Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 marca 2019, 13:57

autor: ElMundo

Windows Defender Application Guard w formie dodatku do Chrome i Firefox

Już niebawem posiadacze przeglądarek internetowych Google Chrome i Mozilla Firefox będą mogli skorzystać z rozszerzenia Defender Application Guard, które do tej pory było dostępne tylko dla użytkowników Microsoft Edge.

Windows Defender Application Guard w formie dodatku do Chrome i Firefox  - ilustracja #1

Defender Application Guard to rozszerzenie, z którego możliwości dotychczas mogli skorzystać tylko internauci surfujący po sieci za pośrednictwem przeglądarki Microsoft Edge. Teraz koncern z Redmond daje możliwość uzyskania dodatkowego zabezpieczenia przed niepożądanym oprogramowaniem także użytkownikom dwóch innych programów: Google Chrome oraz Mozilla Firefox.

Rozszerzenie pozwala na ochronę użytkownika przed atakami przeprowadzanymi głównie przez przekierowania na inne witryny. Tyczy się to zwłaszcza portali nie posiadających profilu zaufanego – sesje przeglądania tych stron są izolowane od systemu operacyjnego, przez co zainfekowanie Windowsa jest znacznie utrudnione.

Co ciekawe, rozszerzenie i tak wymaga do działania przeglądarki Microsoft Edge. Dlaczego? Otóż po wykryciu sesji na niezaufanej stronie Chrome i Firefox automatycznie przekierowują nas do programu koncernu z Redmond. Jeśli zakończymy przeglądanie takiej witryny, rozszerzenie automatycznie przywróci nas do bazowej przeglądarki. Jak zapewniają producenci tego dodatku, proces przełączania pomiędzy aplikacjami ma być szybki i bezproblemowy i nie obciąży zbytnio zasobów komputera.

  1. Strona internetowa firmy Microsoft