Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Codename: Panzers - Faza Pierwsza

Nordic Games przejęło prawa do dwóch pierwszych odsłon Codename: Panzers

Pirlond, 24 września 2015, 19:51

Nordic Games sukcesywnie rozszerza swój katalog. Kilka dni temu firma przejęła prawa do marki Nexus, a dzisiaj jej przedstawiciele poinformowali o zdobyciu kolejnych kultowych gier – dwóch pierwszych odsłon cyklu Codename: Panzers.

Twórcy serii Codename: Panzers wykupieni

eLKaeR, 7 czerwca 2007, 13:23

Budapesztańską firmę Stormregion rozpoznawalną uczyniły przede wszystkim gry spod znaku Codename: Panzers. Węgierscy developerzy stali się więc łakomym kąskiem dla większych rynkowych podmiotów, co ostatecznie doprowadziło do ogłoszonej właśnie fuzji z niemiecką korporacją 10TACLE STUDIOS. Nasi zachodni sąsiedzi posiadają teraz komplet udziałów we wspomnianym studiu znad Dunaju.

Trzecia część Codename: Panzers pod skrzydłami Electronic Arts

eLKaeR, 15 września 2006, 13:44

Zarówno pierwszą, jak i drugą odsłonę serii Codename: Panzers pecetowi gracze przyjęli z dużym optymizmem. Węgierskie studio Stormregion chce więc zdyskontować popularność marki, tworząc kolejną pozycję z gatunku RTS dla komputerów osobistych. Po raz pierwszy i ostatni jak dotąd usłyszeliśmy o nowej grze blisko pół roku temu, ale teraz mamy wreszcie świeże informacje na jej temat.

Nowe gry z serii Codename: Panzers nie tylko dla komputerów osobistych

eLKaeR, 20 kwietnia 2006, 07:23

Pierwszą część serii Codename: Panzers pamiętamy przede wszystkim w związku z medialną aferą przy okazji premiery. Niemniej jednak obie dotąd wydane odsłony owego cyklu zyskały pewne grono zwolenników, co musiało zachęcić twórców z węgierskiego studia Stormregion do rozpoczęcia developingu kolejnych gier. Właśnie dlatego autorzy z Budapesztu sprzymierzyli się z pracownikami 10TACLE STUDIOS.

Codename Panzers – na „trzeciej fazie” się nie skończy

Kamen, 18 sierpnia 2005, 08:31

Twórcy Codename Panzers od samego początku wiedzieli, że wydadzą trzy części swojej produkcji, czyli odpowiednio: Phase One, Phase Two i Phase Three. Dwie pierwsze z nich miały już swoje premiery, na ostatnią będziemy musieli poczekać zapewne z co najmniej rok. Jednak to nie koniec przygód - w przygotowaniu jest również pełnoprawna kontynuacja, pt. Codename Panzers II!

RoboCop w Codename: Panzers - Phase Two

Krystian Smoszna, 5 maja 2005, 07:57

Peter Weller, czyli odtwórca głównej roli w filmie RoboCop, udzieli swojego głosu Jeffrey’owi Wilsonowi w grze Codename: Panzers - Phase Two – poinformował wczoraj koncern CDV. Odgrywana przez aktora postać będzie amerykańskim komandosem.

Codename: Panzers doczeka się Fazy Trzeciej!

ComCo, 15 grudnia 2004, 16:24

Na wiosnę przyszłego roku zaplanowano rynkowy debiut drugiej części strategii czasu rzeczywistego Codename: Panzers, o czym informowaliśmy Was przed niecałym tygodniem. Programiści ze studia Stormregion pieczołowicie pracują nad ukończeniem swojego dzieła, zaś w międzyczasie... projektują już „trójkę”!

Druga Faza nadciąga

[email protected], 9 grudnia 2004, 15:27

Gra Codename: Panzers - Faza Pierwsza wsławiła się w naszym kraju głównie tym, iż rzekomo głosiła światu, że to Polacy odpowiedzialni są za wybuch II Wojny Światowej. Szkoda, bo jak pokazuje choćby recenzja GRY-OnLine był to niezły produkt. Może lepiej pójdzie następnej części nazwanej Phase Two (Faza Druga), z której opublikowano właśnie pierwsze obrazki.

Kolejna misja dodatkowa dla Codename: Panzers

Elrond, 20 października 2004, 09:47

Już w najbliższy piątek, fani taktycznej strategii rodem z Stormregion, Codename: Panzers, będą mieli kolejne powody do zadowolenia. Otóż tego dnia ukaże się kolejna, czwarta już misja bonusowa do tej gry.

Codename: Panzers bogatszy o dwie prestiżowe nagrody

Speed, 29 września 2004, 16:48

Codename Panzers – Faza Pierwsza to tytuł, który zdobył dużą sympatię graczy. Tym samym stał się jedną z popularniejszych strategii czasu rzeczywistego w ostatnim czasie. Potwierdzają to dwie prestiżowe nagrody, przyznane przed niemiecki magazyn branżowy oraz organizację VUD.

Poradnik: Codename: Panzers - Faza Pierwsza

Redakcja GRYOnline.pl, 2 września 2004, 17:33

Poradnik do Codename Panzers: Faza Pierwsza zawiera dokładny opis misji, wyjaśniający jak wykonać poszczególne cele, w tym główne, opcjonalne jak i ukryte. Do tego dochodzą obrazki i opisy poszczególnych walk, które koniecznie trzeba wykonać.

Codename Panzers Faza Pierwsza - polska premiera...

Michał Bobrowski, 27 sierpnia 2004, 00:00

27 sierpnia 2004 roku, czyli właśnie dzisiaj, na rodzime półki sklepowe trafi gra Codename Panzers Faza Pierwsza. Dla wielu będzie to w końcu znakomita okazja, aby osobiście przekonać się, czy najgłośniejsza tego roku medialna wrzawa, jaka wybuchła wokół tego tytułu ma swoje głębokie uzasadnienie czy też jest raczej typowym efektem „sezonu ogórkowego w pełni”.

Nowe promocje: Codename Panzers i Tom Clancy's Splinter Cell: Pandora Tomorrow

Michał Bobrowski, 23 sierpnia 2004, 14:10

Codename Panzers: Faza Pierwsza - ta gra jeszcze przed swoją premierą na rynku polskim wywołała spore zainteresowanie mediów. Jeżeli chcesz się na własne oczy przekonać, jak wygląda najnowsze dzieło programistów z firmy Stormregion skorzystaj z okazji jaką jest możliwość zakupu gry w niezwykle atrakcyjnej cenie 89 PLN.

Zamieszanie wokół Codename: Panzers - wyjaśnienie

ComCo, 23 sierpnia 2004, 12:56

Z Codename: Panzers wiąże się nie tylko pojęcie dobrej gry (średnia ocen 81% według serwisu GameRankings.com), ale także niedawna afera z historycznymi "przekłamaniami", o których szumnie donosiły polskie media (m.in. TVN 24, Wprost, Metro, Nasz Dziennik, Głos Szczeciński). Według autorów poszczególnych artykułów, to Polacy byli przedstawiani w opisywanym tytule jako główni winowajcy (wręcz prowokatorzy) wybuchu II wojny światowej. Sprawę wyjaśniła dzisiejsza publikacja w Gazecie Wyborczej.

Krótki przegląd broni pancernej cz.7

Wojak, 22 sierpnia 2004, 10:37

Przedstawieniem informacji na temat jednego z najbardziej znanym niemieckich czołgów II Wojny Światowej - Tygrysa kończymy krótki przegląd typów uzbrojenia, z którymi już wkrótce będziemy mieli możliwość zmierzyć się (lub też przejąć nad nimi kontrolę...) w grze Codename Panzers – Faza Pierwsza.

Krótki przegląd broni pancernej cz.6

Wojak, 21 sierpnia 2004, 09:53

Radziecki IS-2 to już przedostatni z krótkiej kolekcji zaprezentowanych w tym tygodniu na stronach GRY-OnLine czołgów. Zarówno ten, jak i jeszcze wiele innych będzie już niedługo można spotkać w grze Codename Panzers Faza Pierwsza.

Krótki przegląd broni pancernej cz.5

Wojak, 20 sierpnia 2004, 09:33

Przedstawiając Wam amerykański M26 „Pershing” kontynuujemy naszą prezentację niektórych typów czołgów na jakie niejednokrotnie natkniemy się w grze Codename Panzers -Faza Pierwsza.

Krótki przegląd broni pancernej cz.4

Wojak, 19 sierpnia 2004, 09:35

Dzisiaj prezentujemy kolejny model czołgu, z jakim będziemy mieli okazję spotkać się w grze Codename Panzers – Faza Pierwsza. Tym razem jest to niemiecki PzKpfw III.

Krótki przegląd broni pancernej cz.3

Wojak, 18 sierpnia 2004, 10:50

Kolejnym czołgiem występującym w grze Codename Panzers - Faza Pierwsza, który chcemy pokrótce przybliżyć naszym czytelnikom jest amerykański M4 Sherman.

Krótki przegląd broni pancernej cz.2

Wojak, 17 sierpnia 2004, 09:12

Dzisiaj przedstawiamy Wam garść informacji na temat kolejnego czołgu, z którym niejednokrotnie będziemy mogli się zetknąć w grze Codename Panzers. Tym razem parę słów o jednym z najsłynniejszych czołgów radzieckich...

Krótki przegląd broni pancernej cz.1

Wojak, 16 sierpnia 2004, 06:39

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy krótki przegląd broni pancernej, z którą gracze będą mieli okazję spotkać się w trakcie rozgrywki w Codename Panzers – Faza Pierwsza. Przez najbliższe dni przedstawimy Wam krótkie monografie na temat kilku z dość licznej grupy czołgów występujących w tej grze.

Codename: Panzers blisko – historycy biją na alarm

[email protected], 10 sierpnia 2004, 14:57

Wczoraj i dziś, w polskich mediach, nawet tych niezwiązanych z grami komputerowymi (np. TVN 24, Wprost), pojawił się najnowszy tytuł z oferty firmy Cenega Poland. Polski dystrybutor nie zdecydował się jednak na agresywną kampanię reklamową gry Codename: Panzers – Faza Pierwsza, a do telewizji trafił za sprawą interwencji historyków, którzy zarzucają jej przekłamania historii.

Codename Panzers – demo w pierwszych dniach maja

ComCo, 17 kwietnia 2004, 13:58

W moim odczuciu, Codename Panzers jest obecnie jedną z najbardziej oczekiwanych strategii czasu rzeczywistego, której akcja osadzona została w czasach II Wojny Światowej (trzy strony konfliktu do wyboru: Sowieci, Niemcy, Alianci). Zainteresowani pełną wersją gry z pewnością odliczają tygodnie pozostałe do premiery (odległa, druga połowa roku...), a tymczasem duet wydawniczy Stormregion - CDV Software zapowiedział wydanie grywanego dema programu na początku przyszłego miesiąca.

Plan wydawniczy CDV Software na 2004 rok

ComCo, 13 stycznia 2004, 08:14

Korporacja CDV Software postanowiła odkryć swoje tegoroczne plany wydawnicze i uczciwie trzeba przyznać, iż szykuje kilka naprawdę świetnie zapowiadających się pozycji. Do najbardziej wyróżniających się gier możemy zaliczyć: Breed - futurystyczny shooter autorstwa zespołu Brat Designs, oraz rozbudowaną strategię czasu rzeczywistego (RTS), pt. Codename Panzers. Warto również wypatrywać premiery czterech dopiero opracowywanych rozszerzeń (dwa z nich dotyczą tytułów, których jeszcze nie ma w sprzedaży – ów fakt związane jest z nową polityką wydawniczą firmy), o których więcej szczegółów poznamy zapewne w najbliższych tygodniach/miesiącach.