Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 marca 2023, 12:55

autor: Damian Miśta

Steam Deck z pierwszą przeceną w historii

Wszystkie wersje konsoli Steam Deck zostały przecenione o 10% z okazji Wiosennej Wyprzedaży na platformie Valve. To przenośne urządzenie do gier doczekało się też nowej funkcjonalności i ciekawego filmu podsumowującego ostatni rok.

Źródło fot. Valve.
i

Po raz pierwszy w historii doczekaliśmy się obniżki ceny Steam Decka. Wszystkie warianty tej konsoli można kupić o 10% taniej z okazji startu Wiosennej Wyprzedaży na platformie Valve. Aktualnie ceny kształtują się następująco:

  • Wersja z 64 GB pamięci typu eMMC – 1709,10 zł.
  • Wersja z 256 GB pamięci typu NVMe SSD – 2249,10 zł.
  • Wersja z 512 GB pamięci typu NVMe SSD – 2789,10 zł.

Valve świętuje pierwszy rok Steam Decka

Przenośna konsola od Valve miała premierę 25 lutego ubiegłego roku. Od tego czasu dużo się zmieniło, więc producent postanowił podsumować ten okres poprzez ciekawe wideo. Dowiadujemy się z niego, że urządzenie jest ciągle wspierane przez Valve i doczekało się m.in. oficjalnego akcesorium w postaci stacji dokującej. Na ten moment uruchomimy na nim ponad 8000 gier, a lista ma się z czasem tylko poszerzać, w końcu Steam Deck otrzymał już 130 aktualizacji. Valve wprowadziło m.in. możliwość zmiany filmu, który jest wyświetlany przy włączaniu tego urządzenia przenośnego.

Przy okazji możemy zobaczyć, że Steam Deck faktycznie wpływa na nawyki graczy, którzy teraz mogą pozwolić sobie na granie w niemal dowolnej lokalizacji. Ponadto pudełko po urządzeniu świetnie sprawdzi się np. jako kocie legowisko. Z kolei sam Gabe Newell mówi, że jego firma jest podekscytowana reakcjami nabywców, ponieważ udało im się stworzyć „świetne, potężne i niedrogie urządzenie służące do gier”.

  1. Strona internetowa produktu Steam Deck
Steam Deck z pierwszą przeceną w historii - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Damian Miśta

Damian Miśta

Pisał tu i ówdzie hobbystycznie od młodych lat. Był krótko na kierunku dziennikarskim, gdzie zainteresował się psychologią, którą aktualnie studiuje. Mimo tego planów znacznie nie zmienił i zaczął działać na GRY-Online w lipcu 2022 roku. Najlepiej czuje się w tematach technologicznych, chociaż gry i filmy nie kryją przed nim tajemnic. Spędził niezliczoną ilość godzin przemierzając Khorinis, a serię o przygodach Indiany Jonesie zna na pamięć. Czytał również od deski do deski czasopisma branżowe. Poza tym majsterkuje lub wybiera się w podróż do minionych epok.

więcej