Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 marca 2023, 16:00

Ten kontroler poprawi komfort z grania na smartfonie

Mobilne granie przy użyciu chmury zadomowiło się w życiu graczy. Smartfony nie należą jednak do najwygodniejszych urządzeń. Turtle Beach Atom niweluje ten problem.

Kontrolery do telefonów są coraz chętniej wybieranym akcesorium. Rosnąca popularność mobilnego grania sprawia, że producenci chętniej wypełniają rynek nowymi urządzeniami. Jednym z nich jest Turtle Beach Atom, który w niektórych aspektach deklasuje konkurencję.

Bez wątpienia design jest najbardziej charakterystycznym aspektem kontrolera Turtle Beach Atom. W sprzedaży dostępnych jest kilka wariantów kolorystycznych: czarno-żółty, czarno-turkusowy i czerwono-czarny. Połączenia te sprawiają, że sprzęt amerykańskiego producenta przyciąga oko i wygląda bardzo nowocześnie.

Turtle Beach Atom to jednak coś więcej, niż tylko piękny design. Kontroler posiada gałki analogowe pełnoprawnej wielkości, co w tego typu urządzeniach nie jest często spotykane. Oprócz drążków znajdziemy tu też wszystkie inne przyciski, które pełnoprawny pad powinien oferować: D-Pad, bumpery, spusty i ABXY.

PLUSY:
  1. bardzo ładny design;
  2. długi czas pracy na baterii;
  3. dedykowana aplikacja;
  4. układ przycisków...
MINUSY:
  1. ...niepasujący każdemu;
  2. wysoka cena.

Urządzenie składa się z niezależnych od siebie połówek kontrolera, które z łatwością umieszcza się na obu końcach telefonu. Po zakończeniu gry można je ze sobą połączyć przy użyciu magnesu i schować do dedykowanego pokrowca. W efekcie Turtle Beach Atom jest wygodnym towarzyszem podróży – możemy go transportować bez jakichkolwiek obaw.

Wymiary kontrolera pozwalają na dopasowanie go do większości dostępnych na rynku smartfonów. Producent zaleca korzystanie z urządzeń o szerokości od 67 do 92 mm i grubości od 6 do 10,5 mm. Sprzęt połączony jest z telefonem za pomocą uchwytów, które przylegają do jego boków.

Ten kontroler poprawi komfort z grania na smartfonie - ilustracja #1

Turtle Beach Atom świetnie leży w dłoni. Wszystko dzięki ergonomicznej konstrukcji. Urządzenie sprawia wrażenie wyjątkowo dobrze zaprojektowanego – każdy element wydaje się być przemyślany. Boczne wyspy z analogami, krzyżakiem i przyciskami są wystarczająco duże, by dało się je pewnie chwycić.

Kontroler posiada również dedykowaną aplikację, w której można dostosować wiele przydatnych ustawień, takich jak responsywność analogów (standardowy, precyzyjny oraz szybki) oraz sprawdzenie stanu baterii każdego z modułów. Turtle Beach Atom pod tym ostatnim względem oferuje naprawdę dobre osiągi. Wbudowany akumulator pozwala na 20 godzin działania. Czas ładowania baterii od zera do 100% za pomocą kabla USB-C wynosi 2,5 godziny.

Cena w dniu publikacji: 399 zł (Allegro), 469 zł (Media Expert)

Kup Turtle Beach Atom na Allegro

Kup Turtle Beach Atom w Media Expert

Turtle Beach Atom – opinie

Kontroler Turtle Beach Atom idealnie nadaje się do grania w chmurze. Podobnego zdania są użytkownicy na Amazonie, którzy zakupili ten sprzęt.

Wypróbowałem sprzęt do grania w chmurze i działa świetnie – wystarczy podłączyć Bluetooth i jest gotowy do zabawy. Byłem ciekawy i spróbowałem na nim COD Mobile, ale gra nie zadziałała. Nie napotkałem żadnych problemów z graniem w chmurze Xbox; wszystko działało znakomicie po wyjęciu z pudełka. Gorąco polecam, jeśli chcesz grać w konsolowe tytuły podczas podróży.

– Fernt

Kontroler Turtle Beach Atom jest niesamowity – zmienia całkowicie doznania z grania w chmurze, które na smartfonie zawsze było niewygodne. Używając tego sprzętu, nie czuję zmęczenia – wszystko przychodzi naturalnie. Duża w tym zasługa dobrego projektu i konstrukcji. Sparowanie urządzenia z telefonem może być na początku kłopotliwe, jednak w końcu mi się udało. Gorąco polecam.

– Rogue

Kontroler działa bez zarzutu z moim Samsungiem Galaxy, zarówno podczas korzystania z Game Passa, jak i grania natywnego. 20-godzinna żywotność baterii w zupełności wystarczy na cały dzień zabawy. Szkoda, że producent nie zapewnił możliwości jej szybkiego ładowania. Magnetyczna konstrukcja, która łączy kontrolery, jest genialna. Kontroler świetnie leży w dłoniach, a wszystkie przyciski prawidłowo reagują. Podczas grania nie zauważyłem żadnego input laga. Turtle Beach Atom to doskonały kontroler, mam tylko nadzieję, że drążki analogowe wytrzymają wystarczająco długo.

– paul

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej