Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Gry wieloosobowe wykorzystujące podzielony ekran PS2 9

W przypadku podzielonego ekranu (split-screen) gracze nie łączą się z siecią – lokalną ani internetową – bo multiplayerowa rozgrywka toczy się na jednej konsoli czy komputerze. Dwoje lub więcej graczy – zazwyczaj maksymalnie czworo – bierze udział w zabawie równocześnie, a dla każdego z nich wydzielony zostaje indywidualny kawałek ekranu na telewizorze lub monitorze. Split-screen jest najpopularniejszy na konsolach, w gatunkach takich jak strzelanki czy gry wyścigowe.

Mojo!
Mojo!

Zręcznościowe 26 sierpnia 2003

Mojo! w pewnych założeniach przypomina nieco wiekowego już Arkanoida oraz znany hit z PlayStation, zatytułowany Kula World. Zadanie, postawione przed graczem, jest stosunkowo proste - naszym celem jest zbicie widocznych na trójwymiarowej planszy klocków.

PS2

Star Wars: Super Bombad Racing
Star Wars: Super Bombad Racing

Wyścigi 23 kwietnia 2001

Zwariowane wyścigi gokartów, wyraźnie wzorowane na kultowej serii "Mario Kart". Za sterami malutkich samochodzików zasiadają najsłynniejsze postaci z "Gwiezdnych Wojen".

PS2

Shrek Super Party
Shrek Super Party

Towarzyskie 13 listopada 2002

Shrek Super Party to gra z gatunku party game, przygotowana z myślą o zabawie przede wszystkim w trybie multiplayer. Jej inspiracją jest animacja komputerowa zatytułowana Shrek, która wyszła ze stajni wytwórni DreamWorks. Spora część przygód zielonego ogra i jego kompanów powstała na podstawie filmowego pierwowzoru.

PS2

Shrek Smash n' Crash Racing
Shrek Smash n' Crash Racing

Wyścigi 14 listopada 2006

Shrek Smash n’ Crash Racing to szalone wyścigi, inspirowane animacjami komputerowymi, pochodzącymi ze stajni DreamWorks i opowiadającymi o przygodach Shreka. Użytkownik, wcielając się w jedną z filmowych postaci, ma niepowtarzalną okazję zasiąść na grzbiecie przeróżnych zwierzaków lub za sterami innych niekonwencjonalnych środków lokomocji.

PS2

RoadKill
RoadKill

Akcji 13 października 2003

Gra łącząca w sobie elementy "Grand Theft Auto" z popularną serią "Twisted Metal". Zasiadamy za kierownicą świetnie opancerzonego wozu, zajmując się eksploracją okolicy i wykonywaniem przeróżnych misji.

PS2

Kawasaki Jet Ski
Kawasaki Jet Ski

Wyścigi 13 kwietnia 2007

Gra wyścigowa, w której zasiadamy za sterami skuterów śnieżnych. Zawody rozgrywane są w różnych zakątkach naszego globu, między innymi w okolicach Londynu czy Kanadzie.

PS2

Ford Off Road
Ford Off Road

Wyścigi 14 marca 2008

Ford Off Road to sygnowana logiem znanego producenta samochodów gra wyścigowa, wyprodukowana przez studio Empire Interactive. Gracze mają okazję usiąść za kierownicą kilku modeli aut terenowych firmy Ford i wziąć udział w zmaganiach kierowców rozgrywanych na 26 trasach pokrytych piaskiem, błotem i śniegiem.

PS2

Tokyo Xtreme Racer 3
Tokyo Xtreme Racer 3

Wyścigi 18 listopada 2003

Kolejna odsłona serii ścigałek, w której bierzemy udział w zawodach rozgrywanych na terenie tytułowej metropolii. Gra oferuje rozbudowany tryb kariery, a także kilkadziesiąt dokładnie odwzorowanych, licencjonowanych pojazdów.

PS2

Operation Winback
Operation Winback

Akcji 27 marca 2001

Winback: Covert Operations to tytuł, opracowany przez japońską grupę Omega Force, odpowiedzialną m.in. za serię Dynasty Warriors. Produkt należy do gatunku gier akcji TPP i powstał wyłącznie z myślą o PlayStation 2.

PS2

Monster Rancher EVO
Monster Rancher EVO

Akcji 11 kwietnia 2006

Monster Rancher EVO to gra, stworzona przez specjalistów z korporacji Tecmo, odpowiedzialnej m.in. za serię bijatyk Dead or Alive. Tytuł łączy w sobie cechy gry akcji i RPG, nawiązując pod wieloma względami do sagi Pokemon.

PS2

GTC Africa
GTC Africa

Wyścigi 16 listopada 2001

Zręcznościowa ścigałka, w której bierzemy udział w zawodach rozgrywanych na tytułowym kontynencie. Do wyboru kilkadziesiąt licencjonowanych maszyn, a także szereg zróżnicowanych trybów zabawy (m.in. pełnoprawne mistrzostwa).

PS2

Monster Jam Maximum Destruction
Monster Jam Maximum Destruction

Wyścigi 13 czerwca 2002

Dynamiczna ścigałka, w której zasiadamy za kierownicą jednego z kilkudziesięciu monster-trucków. Co ciekawe, w trakcie wyścigów można korzystać z dodatkowego uzbrojenia, jak chociażby rakiet, czy różnorakich działek maszynowych.

PS2

Test Drive Overdrive
Test Drive Overdrive

Wyścigi 28 maja 2002

Kolejna odsłona słynnej serii wyścigów samochodowych, która zapoczątkowana została w 1987 roku. TD Overdrive nie jest realistyczną symulacją - ma zręcznościowy model jazdy. Wyścigi rozgrywają się w czterech głównych miastach, a do wyboru jest ok. 20 modeli sportowych aut.

PS2

Armored Core: Nine Breaker
Armored Core: Nine Breaker

Akcji 13 września 2005

Armored Core: Nine Breaker jest kolejną produkcją z długiej serii gier, traktujących o walkach gigantycznych robotów. Firmą, odpowiedzialną za tę pozycję, jest From Software.

PS2

SnoCross 2: Featuring Blair Morgan
SnoCross 2: Featuring Blair Morgan

Wyścigi 1 stycznia 2006

SnoCross 2: Featuring Blair Morgan to zręcznościowe wyścigi ze stajni Crave Entertainment, przygotowane we współpracy z gwiazdą imprez Winter X Games, Blairem Morganem. W grze kosztujemy smaku sportowego zwycięstwa jako kierowca skuterów śnieżnych.

PS2

Rune: Viking Warlord
Rune: Viking Warlord

Akcji 30 lipca 2001

Dynamiczna gra akcji, w której wcielamy się w postać wojowniczego wikinga i ruszamy do walki z siłami zła. Do pokonania jest kilkadziesiąt zróżnicowanych poziomów. Gra posiada także multiplayer dla czterech osób.

PS2

Downforce
Downforce

Wyścigi 14 czerwca 2002

Wyjątkowo dynamiczna, arcade'owa ścigałka, w której zasiadamy za sterami jednego z kilkunastu superszybkich bolidów. Wyścigi rozgrywane są na ulicach prawdziwych miast. Na uwagę zasługują też wyjątkowo efektowne kraksy.

PS2

Total Immersion Racing
Total Immersion Racing

Wyścigi 8 listopada 2002

Kolejna próba przeniesienia wyścigów klasy GT na ekrany naszych komputerów. TIR oferuje nam możliwość uczestniczenia w karierze kierowcy, począwszy od zawodów rozgrywanych na samochodach niższych klas, a skończywszy na maszynach typu GTR.

PS2

Shox
Shox

Wyścigi 27 września 2002

Dynamiczne wyścigi niewielkich samochodzików, sterowanych drogą radiową, pod wieloma względami przypominające kultową grę "Re-Volt". Tytuł ten oferuje zróżnicowany wachlarz trybów rozgrywki oraz efektowną oprawę audiowizualną.

PS2

Whirl Tour
Whirl Tour

Zręcznościowe 26 listopada 2002

Dynamiczna produkcja, pod wieloma względami przypominająca kultową serię "Tony Hawk's Pro Skater". Przejmujemy kontrolę nad jednym z kilkunastu skuterów i wykonujemy różnorakie triki na specjalnie przygotowanych mapach.

PS2

NASCAR: Dirt to Daytona
NASCAR: Dirt to Daytona

Wyścigi 11 listopada 2002

Klasyczna ścigałka, podejmująca tematykę wyścigów z cyklu NASCAR. Do dyspozycji gracza oddano cztery różne klasy zawodów. Na uwagę zasługuje także rozbudowany tryb kariery.

PS2

NASCAR Thunder 2003
NASCAR Thunder 2003

Wyścigi prace wstrzymane

Jedna z najpopularniejszych symulacji sportów samochodowych, która tym razem wzbogaciła się m.in. o nowe opcje w garażu, realistyczne efekty zniszczeń oraz możliwość rozgrywki wieloosobowej do szesnastu graczy.

PS2

MX Unleashed
MX Unleashed

Wyścigi 17 lutego 2004

„MX Unleashed” zaprasza motocrossowych miłośników podniebnych skoków oraz efektownych trików na 50 tras pełnych kurzu, brudu i błota. Można ścigać się przeciwko innym motocyklistom, a także samochodom terenowym, monster truckom, dwupłatowcom i helikopterom.

PS2

Guitar Hero
Guitar Hero

Towarzyskie 7 listopada 2005

Guitar Hero to reprezentant gatunku gier muzycznych, w których zadaniem gracza jest przyciskanie poszczególnych guzików w odpowiednim momencie.

PS2