Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 stycznia 2023, 14:00

autor: Kamil "KSulej" Sulej

Twitter po cichu zmienił czcionkę, wiemy dlaczego

Twitter zmienił czcionkę. Nie chodzi jednak bynajmniej o zmianę stylu. Kwestia wizualna nie ma tutaj znaczenia, liczy się bezpieczeństwo i walka z fałszywymi kontami.

Źródło fot. Alexander Shatov / Unsplash
i

Czy nowa czcionka może zwiększyć bezpieczeństwo i transparentność serwisu Elona Muska? Wiele wskazuje na to, że tak.

W tym przypadku możemy mówić o dwóch zmianach: pierwsza dotyczy przecięcia zera ukośnikiem, co odróżni je od wielkiego „O”, druga zaś ogranicza się do zmiany ułatwiającej odróżnienie wielkiej litery „i” od małej litery „L”. W teorii ma to utrudnić „podszywaczom” tworzenie fałszywych kont udających inne osoby, co było nagminną praktyką przy okazji chaosu, który wystąpił po przejęciu Twittera przez Elona Muska.

Zmiana jest aktualnie widoczna w przeglądarce internetowej na komputerach i smartfonach. Podobno w aplikacji mobilnej na urządzeniach z iOS wciąż widać starą czcionkę. Wydaje się jednak, że prędzej czy później dojdzie ona również do posiadaczy urządzeń z iOS-em.

Na razie oficjalne konto TwitterSupport nie odniosło się do sprawy.

Twitter po cichu zmienił czcionkę, wiemy dlaczego - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.