Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 grudnia 2022, 11:30

Tesla Cybertruck chce udowodnić, że rozmiar nie ma znaczenia

Czy Cybertruck od Tesli może mieć coś wspólnego ze znanym miłośnikom filmów i motoryzacji DeLoreanem DMC-12? Wersja produkcyjna będzie mniejsza od prototypu i wykonana z tego samego materiału.

Źródło fot. CNBC / YouTube
i
W SKRÓCIE:
  • Pierwszy pickup od Tesli, czyli Cybertruck, ma być nieco mniejszy od pokazanego wcześniej prototypu.

Główny projektant Tesli, Franz von Holzhausen, poinformował, że Cybertruck w wersji produkcyjnej będzie mniejszy niż prototyp. Różnica nie ma być duża – ledwie kilka punktów procentowych. Nie wiadomo jednak, w którym miejscu auto zostanie najbardziej pomniejszone, choć można się domyślać, co jest tego powodem.

Mniejszy, ale ze stali nierdzewnej

Przy takiej grubości stali nierdzewnej, jakiej używamy, nie da się robić skomplikowanych łuków ani innych rzeczy. Doprowadziło nas to do projektu, który był naprawdę płaski, naprawdę uproszczony, a także było szansą na przełamanie paradygmatu tego, czym były pickupy przez ostatnie 60 czy 70 lat. – Franz von Holzhausen

Tesla Cybertruck nie będzie wykonany tak, jak typowe auto, które posiada karoserię z malowanej stali ocynkowanej. Zamiast tego inżynierowie zdecydowali się na nadwozie w całości zrobione ze stali nierdzewnej. Nie jest to tani materiał, a przy tym według Tesli raczej go nie żałowano – przekroje stali są dość grube, co ma zapewnić Cybetruckowi dużą wytrzymałość.

Auto w wersji niepomalowanej zapewne będzie dostarczać niespotykanych wrażeń wizualnych. Podobnie jak inny słynny pojazd wykonany ze stali nierdzewnej – DeLorean DMC-12. Warto te auta porównać ze względu na cytowane wyżej słowa głównego projektanta. Znany z filmu Powrót do przyszłości DMC-12 także miał dość kanciasty design, prawdopodobnie podyktowany właściwościami użytego materiału.

Franz von Holzhausen wspomniał też o innym przyszłym projekcie Tesli – zapytany o ulubione auto firmy wymienił właśnie to, które ma dopiero zostać pokazane. Być może miał na myśli autonomiczną taksówkę, nad którą pracuje Tesla, by była gotowa w 2024 roku. Auto pozbawione możliwości manualnego sterowania ma zrewolucjonizować masowy transport – podróż nim ma być tańsza dla klienta niż przejazd autobusem lub metrem na tej samej trasie.

Tesla Cybertruck chce udowodnić, że rozmiar nie ma znaczenia - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Arkadiusz Strzała

Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

więcej