Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 27 stycznia 2023, 10:50

autor: Damian Miśta

Tryb incognito w Chrome będzie lepszy i otrzyma nowe zabezpieczenie

Google Chrome w wersji dla systemu iOS od dawna posiada opcję dodatkowego uwierzytelniania dla trybu incognito. Aktualizacja będzie niedługo dostępna również dla użytkowników systemu Android.

Źródło fot. Unsplash | Brett Jordan.
i

Sesje incognito w Google Chrome mają w systemie iOS opcjonalne zabezpieczenie, wykorzystujące biometrię do ukrywania zawartości. Uzyskanie ponownego dostępu do używanych kart prywatnych, po przełączeniu aplikacji na inną i powrocie do przeglądarki, wymaga uwierzytelnienia za pomocą pinu, Touch ID lub Face ID. Od dłuższego czasu cieszą się tym posiadacze iOS-a, a Google ogłosiło, że funkcja w końcu pojawi się na Androidzie, choć nie podało konkretnej daty.

W celu włączenia nowej opcji należy wejść do ustawień Chrome, a następnie przejść do karty „Prywatność i Bezpieczeństwo”, gdzie trzeba włączyć funkcję „Blokuj karty incognito, gdy zamkniesz Chrome”.

Tryb incognito w Chrome będzie lepszy i otrzyma nowe zabezpieczenie - ilustracja #1
Nowa opcja pokazana na przykładzie systemu Android. Źródło: 9to5Google.

Dodatkowa powłoka zabezpieczająca prywatność użytkownika w Google Chrome była już wcześniej testowana na urządzeniach z systemem Android. W celu jej uruchomienia należało wejść do tzw. flag Chrome’a, czyli menu umożliwiającego aktywację ukrytych opcji w programie. Teraz jednak ma mieć postać „normalną”, dostępną w menu, podobnie jak w iOS-ie.

Google w swoim wpisie na blogu przypomina też o kilku praktykach poprawiających bezpieczeństwo i prywatność. Wśród nich wymienia możliwość usunięcia historii przeglądania stron internetowych, używanie wbudowanego w Chrome’a menedżera haseł czy narzędzia „kontroli zabezpieczeń”, by lepiej zarządzać własnymi ustawieniami.

Tryb incognito w Chrome będzie lepszy i otrzyma nowe zabezpieczenie - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Damian Miśta

Damian Miśta

Pisał tu i ówdzie hobbystycznie od młodych lat. Był krótko na kierunku dziennikarskim, gdzie zainteresował się psychologią, którą aktualnie studiuje. Mimo tego planów znacznie nie zmienił i zaczął działać na GRY-Online w lipcu 2022 roku. Najlepiej czuje się w tematach technologicznych, chociaż gry i filmy nie kryją przed nim tajemnic. Spędził niezliczoną ilość godzin przemierzając Khorinis, a serię o przygodach Indiany Jonesie zna na pamięć. Czytał również od deski do deski czasopisma branżowe. Poza tym majsterkuje lub wybiera się w podróż do minionych epok.

więcej