Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 24 października 2019, 10:30

autor: Serek

Windows 10: Game Bar otrzymał licznik FPS-ów

Microsoft wprowadził kilka usprawnień do funkcji Game Bar w systemie Windows 10. Po październikowej aktualizacji na pasku zobaczymy między innymi licznik klatek na sekundę oraz osiągnięcia z Xboksa.

Prawdziwa szklarnia na ekranie. - Windows 10: Game Bar otrzymał licznik FPS-ów - wiadomość - 2019-10-24
Prawdziwa szklarnia na ekranie.

Dobra wiadomość dla pecetowych graczy, którzy lubią mieć wszystko pod kontrolą. Microsoft dodał licznik klatek na sekundę do nakładki Game Bar w systemie Windows. Prawdopodobnie większość z Was i tak nie korzysta z tego rozwiązania, ale dobrze wiedzieć, że gigant z Redmond rzeczywiście rozwija swoją funkcję. Jak działa Game Bar? To aplikacja, która pozwala otworzyć kilka małych okien na ekranie w formie nakładki lub paska bocznego. Okienka prezentują miernik wydajności, aktywnych znajomych oraz, od październikowej aktualizacji, licznik FPS-ów i osiągnięcia z Xboksa.

Pasek można uruchomić kombinacją klawiszy Win + G. Warto zwrócić uwagę, że rozszerzenie wprowadzające licznik FPS-ów wymaga nie tylko zgody na dodatkowe uprawnienia systemu, ale również ponownego uruchomienia komputera. Dodajmy, że wraz z możliwością monitorowania klatek na sekundę gracze otrzymali kontrolę nad tym, jakie zasoby systemowe są śledzone i wyświetlane na ekranie. Doszły również opcje personalizacji, np. stopień przeźroczystości paska.

Microsoft podkreśla, że te zmiany zostały wprowadzone dzięki pomocy społeczności graczy, którzy wiernie wspierają firmę oraz zgłaszają swoje potrzeby za pośrednictwem Windows Insidera. Warto odnotować, że licznik klatek na sekundę jest obecny na Steamie, jak i w programach dedykowanych kartom graficznym Nvidia oraz AMD. Dobrze, że do tego grona dołączył Microsoft, który robi coraz większe ukłony w stronę graczy.

  1. Oficjalna strona internetowa Windowsa
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.