Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 21 października 2019, 12:35

autor: Laty

Tryb Dark Mode w iOS 13 przedłuża czas pracy baterii w iPhonie

Od lat użytkownicy iPhone’ów czekali na możliwość włączenia trybu z ciemnym motywem. Jedna z najbardziej pożądanych funkcji została wprowadzona w najnowszej aktualizacji iOS 13. Jak się okazuje opcja pozwala oszczędzać zużycie baterii.

Nie tylko ładnie wygląda, ale pozwala zaoszczędzić baterię. - Tryb Dark Mode w iOS 13 przedłuża czas pracy baterii w iPhonie - wiadomość - 2019-10-21
Nie tylko ładnie wygląda, ale pozwala zaoszczędzić baterię.

Jedną z funkcji tegorocznego iOS 13, który trafił 19 września na iPhony i iPady, jest tryb ciemny, który działa we wszystkich aplikacjach systemowych i w szybkim tempie jest wdrażany do aplikacji zewnętrznych firm. Na pierwszy rzut oka główną zaletą ciemnego motywu jest to, że nie męczymy oczu tak bardzo, jak podczas patrzenia w jasny ekran, gdy korzystamy ze smartfona w nocy.

Nie jest to jednak koniec zalet. PhoneBuff na swoim kanale opublikował test, w którym specjalnie zaprogramowane ramię robota wykonuje te same czynności, korzystając z iPhone XS. Porównanie zostało zrobione w trybie jasnym i ciemnym o jasności ekranu 200 nitów i obejmowało korzystanie z aplikacji takich jak Wiadomości, Twitter, YouTube i Google Maps.

Jak się okazało, w momencie, gdy w pierwszym iPhonie z jasnym trybem wyczerpała się bateria, drugi miał jeszcze 30% energii. Nie da się ukryć, że jest to imponująca różnica. Niestety takiego wyniku nie będziemy mogli osiągnąć między innymi na iPhonie XR oraz iPhonie 11, ponieważ zostały w nich zastosowane ekrany LCD, które potrzebują dodatkowego podświetlenia. Czerń w ekranach OLED oznacza wyłączenie większej ilości pikseli, co skutkuje poprawą wydajności baterii.

Oto pełny wykres porównujący oba tryby. - Tryb Dark Mode w iOS 13 przedłuża czas pracy baterii w iPhonie - wiadomość - 2019-10-21
Oto pełny wykres porównujący oba tryby.

Aby aktywować tryb ciemny na Waszych urządzeniach, wystarczy wejść w Ustawienia > Ekran i jasność, a następnie wybrać interesujący Was wygląd. Można tam również włączyć aktywację ciemnego motywu o różnych porach dnia. Apple dodatkowo oferuje kilka dynamicznych tapet, które zmieniają swoje barwy w zależności od tego, z jakiego trybu aktualnie korzystamy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.