Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 kwietnia 2022, 12:43

Elon Musk kupuje Twittera

Twitter staje się własnością Elona Muska. Firma zdecydowała się przystać na propozycję multimiliardera oferującego 44 miliardy dolarów.

Źródło fot. powyżej: Daniel Oberhaus / Creative Commons.

Jak donosi CNBC, Twitter przystał na ofertę Elona Muska. Tym samym - gdy tylko transakcja dojdzie do skutku - portal społecznościowy stanie się prywatną własnością multimiliardera. Szef Tesli i Space X ma zapłacić 44 miliardy dolarów. Wszystko w ramach zakupu akcji, z których każda warta jest blisko 55 dolarów.

W trosce o wolność słowa

Całą inicjatywę Elon Musk rozpoczął już na początku kwietnia kiedy przejął mniejszościowe udziały w Twitterze. Odbiło się to mocnym echem zwłaszcza na portalu społecznościowym, choć mówiło się o tym na całym świecie. Wtedy też ekscentryczny multimiliarder zaczął sugerować, że byłby zainteresowany przejęciem firmy. Wspominał o tym choćby podczas wywiadu dla TED Talks.

Ilekroć pytano go o chęć dokonania takiego zakupu, Elon Musk odpowiadał, że chciałby w ten sposób upewnić się, że Twitter pozostanie miejscem, w którym panować będzie pełna wolność słowa. Nie do końca podobało mu się to jak portal społecznościowy moderuje treści, toteż chciał się upewnić, że nie pójdzie to w złym kierunku.

Elon Musk kupuje Twittera - ilustracja #1
Elon Musk na Twitterze po osiągnięciu zamierzonego celu. Źródło: twitter.com

Idąc dalej, Elon Musk zapewnia, że uczyni Twittera lepszym niż kiedykolwiek - choćby poprzez implementację wartościowych funkcji. Jego celem jest też zlikwidowanie botów generujących spam. Według niego Twitter ma ogromny potencjał na stanie się miejscem dla każdego człowieka i tym samym przysłużenie się ogólnie pojętej demokracji.

Elon Musk kupuje Twittera - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – tvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.