Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 6 sierpnia 2022, 16:25

autor: Kamil Cuber

Valve testuje obsługę Joy-Conów na Steamie

Do wersji beta aplikacji Steam dodano obsługę kontrolerów przygotowanych dla konsoli Nintendo Switch.

Źródło: Unsplash | Alexandr Sadkov

Platforma Steam poza sprzedażą gier, oferuje użytkownikom wiele przydatnych funkcji. Jedną z nich jest obsługa kontrolerów do gier nieprzeznaczonych pierwotnie dla komputerów osobistych, która niedawno otrzymała aktualizację umożliwiającą korzystanie z Joy-Conów w wersji beta aplikacji.

Valve testuje obsługę Joy-Conów na Steamie - ilustracja #1
Na świecie sprzedało się już ponad 107 milionów egzemplarzy Nintendo Switch. Źródło: Unsplash | Andrew M

Warto zaznaczyć, że Valve nie ograniczyło się tylko do wprowadzenia obsługi nowego kontrolera. Ze względu na różnice między platformami, do aplikacja Steam została dodana opcja automatycznej zamiany przypisanych przycisków. Było to konieczne ze względu na budowę Joy-Conów, których pewne elementy są inaczej ułożone niż w standardowym kontrolerze do PC (np. X i Y są zamienione miejscami). Dzięki wspomnianej funkcji nie trzeba obawiać się pomyłek związanych z oznaczeniami przycisków.

Valve testuje obsługę Joy-Conów na Steamie - ilustracja #2
Porównanie kontrolerów Xboxa oraz Nintendo. Źródło: Xbox | Unsplash | Enrique Vidal Flores

Nie tylko Joy-Cony są kompatybilne z platformą Steam. Kilka dni temu pojawiła się aktualizacja, która wprowadziła obsługę klasycznych kontrolerów Nintendo Online. Niestety nie podano w niej, które modele są kompatybilne. Aby rozjaśnić tę kwestię, portal The Verge zwrócił się bezpośrednio do Valve z prośbą o dodatkowe informacje. W odpowiedzi rzeczniczka firmy, Kaci Aitchison Boyle ogłosiła, że Steam obsługuje kontrolery NES, SNES, Nintendo 64 i Sega Genesis.

Konsolę Nintendo Switch kupisz tutaj

Valve testuje obsługę Joy-Conów na Steamie - ilustracja #3
Kontroler NES stworzony dla Nintendo Switch. Źródło Nintendo.

Jeśli macie ochotę wypróbować jak działa omawiana funkcja konieczne będzie zainstalowanie wersji beta Steama. Aby to zrobić należy wejść w ustawienia aplikacji i wybrać zakładkę „Konto”. Następnie trzeba kliknąć w opcję „Zmień…” i wybrać „Steam Beta Update”.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Valve testuje obsługę Joy-Conów na Steamie - ilustracja #4

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.