Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 stycznia 2022, 13:00

Zagrał w GTA 5 przy pomocy roweru stacjonarnego

Kontroler z pedałami do grania w GTA V to nietypowy pomysł youtubera. Teraz może on zwiedzać Los Santos, jednocześnie zażywając ruchu.

W SKRÓCIE:
  • Youtuber wpadł na pomysł, jak ćwiczyć dolne partie ciała podczas grania w GTA V.

Jeden z graczy wpadł na pomysł stworzenia dość nietypowego kontrolera. Wykorzystał niewielki rower stacjonarny, zmodyfikował go i podłączył do komputera. Dzięki niemu rozgrywka w GTA V może przypominać zabawę dziecięcymi samochodzikami z napędem nożnym (czy są wśród Was osoby, które jeszcze pamiętają takie wynalazki?).

Youtuber prowadzący kanał o nazwie „David programa” (Dawid programuje) przykleił sześć magnesów neodymowych do koła zamachowego w urządzeniu do ćwiczeń. W jednym miejscu zamontował zaś kontaktron, który zamyka obwód pod wpływem pola magnetycznego. Jest on podłączony do malutkiego komputerka Raspberry Pi, który zlicza te zamknięcia, mierząc w ten sposób prędkość pedałowania.

Zagrał w GTA 5 przy pomocy roweru stacjonarnego - ilustracja #1
Dość nietypowy sposób grania w GTA V. Źródło: YouTube / David programa

Projekt kontrolera z pedałami to tylko jeden z wielu przykładów dziwnych akcesoriów do gier:

Raspberry Pi wynik pomiaru zamienia na sygnał analogowy w zakresie napięcia 0 – 3,3 V, co jest tożsame z działaniem spustu analogowego w kontrolerze Xboksa. Sygnał ten doprowadzono do gamepada kablem, który podłączono w miejsce jednego ze spustów.

Zagrał w GTA 5 przy pomocy roweru stacjonarnego - ilustracja #2
Konstruktor podłączył urządzenie treningowe w miejsce jednego ze spustów w padzie. Źródło: YouTube / David programa

Co ciekawe, grając w Grand Theft Auto V za pomocą swojego urządzenia, youtuber może kontrolować samochód lub motocykl, ale nie rower, ponieważ sterowanie nim rozwiązano poprzez szybkie naciskanie klawisza „A”. Cóż, trochę szkoda, ale przynajmniej można zażyć ruchu, eksplorując Los Santos.

Oferty dla zainteresowanych bardziej standardowym sterowaniem

Zagrał w GTA 5 przy pomocy roweru stacjonarnego - ilustracja #3

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.