Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 września 2022, 16:51

autor: Kamil Cuber

Twórca upadłej kryptowaluty ścigany przez policję

Południowokoreański sąd wydał nakaz aresztowania twórcy upadłej kryptowaluty Terra, jednak jak dotąd służby nie były w stanie określić miejsca jego pobytu.

Źródło fot. powyżej: Unsplash | Behnam Norouzi.

Największe kryptowaluty, takie jak bitcoin i Etherum, choć miewają dość mocne wahania, to znalazły własną niszę na rynku finansowym. Niestety, nie wszystkie waluty cyfrowe miały tyle szczęścia, co dobrze ukazuje przykład upadłej Terry, której twórca Kwon Do-hyung (bardziej znany jako Do Kwon) jest obecnie poszukiwany przez policję Korei Południowej.

Twórca upadłej kryptowaluty ścigany przez policję - ilustracja #1
Upadek Terry miał spowodować straty w wysokości ponad 500 miliardów dolarów. Źródło: Unsplash | Mariia Shalabaieva.

Jak donosi portal The Guardian, w środę 14 września sąd w Korei Południowej wydał nakaz aresztowania twórcy Terry. Do Kwon został oskarżony o oszustwo finansowe przez pięciu inwestorów, którzy stracili około 40 miliardów dolarów na kryptowalucie. Co ciekawe, obecnie sprawę tę bada nie tylko południowokoreańska jednostka ds. przestępstw finansowych KoFIU (Korea Financial Intelligence Unit), ale również Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd.

Twórca upadłej kryptowaluty ścigany przez policję - ilustracja #2
Wiadomość od twórcy Terry opublikowana na Twitterze. Źródło: Twitter | Do Kwon.

Do tej pory służby nie były w stanie określić miejsca pobytu Do Kwona, który obecnie ma ukrywać się przed policją. Jednak wbrew temu twórca Terry opublikował na swoim Twitterze wpis, w którym stwierdza, że nie ucieka, jest otwarty na współpracę i ma zamiar walczyć o swoją niewinność. Mimo to, biorąc pod uwagę znaczną ilość utraconych przez inwestorów pieniędzy, można założyć, że Do Kwon będzie musiał odpowiedzieć za upadek stworzonej kryptowaluty.

Twórca upadłej kryptowaluty ścigany przez policję - ilustracja #3

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.