Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 czerwca 2022, 12:20

W Google Maps sprawdzisz teraz jakość powietrza

W mapach Google możemy sprawdzić, jaka jest jakość powietrza. Choć na razie nie wszędzie to działa. Sprawdź, gdzie nowa funkcja została już uruchomiona.

Fot. powyżej: Unsplash / Pétrin Express / Tamas Tuzes-Katai

W SKRÓCIE:
  • Informacje o jakości powietrza są już widoczne w aplikacji Mapy Google.

Google dodaje do swoich map zapowiadaną wcześniej funkcję informowania o lokalnej jakości powietrza. Dotyczy to na razie aplikacji na smartfony – można w niej włączyć teraz specjalną warstwę. Na stronie map Google opcja ta jeszcze jest nieobecna.

Nowa warstwa w Mapach Google informuje o jakości powietrza.

Informacje serwis pozyskuje od agencji rządowych lub dostawców produktów meteorologicznych, jak PurpleAir lub AirNow. Niestety, jak na razie usługa działa głównie w USA i Indiach. Jak widać na poniższym screenie, w naszych stronach Google nie powie nam, czy włączyć oczyszczacz powietrza, ale niewykluczone, że już wkrótce nowa funkcja zagości także nad Wisłą.

W Google Maps sprawdzisz teraz jakość powietrza - ilustracja #2
W Europie nie są jeszcze widoczne informacje o jakości powietrza.

Najlepsze smartfony znajdziesz tutaj

W Google Maps sprawdzisz teraz jakość powietrza - ilustracja #3

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.