Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 listopada 2022, 12:40

Twitterowi daleko do upadku - tak twierdzi Elon Musk

Ostatnie działania Elona Muska związane z Twitterem budzą emocje. Niektórzy twierdzą, że to początek końca serwisu. Wbrew temu jednak Twitter ma się dobrze i notuje wzrost popularności.

Źrodło fot. Sunny Haccan / Unsplash
i
W SKRÓCIE:
  • Elon Musk publikuje wyniki aktywności na Twitterze, z których wynika, że serwis notuje wzrost popularności.

Wokół Twittera ostatnimi czasu jest sporo zamieszania. Elon Musk od czasu przejęcia serwisu ewidentnie stara się, by było o nim głośno. Wejście nowego szefa do siedziby ze zlewozmywakiem w rękach było tylko preludium do tego, co miało nastąpić. Masowe zwolnienia, publiczne kłótnie z jednym z głównych programistów… Stąd wiele osób, w tym nawet sam Musk, przewidywało rychły koniec Twittera. Tymczasem, serwis wydaje się mieć całkiem dobrze.

Twitter zyskuje na popularności

Można tak sądzić, patrząc na wykres aktywności, opublikowany przez nowego szefa Twittera. Według tych danych w ciągu ostatniego tygodnia przybyło 1,6 miliona użytkowników odwiedzających serwis każdego dnia. Daje to niemal 260 mln aktywnych użutkowników dziennie (dokładnie 259,4 mln). Parametr mDAU tłumaczy się jako „Monetizable Daily Active Users” – opisuje on użytkowników, którzy mogą widzieć reklamy (tym samym przyczyniając się do przychodów serwisu).

Twitterowi daleko do upadku - tak twierdzi Elon Musk - ilustracja #1

Teoretycznie można powiedzieć, że twitterowa drama wokół Elona Muska, jego wypowiedzi i faktu zwolnienia sporej części pracowników (według serwisu TheVerge z 7500 pracowników Twittera pracę zachowało 2700 osób) poskutkowała wzrostem popularności. Problem w tym, że nie wiadomo, jaki będzie długoterminowy skutek zmian na Twitterze. Jak zauważył jeden z komentujących, większa liczba zalogowanych może być efektem dość nieoczekiwanej aktywności – dużej liczby osób przypominających sobie o Twitterze tylko po to, by usunąć konto.

Redukcja zatrudnienia oznacza też mniej moderatorów, więc powstają wątpliwości związane z jakością tego zwiększonego ruchu. Elon Musk wielokrotnie poruszał problem liczby fałszywych kont i botów na Twitterze. Tymczasem poprzez zwalnianie doświadczonych pracowników to negatywne zjawisko może tylko nabrać rozmachu. Dla Twittera nastały „ciekawe czasy”, choć pozostaje mieć nadzieję, że wbrew znaczeniu tego powiedzenia.

Twitterowi daleko do upadku - tak twierdzi Elon Musk - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Arkadiusz Strzała

Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

więcej