Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 lipca 2022, 23:25

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Telewizory Samsunga już pozwalają grać bez konsoli

Najnowsze telewizory Samsunga już obsługują najpopularniejsze serwisy oferujące streaming gier. Co więcej, aplikacja Xbox TV jest już dostępna do pobrania - także w Polsce. Z jej poziomu można uzyskać dostęp do biblioteki Xbox Cloud Gaming.

Od kilku dni posiadacze wybranych inteligentnych telewizorów Samsunga mogą korzystać z usługi Samsung Gaming Hub. Dzięki niej są w stanie zagrać w największe hity bez podłączania ekranu do konsoli bądź PC-ta. Samsung Gaming Hub pozwala bowiem uzyskać dostęp do popularnych serwisów oferujących streaming gier: GeForce Now, Xbox Cloud Gaming, Google Stadia, Utomik, a w przyszłości także Amazon Luna.

Dostępność w Polsce i prezent Xboxa

Na ten moment Gaming Hub zadziała wyłącznie na tegorocznych modelach inteligentnych telewizorów i monitorów Samsunga, gdyż te zapewniają 30% redukcję opóźnień w stosunku do swoich poprzedników (co znacznie polepsza wrażenia z grania w chmurze).

  1. Niestety, usługa Samsung Gaming Hub nie jest obecnie dostępna w Polsce.
  2. Na stronie Microsoftu pojawiła się jednak informacja, że samodzielna aplikacja Xboxa na telewizory Samsunga jest już gotowa do pobrania w 27 krajach – także w Polsce.
  3. Z jej poziomu można uzyskać dostęp do biblioteki Xbox Cloud Gaming.

Aplikacja Xbox TV

Na ten moment telewizorowa wersja aplikacji Xbox jest dostępna wyłącznie na tegorocznych modelach Samsunga, ale w przyszłości najpewniej ukaże się także na urządzeniach innych firm.

  1. Xbox Cloud Gaming na telewizorach wymaga aktywnej subskrypcji Game Pass Ultimate oraz kontrolera z obsługą Bluetooth (aby zagrać w Fortnite abonament nie jest wymagany).
  2. Gry strumieniowane są w rozdzielczości 1080p i w 60 kl./s (na ten moment bez wsparcia HDR i Dolby Atmos).
  3. Wymagana jest prędkość łącza na poziomie 20 Mbps lub wyższa.

Abonament Game Pass kupisz tutaj

Samsung Gaming Hub

Do telewizora wspierającego Samsung Gaming Hub podłączenie kontrolera i słuchawek Bluetooth nie powinno być problemem. Najnowsza technologia upscalingu na bazie sztucznej inteligencji zoptymalizuje zaś grafikę w grach (zarówno dla rozdzielczości 4K, jak i 8K).

Z poziomu Samsung Gaming Hub można także przeczytać najnowsze wiadomości ze świata gier, posłuchać podcastów i muzyki, obejrzeć poradniki lub najnowsze trailery, a także bezpośrednio uzyskać dostęp do podłączonych konsol bądź PC-ta.

Telewizory Samsunga już pozwalają grać bez konsoli - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować

  1. Samsung – strona oficjalna
  2. Xbox – strona oficjalna