Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gry wieloosobowe wykorzystujące Internet DS 2

Rozgrywka przez Internet to najpowszechniejsza forma trybu multiplayer. Polega na łączeniu się z graczami z całego świata przez globalną sieć za pośrednictwem serwerów, za które najczęściej odpowiada producent gry. Te ostatnie mogą być zarówno publiczne, dostępnie dla każdego, jak i prywatne, a więc tylko dla użytkowników zaproszonych przez osobę pełniącą funkcję administratora.

Madden NFL 09
Madden NFL 09

Sportowe 12 sierpnia 2008

Madden NFL 09 to kolejna odsłona bodaj najpopularniejszej i najlepszej serii gier traktujących o futbolu amerykańskim. Panowie z EA Sports wyposażyli nowego Maddena w szereg usprawnień, czyniąc rozgrywkę jeszcze bardziej realistyczną i grywalną. Uaktualniono też składy wszystkich drużyn. Zabawie towarzyszy profesjonalny komentarz w wykonaniu Toma Hammonda i Crisa Collinswortha.

NDS

Puzzle Bobble Galaxy
Puzzle Bobble Galaxy

Zręcznościowe 17 lipca 2009

Space Bust-A-Move, podobnie jak inne gry z serii Bubble Bobble, wymaga od gracza starannego sterowania armatą wystrzeliwującą kolorowe kulki. Naszym zadaniem jest trafianie w kulki tego samego koloru i "wyczyszczenie" planszy.

NDS

Spore Hero Arena
Spore Hero Arena

Akcji 6 października 2009

Kontynuacja Spore Creatures, w której możemy stworzyć własnego, trójwymiarowego stworka, a następnie poprowadzić go do walki przeciwko innym stworzeniom.

NDS

FIFA 08
FIFA 08

Sportowe 28 września 2007

FIFA 08 to kolejna odsłona najpopularniejszego, obok Pro Evolution Soccera, cyklu gier piłkarskich. Gra została stworzona przez kanadyjskie studio EA Sports i stanowi piętnastą część cyklu wydawanego bezustannie od połowy lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

NDS

Mega Man Star Force 2: Zerker x Saurian / Ninja
Mega Man Star Force 2: Zerker x Saurian / Ninja

RPG 24 czerwca 2008

Kolejna odsłona popularnej serii RPG-ów. Tym razem dzielny Mega Man musi stawić czoła Rogue'owi oraz jego armii wirusów. Na uwagę zasługuje rozbudowany multiplayer dla sześciu osób.

NDS

GoPets: Vacation Island
GoPets: Vacation Island

Symulacje 6 sierpnia 2007

GoPets: Vacation Island to symulacja, wypuszczona ze stajni Konami, w której użytkownik przystępuje do grona właścicieli wirtualnych zwierzaków. Adresatami owej pozycji są posiadacze konsoli Nintendo DS. Developerzy pozwolili im na stworzenie kota lub psa i wytresowanie go wedle własnego uznania.

NDS

Heroes of Mana
Heroes of Mana

Strategiczne 14 sierpnia 2007

Heroes of Mana to opracowana przez Square Enix strategia czasu rzeczywistego osadzona w uniwersum znanym z popularnej serii gier Seiken Densetsu. Produkcja ukazała się wyłącznie na przenośną konsolę Nintendo DS.

NDS

Merida Waleczna
Merida Waleczna

Akcji 19 czerwca 2012

Merida Waleczna to przygodowa gra akcji, wyprodukowana przez firmę Disney Interactive Studios. Jej fabuła oparta została na motywach filmu animowanego wytwórni Pixar – Brave, znanego w Polsce pod tytułem Merida Waleczna. Gracz kieruje postacią tytułowej bohaterki i jej przyjaciół starających się odwrócić okropną klątwę, jaka zawisła nad górzystym królestwem Szkocji.

NDS

Bomberman Blitz
Bomberman Blitz

Zręcznościowe 9 listopada 2009

Kolejna część słynnego Bombermana, tym razem wydana w ramach usługi DSiWare. Zabawa polega na przemierzaniu plansz i podkładania bomb w celu oczyszczenia sobie drogi oraz wyeliminowania przeciwników. Główną atrakcją jest możliwość toczenia walk z innymi graczami poprzez Internet.

NDS

Rock Band 3
Rock Band 3

Towarzyskie 26 października 2010

Trzecia odsłona popularnego cyklu gier muzycznych, w którym wcielamy się w członków zespołu rockowego i przy pomocy kontrolerów imitujących instrumenty muzyczne podejmujemy próbę zagrania kompozycji najbardziej znanych kapel.

NDS

Rune Factory: A Fantasy Harvest Moon
Rune Factory: A Fantasy Harvest Moon

RPG 2 lipca 2007

Rune Factory: A Fantasy Harvest Moon to odłam bestsellerowej serii gier fabularno-symulacyjnych, traktujących o życiu na wsi. Przygotowując niniejszą pozycję developerzy postanowili wprowadzić do niej wiele nowych elementów, niewystępujących we wcześniejszych tytułach spod znaku Harvest Moon.

NDS

Ecolis: Save the Forest
Ecolis: Save the Forest

Strategiczne 4 marca 2008

Niezbyt skomplikowana strategia czasu rzeczywistego, poruszająca m.in. problem globalnego ocieplenia. Dowodzimy dzielnymi gryzionami, starając się uchronić las przed zagładą.

NDS

Tony Hawk's Proving Ground
Tony Hawk's Proving Ground

Sportowe 15 października 2007

Tony Hawk’s Proving Ground to kolejna odsłona popularnej serii gier traktujących o jeździe na deskorolce. Za produkcję odpowiada studio Neversoft, ta sama firma, która tworzyła wcześniejsze tytuły sygnowane nazwiskiem słynnego skatera. Podobnie jak jej poprzedniczki, gra ukazała się w wersji na różne platformy sprzętowe i została wydana przez Activison.

NDS

Ninja Gaiden: Dragon Sword
Ninja Gaiden: Dragon Sword

Akcji 25 marca 2008

Dragon Sword to pierwsza odsłona Ninja Gaiden wyprodukowana z myślą o dwuekranowej konsoli marki Nintendo. Za DS-ową wersję odpowiada oczywiście studio Team Ninja – to samo, które wcześniej dało się poznać ze stworzenia poprzednich odsłon serii. Ponownie mamy tu do czynienia z typowym przedstawicielem gatunku hack & slash.

NDS

Gauntlet
Gauntlet

Zręcznościowe prace wstrzymane

Jak większość gier arcade, również Gauntlet pojawił się wpierw na automatach coin-op. Program zadebiutował w 1985 roku dzięki koncernowi Atari i niedługo potem stał się produktem wzorcowym dla gatunku strzelanin, oferujących widok z lotu ptaka.

NDS

Star Fox Command
Star Fox Command

Akcji 28 sierpnia 2006

Star Fox Command jest kolejną odsłoną znanej serii gier koncernu Nintendo, której początki sięgają jeszcze konsoli SNES. Tym razem autorzy postanowili połączyć trójwymiarową strzelaninę kosmiczną z elementami strategii.

NDS

Warhammer 40,000: Squad Command
Warhammer 40,000: Squad Command

Strategiczne 7 grudnia 2007

Warhammer 40,000: Squad Command jest grą powstałą na kanwie słynnej figurowej gry bitewnej ze stajni Games Workshop. Mamy w niej do czynienia z dynamiczną i wyjątkowo widowiskową strategią, zorganizowaną w klasycznym systemie turowym i przedstawiającą futurystyczny konflikt zbrojny pomiędzy Imperium a Choasem.

NDS

Tony Hawk's Downhill Jam
Tony Hawk's Downhill Jam

Sportowe 24 października 2006

Tony Hawk's Downhill Jam to kolejna gra, firmowana nazwiskiem amerykańskiego mistrza jazdy na deskorolce.

NDS

Tony Hawk's American Sk8land
Tony Hawk's American Sk8land

Sportowe 15 listopada 2005

Tony Hawk's American Sk8land to kolejna część popularnego cyklu wirtualnych symulacji jazdy na deskorolce, opatrzonego nazwiskiem amerykańskiego mistrza skateboardingu.

NDS

Fullmetal Alchemist: Trading Card Game
Fullmetal Alchemist: Trading Card Game

Strategiczne 15 października 2007

Elektroniczna wersja gry karcianej, bazującej na mandze Fullmetal Alchemist. Do naszej dyspozycji oddanych zostało pięć trybów zabawy oraz około 500 różnych kart.

NDS

Ultimate Band
Ultimate Band

Towarzyskie 25 listopada 2008

Ultimate Band to gra muzyczna, pozwalająca na wcielenie się w rockmana. Przebywamy tu długą i ciężką drogę do wielkiej kariery - od niepozornych występów w garażu, po wielkie koncerty i międzynarodowe festiwale.

NDS

Dawn of Heroes
Dawn of Heroes

Strategiczne 14 września 2010

Zabawna turowa strategia z bogatymi elementami RPG. Wcielamy się w śmiałka, który musi ratować królestwo po tragicznej śmierci króla.

NDS

Bejeweled Twist
Bejeweled Twist

Logiczne 14 grudnia 2009

Kolejne wcielenie popularnej gry logicznej polegającej na tworzeniu jak najdłuższych łańcuchów składających się z takich samych klejnotów.

NDS

Mega Man Star Force 3: Black Ace / Red Joker
Mega Man Star Force 3: Black Ace / Red Joker

RPG 30 czerwca 2009

Ponownie wcielamy się w postać Mega Mana, rozgrywając walki z użyciem specjalnych kart. W trzeciej odsłonie cyklu główny bohater musi uchronić cybernetyczny świat przed szumem niewiadomego pochodzenia.

NDS