Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 lipca 2022, 08:30

Zapowiedziano mocniejszego konkurenta Steam Decka

Chińska firma AYANEO nie próżnuje i chce namieszać na rynku przenośnych konsol do gier. Jej nowy produkt jeszcze przed premierą przeszedł do historii.

Źródło fot. powyżej: Materiały promocyjne

Chiński producent handheldów AYANEO zdradził pierwsze szczegóły dotyczące modelu NEXT II. Z informacji podanych przez producenta wynika, że w sprzedaży pojawią się warianty oparte o rozwiązania Intela oraz AMD (via wccftech.com). Przenośna konsola wyposażona będzie w procesory Alder Lake oraz Ryzen 6000 od tych producentów.

Zapowiedziano mocniejszego konkurenta Steam Decka - ilustracja #1
Tak prezentuje się AYANEO NEXT II. Źródło: Materiały promocyjne

Najważniejsze jest jednak to, że będzie to pierwszy sprzęt tego typu, w którym zamontowana zostanie dedykowana karta graficzna. Zastosowanie układów Intel ARC lub mobilnych Radeonów RX 6000M może sprawić, że będziemy mieli do czynienia z najmocniejszym handheldem na rynku.

Jednak zamontowanie tak wydajnych podzespołów stawia duży znak zapytania jeśli chodzi o chłodzenie w AYANEO NEXT II. Na zdjęciach zaprezentowanych przez producenta widać, że urządzenie jest sporych rozmiarów, jednak czy będzie w stanie oddawać ciepło generowane podczas grania? Oby producent znalazł na to sposób, ponieważ zbyt wysoka temperatura sprzętu może mocno zrazić użytkowników do korzystania z NEXT II.

Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy nowy model przenośnej konsoli od AYANEO trafi na rynek. Mówi się jednak o tym, że premiera nastąpi jeszcze w tym roku. NEXT II ma należeć do segmentu premium, a jego cena może przekroczyć nawet 1000 dolarów amerykańskich.

Zapowiedziano mocniejszego konkurenta Steam Decka - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.