 2 to sequel najlepiej sprzedającej się gry, a raczej całej serii gier, wszechczasów, oferującej niespotykaną jak dotąd możliwość kontroli swoich wirtualnych podopiecznych (symulacja ludzkiego życia).

Poradnik: FIFA Football 2003

Sznur, 14 lipca 2003, 17:19

Nie każdy rodzi się geniuszem wirtualnych gier piłkarskich. Wielu czytelników pisze do nas e-maile z prośbami o pomoc. FIFA 2003 okazała się trudniejszą grą od jej poprzedniczek. Szczególnie duży wpływ ma brak opcji treningu, który zawsze nauczał klientów EA Sports sztuki grania. Z tej przyczyny postanowiliśmy stworzyć poradnik, który na pewno przyda się zarówno początkującym graczom, jak i tym doświadczonym.

Recenzja: New World Order

Fajek, 14 lipca 2003, 12:03

New World Order to gra wzorowana na takich tytułach jak Counter-Strike czy Team Fortress. Wykorzystuje nowoczesny silnik graficzny dzięki czemu wygenerowane otoczenie przypomina film akcji.

Recenzja: Warcraft III – The Frozen Throne

Fajek, 11 lipca 2003, 12:30

Frozen Throne to pierwszy oficjalny dodatek do trzeciej części Warcrafta. Akcja omawianego dodatku ponownie osadzona została w fantastycznej krainie Azeroth, w kilka miesięcy po bitwie na górze Hyjal, w której pokonano Archimonde’a i Płonący Legion...

Poradnik: The Elder Scrolls III: Tribunal

Sznur, 10 lipca 2003, 18:54

Poradnik do dodatkowej kampanii The Elder Scrolls III: Tribunal zawiera szczegółowy opis lokacji wraz ze sprzedawcami, ważniejszymi osobami, przedmiotami i lokalizacjami budynków, opis zadań głównych oraz pobocznych, a także uaktualnione (w stosunku do poradnika The Elder Scrolls III: Morrowind - Biblia Gracza) rozdziały dotyczące zaklinania i alchemii.

Recenzja: Medieval: Total War - Viking Invasion

Fajek, 10 lipca 2003, 15:43

Viking Invasion to pierwszy oficjalny dodatek do jednej z najlepszych strategii ostatnich lat - Medieval: Total War. Akcja przenosi graczy ponad 1200 lat wstecz, do roku 793 naszej ery, gdzie Wikingowie, niezwyciężeni skandynawscy wojownicy, siali postrach w całej Europie.

Numer 7/2003 Magazynu GRY już dostępny
Numer 7/2003 Magazynu GRY już dostępny

Solnica, 10 lipca 2003, 15:43

Klubowiczów MayClub, posiadaczy abonamentów GOLMAX oraz użytkowników NUMERNET zapraszamy do zapoznania się z najnowszym, siódmym numerem dwutygodnika GRY: Magazyn Profesjonalnego Gracza.

Zapowiedź: Judge Dredd - Dredd versus Death

Fajek, 9 lipca 2003, 11:00

Sędzia Dredd - twardziel jakich mało i osoba, która śmiertelnie poważnie traktuje swoją pracę – to postać, w którą wcielamy się w tej produkcji. Gra nie ma nic wspólnego z filmową adaptacją przygód Dredda, ale bezpośrednio nawiązuje do komiksu...

Poradnik: Restaurant Empire

Sznur, 8 lipca 2003, 18:15

Wśród najnowszych publikacji znajdziecie poradnik do strategii ekonomicznej Restaurant Empire. W kilkunastu punktach przedstawia on najważniejsze aspekty prowadzenia restauracji, poczynając od najbardziej oczywistych podstaw jak wybór restauracji czy też sposób jej zabudowy a skończysz na skomplikowanych czynnościach mających na celu wyciągnięcie z klientów możliwie jak największej ilości gotówki przy jednoczesnym zachowaniu płynności finansowej.

Recenzja: Championship Manager 4

Fajek, 8 lipca 2003, 11:11

CM4 to kolejna odsłona najbardziej znanego obecnie managera piłkarskiego na świecie. Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich wersjach, tak i w Championship Manager 4 poprawiono rozgrywkę oraz zwiększono i tak już niezwykłą grywalność...

Recenzja: Colin McRae Rally 3 PL

Fajek, 4 lipca 2003, 17:36

Colin McRae to dla graczy synonim świetnej gry samochodowej. Dopiero po chwili zastanowienia, zdają sobie sprawę, że jest to imię i nazwisko jednego z najlepszych kierowców rajdowych świata, który tylko firmuje dzieło panów z Codemasters...

Zapowiedź: Mercedes Benz World Racing

Fajek, 4 lipca 2003, 12:05

Wyścigi posiadająca licencję znanego koncernu samochodowego rodem ze Stuttgartu, dzięki czemu do dyspozycji użytkowników zostało oddanych ponad 120 różnych typów pojazdów tejże firmy – począwszy od luksusowych limuzyn, a skończywszy na sportowych coupe.

Poradnik: Thorgal: Klątwa Odyna

Sznur, 3 lipca 2003, 18:01

Thorgal: Klątwa Odyna nie jest grą bardzo trudną i większość z was nie powinna mieć najmniejszych problemów z jej przejściem. Jeżeli jednak zdarzy się wam gdzieś utknąć albo nie macie akurat ochoty zastanawiać się nad rozwiązaniem tej czy owej zagadki, to zapraszam do lektury niniejszej solucji, w której starałem się punkt po punkcie, krok po kroku przedstawić najkrótszą, mam nadzieję, drogę dobrnięcia na sam koniec gry.

Recenzja: Enclave

Fajek, 3 lipca 2003, 14:06

Enclave to trójwymiarowa gra akcji/TPP z elementami przygodowymi i cRPG, z akcją osadzoną w świecie fantasy zwanym właśnie Enclave. Swym wykonaniem przypomina znakomitą produkcję z roku 2001, pt. Severance: Blade of Darkness.

Recenzja: Breath of Fire IV

Fajek, 1 lipca 2003, 16:24

Breath of Fire IV kolejna część znakomitej serii z gatunku role-playing, znanej do tej pory konsolowym graczom. Kontynuuje ona opowieść o „smoczych ludziach”, którzy poświęcili swe życie walce ze złą boginią i przywróceniu pokoju na świecie.

Poradnik: Post Mortem

Sznur, 30 czerwca 2003, 18:00

Do poradników trafiła kolejna perełka - fabularyzowany i bogato ilustrowany opis przejścia najnowszej przygodóki Post Mortem. Gra przenosi nas w czasy międzywojennego Paryża gdzie jako prywatny detektyw Gus będziemy mogli rozwiązać zagadkę śmierci państwa Whyte, a przy okazji poznać tajemnicę zakochanego Templariusza...

Publicystyka: Konsole - Nintendo GameCube

Fajek, 30 czerwca 2003, 13:48

Niektórzy twierdzą, że GameCube to konsola dla dzieci. Większość gier to kolorowe, lekkie w odbiorze pozycje. Tyle tylko, że pewnie niejeden biznesmen zasiada późnym wieczorem przy Mario Sunshine, czy Starfox Adventures, nie mowiąc już o Zeldzie...

Recenzja: Postal 2

Fajek, 30 czerwca 2003, 11:30

Postal 2 to sequel jednej z brutalniejszych i najkrwawszych gier jakie kiedykolwiek powstały na PC, stworzony przez ten sam, wzbudzający wiele kontrowersji zespół - Running With Scissors.

Recenzja: Galactic Civilizations

Fajek, 27 czerwca 2003, 12:06

Galactic Civilizations to gra strategiczna rozgrywana w systemie turowym, w wielu płaszczyznach przypominająca Meierowskie Civilization, oczywiście zmodyfikowane odpowiednio do „kosmicznych realiów”.

Poradnik: Tom Clancy’s Rainbow Six: Raven Shield

Sznur, 26 czerwca 2003, 15:29

Zapraszamy do skorzystania z poradnika do gry akcji Tom Clancy’s Rainbow Six 3: Raven Shield, który z pewnością pomoże w obieraniu właściwych taktyk szturmowania pomieszczeń oraz minimalizowaniu strat własnych podczas wykonywania misji bojowych. Przed przystąpieniem do właściwej rozgrywki warto zapoznać się z poradami taktycznymi, gdzie znalazło się wiele przydatnych informacji, które niekoniecznie musiały być przedstawione w misjach treningowych.

Beta Test: Warcraft III - The Frozen Throne

Fajek, 26 czerwca 2003, 12:41

Frozen Throne to pierwszy oficjalny dodatek do trzeciej części słynnej strategicznej serii autorstwa firmy Blizzard Entertainment, z nową kampanią, jednostkami, bohaterami i szeregiem innych nowości.

Recenzja: Chrome

Fajek, 25 czerwca 2003, 16:44

Chrome jest taktyczną grą FPP/TPP rozgrywającą się w przyszłości, w dopiero co kolonizowanym systemie planetarnym Valkyria. Gracz wciela się w rolę Bolta Logana, międzygalaktycznego najemnika, który wykonuje kolejną, zdawałoby się, rutynową misję...

Poradnik: Gothic II

Sznur, 24 czerwca 2003, 17:59

W Wasze ręce (oczywiście wirtualnie, chociaż wydrukować też można) oddajemy coś, co sam autor określił jako „kilka ogólnych porad bez ładu i składu zebranych...” Niech to Was jednak nie zmyli, gdyż jest to obszerny poradnik do Gothic II, w którym znalazły się opisy ponad setki misji przewijających się przez sześć długich rozdziałów, mapy najważniejszych lokacji oraz listy sprzedawców, nauczycieli i postaci neutralnych.

Recenzja: Rayman 3

Fajek, 23 czerwca 2003, 16:55

Rayman 3: Hoodlum Havok to nowa część przygód Raymana – jednego z najpopularniejszych na świecie bohaterów gier dla dzieci i młodzieży. Nowy Rayman to duży krok naprzód w stosunku do poprzednich części. Zastosowano tu zupełnie nowy, innowacyjny system walki oferujący graczom unikalne możliwości rozgrywki z gatunku action-adventure.

Poradnik: Enclave

Sznur, 20 czerwca 2003, 18:56

Zapraszamy do skorzystania z kolejnego poradnika. Ty razem jest to dokładny opis przejścia Enclave, przygodowej gry akcji z elementami RPG utrzymanej w mrocznym klimacie dark fantasy. Ponieważ świat gry zamieszkują całkowicie skrajne i nienawidzące się nawzajem nacje: lud Światła i Ciemności, można ją przejść zarówno jasną jak i ciemną ścieżką, co uwzględniono w poradniku.

Recenzja: GTA – Vice City

Fajek, 20 czerwca 2003, 12:42

Grand Theft Auto: Vice City to kolejna część niezwykle popularnej serii gier opowiadających o światku przestępczym, a mówiąc dosłownie, swoistego rodzaju rozwinięcie części poprzedniej - Grand Theft Auto 3.

Poradnik: Grandia II

Sznur, 18 czerwca 2003, 17:51

Do poradników dołączył obszerny opis gry Grandia II - utrzymanego w japońskim stylu cRPG. Poradnik poprowadzi Was przez kolejne lokacje szczegółowo rozpracowując taktykę walki z wszystkimi napotykanymi przeciwnikami oraz wskazując przedmioty, które warto dołączyć do wyposażenia naszych bohaterów.

Recenzja Grandia II

Łosiu, 17 czerwca 2003, 12:06

„Tak właśnie było z drugą „Grandią”. Pierwsza część gry ukazała się wyłącznie na PlayStation oraz Segę Saturn. Druga zagościła już na znacznie większej ilości platform, między innymi Sedze Dreamcast oraz (po nieznacznym dopieszczeniu) PS2. A co mieli z tego PeCetowcy? Mogli się najwyżej obejść smakiem. Firma Capcom, producent gry, wysłuchała jednak ich próśb (a nawet błagań) i wydała konwersję „Grandii II” na PC. Konwersja to....” ...no właśnie jaka? Przeczytajcie dopiero co zamieszczoną recenzję PeCetowej wersji gry Grandia II i na jej podstawie oceńcie, czy ów tytuł wart jest tego, by poświęcić mu czas... Zapraszam.

Zapowiedź: Commandos 3

Fajek, 16 czerwca 2003, 16:50

Commandos 3 to kolejna odsłona taktycznej strategii osadzonej w realiach II Wojny Światowej. Tym razem zmiany jakie wprowadzili autorzy, powinny mocno zaskoczyć graczy. Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu.