Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 12 września 2022, 18:24

autor: Kamil Cuber

Wyciekły ceny RTX-a 4090; tanio nie będzie

Australijski sklep Computers Perth jako pierwszy ujawnił cenę nadchodzącego RTX-a 4090. Niestety tanio nie będzie.

Źródło fot. powyżej: Nvidia.

W czasie gdy Nvidia powoli rozpoczyna kampanię marketingową pod tajemniczą nazwą Project Beyond, niektóre sklepy wyłamują się i przedwcześnie publikują informacje na temat nadchodzących kart graficznych. Pierwszym z nich jest australijski Computers Perth, który na swojej stronie internetowej zamieścił ofertę sprzedaży RTX-a 4090.

Wyciekły ceny RTX-a 4090; tanio nie będzie - ilustracja #1
Oferta ze sklepu Computers Perth. Źródło: Video Cardz.

Według informacji podanych przez sklep, najnowszy model RTX-a od Nvidii pojawi się w cenie 4270 dolarów australijskich. Należy zaznaczyć, że w tej cenie jest doliczony podatek 10%. Kolejnym sklepem, w którym pojawił się RTX 4090, jest PCAOS oferujący omawianą kartę za 3900 dolarów australijskich. W tym jednak przypadku, biorąc pod uwagę niższą cenę, prawdopodobnie firma podała cenę netto. Więc przeliczając ją na złotówki oraz doliczając podatek VAT, możemy określić, że w Polsce RTX będzie kosztował ponad 15 tys. zł.

Wyciekły ceny RTX-a 4090; tanio nie będzie - ilustracja #2
Niestety poza cenami w ofertach nie podano żadnych znaczących informacji. Źródło: Video Cardz.

Warto jednak podchodzić do podanych cen z rezerwą, gdyż mogą to być jedynie kwoty zastępcze, które zmienią się w momencie premiery.

Wyciekły ceny RTX-a 4090; tanio nie będzie - ilustracja #3

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.