Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 października 2022, 17:08

autor: Patryk Michaś

Twitch prezentuje figurki inspirowane emotkami - Kappa jedną z nich

Platforma streamingowa Twitch prezentuje nowe figurki inspirowane popularnymi emotkami, którymi użytkownicy często zasypują czat. Kappa jest jedną z nich, ale czy znasz pozostałe?

Źrodło fot. twitch.tv
i

Popularna platforma streamingowa Twitch, która w głównej mierze skupia się na transmitowaniu gier, postanowiła wprowadzić do sprzedaży figurki inspirowane popularnymi emotkami dostępnymi na czacie tekstowym. W tym celu połączyła siły z kanadyjską firmą Youtooz, zajmującą się tworzeniem tego typu wyrobów.

Do wyboru otrzymaliśmy trzy zabawki, które mogą „ozdobić” nasze stanowisko.

Najpopularniejsza emotka Twitcha – Kappa

W nowej kolekcji Twitcha nie mogło zabraknąć najpopularniejszej emotki platformy – Kappy. Zobaczmy, jak się ma figurka do zdjęcia, z którego czerpano inspiracje:

Twitch prezentuje figurki inspirowane emotkami - Kappa jedną z nich - ilustracja #1
Źródło: Twitch.

Według mnie zabawka nie jest zbytnio podobna do oryginału i nie oddaje tego, z czym jest kojarzona – sarkazmem oraz żartem – a także wydaje mi się, że można było ją wykonać ciekawiej.

Jeśli interesuje Was, skąd w ogóle wzięła się emotka zwana Kappą, to została utworzona w 2009 roku przez pracownika Josha DeSeno. Zajmował się on wtedy kanałem Twitch na platformie Justin.tv, a ówczesną tradycją firmy było potajemne wrzucanie emotikonów bazujących na sobie. Nie chcąc jej złamać, DeSeno stworzył projekt, opierając się na szarej wersji jego twarzy, która znajdowała się na identyfikatorze pracownika.

Sama nazwa wzięła się od przypominającego żółwia japońskiego ducha wody – DeSeno wyjaśnił, że jest wielkim fanem japońskiej mitologii. A dlaczego akurat Kappa zyskała taką popularność? Tego nie wie nikt.

HeyGuys, czyli jak przywitać się na czacie

Twitch prezentuje figurki inspirowane emotkami - Kappa jedną z nich - ilustracja #2
Źródło: Twitch.

Figurka HeyGuys przedstawia postać machającej Selen Akay, która wysłała swoje zdjęcie, kiedy to Twitch nie posiadał jeszcze emotki służącej do witania się z widzami. Tym razem zabawka dużo lepiej oddaje oryginał, ale trzeba przyznać, że było to o wiele łatwiejsze niż w przypadku Kappy.

Ciekawa historia – CoolStoryBob

Jak pokazać, że przedstawiana na Twitchu historia jest interesująca? Z pomocą przychodzi emotka zwana CoolStoryBob, która przedstawia malarza Boba Rossa. Mimo śmierci w 1995 roku, na Twitchu wciąż możemy zobaczyć cotygodniowe transmisje z jego udziałem.

Twitch prezentuje figurki inspirowane emotkami - Kappa jedną z nich - ilustracja #3
Źródło: Twitch.

Jeżeli miałbym wybrać jakąś figurkę, byłaby to zdecydowanie ta. Jest wykonana najciekawiej i przedstawia postać, która stanowi inspirację po dziś dzień.

Jaka cena i gdzie można je znaleźć?

Twitch oznajmił, że wszystkie figurki będzie można znaleźć i zakupić podczas TwitchConu w San Diego, ale można też nabyć je w sklepie internetowym Amazon w cenie po 39 euro, co w przeliczeniu na złotówki daje obecnie 189,54 zł.

A Wy co sądzicie o nowej kolekcji zabawek Twitcha? Postawilibyście którąkolwiek z nich na swoim biurku? Dajcie znać w komentarzach.

Twitch prezentuje figurki inspirowane emotkami - Kappa jedną z nich - ilustracja #4

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.