Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 11 stycznia 2022, 10:51

Steam Deck wytrzyma do 5 godzin na baterii

Dowiedzieliśmy się, że deweloperskie egzemplarze Steam Deck wytrzymują na baterii od 2 do 5 godzin w zależności od gry.

W SKRÓCIE:
  1. Steam Deck ma wytrzymywać na baterii od 2 do 5 godzin w zależności od gry,
  2. urządzenie nie robi się nigdy zbyt gorące i jest stosunkowo ciche,
  3. Steam Deck ma być wygodniejszy w użyciu niż Switch.

Steam Deck to urządzenie przenośne, więc kluczową kwestią jest, jak długo będzie działać bez ładowania. Według najnowszych doniesień bateria zapewni od 2 do 5 godzin rozgrywki w zależności od tego, jak mocno dana gra obciąża układ APU w tym sprzecie.

Informacje pochodzą z serwisu Boiling Steam, który uzyskał je od osoby mającej dostęp do deweloperskiego egzemplarza Steam Deck. Należy brać pod uwagę, że konsumencka wersja może się pod tym względem różnić, choć raczej nie w dużym stopniu.

Steam Deck vs Switch – porównanie czasu działania na baterii

Steam Deck wydaje się oferować dobry czas działania na baterii, ale do wyników Nintendo Switch sporo mu brakuje.

Urządzenie

Szacowany czas działania na baterii:

Steam Deck

2-5 godzin

Nintendo Switch OLED

4,5-9 godzin

Nintendo Switch Lite

3-7 godzin

Nintendo Switch z numerem seryjnym zaczynającym się od XK

4,5-9 godzin

Nintendo Switch z numerem seryjnym zaczynającym się od XA

2,5-6 godzin

W artykule znalazło się jeszcze kilka innych ciekawych informacji. Bardzo dobrze ma przebiegać wczytywanie gier zainstalowanych na karcie microSD. Deweloper nie mierzył dokładnie loadingów, ale mają one być podobne jak w sytuacji, gdy produkcja zainstalowana jest na dysku SSD urządzenia.

Steam Deck posiada też dobry system chłodzenia – urządzenie rzekomo nigdy nie nagrzewa się zanadto. Głośność wentylatora jest podobna jak w przypadku Switcha. Deweloper twierdzi również, że gadżet studia Valve jest bardziej ergonomiczny niż konsola Nintendo. Zwłaszcza przy dłuższych sesjach sterowanie ma być przyjemniejsze, a dystrybucja ciężaru urządzenia lepsza.

Przypomnijmy, że wysyłka pierwszych egzemplarzy Steam Deck do konsumentów ma rozpocząć się w lutym tego roku. Początkowo planowano premierę w 2021 r., ale została ona opóźniona. Według dewelopera rozmawiającego z Boiling Steam była to dobra decyzja. Nawet gdyby nie było problemów z dostępnością części, to system urządzenia raczej nie byłby gotowy na czas.

Niestety wszystkie egzemplarze szykowane na luty zostały już zarezerwowane. Jeśli dokonacie rezerwacji dzisiaj, to na dostawę będziecie musieli poczekać do drugiej połowy 2022 roku.

  1. Steam Deck – oficjalna strona
  2. Steam Deck w sklepie Steam
Steam Deck wytrzyma do 5 godzin na baterii - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.