Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 stycznia 2022, 11:50

Steam Deck - lutowa premiera niezagrożona

Firma Valve poinformowała, że prace nad Steam Deck przebiegają zgodnie z planem i wysyłka ruszy pod koniec lutego. Ponadto dobrze rozwija się program testowania zgodności gier z tym urządzeniem. Jedną z produkcji, która świetnie sprawdzi się na tym gadżecie jest polski Ghostrunner.

CO SIĘ DZIEJE ZE STEAM DECK:
  1. wszystko przebiega zgodnie z planem – wysyłka Steam Deck powinna ruszyć pod koniec lutego,
  2. prace nad programem sprawdzania zgodności gier z urządzeniem postępują,
  3. Valve wysłało już setki egzemplarzy Steam Decka do deweloperów, a kolejne są w drodze,
  4. wśród gier w pełni kompatybilnych z urządzeniem jest polski Ghostrunner.

Studio Valve poinformowało na oficjalnym blogu o postępach w pracach nad Steam Deckiem. Przede wszystkim zapewniono, że wszystko przebiega bez zakłóceń. Twórcy spodziewają się, że urządzenia zostaną przekazane do wysyłki zgodnie z planem, czyli pod koniec lutego.

Ta deklaracja powinna uspokoić osoby czekające na Steam Decka, gdyż początkowo debiut gadżetu planowano na końcówkę 2021 roku, ale ostatecznie jego premiera została opóźniona o dwa miesiące.

Równolegle trwają prace nad programem zgodności gier ze Steam Deckiem. Dzięki temu gracze otrzymają informacje, jakie produkcje zostały sprawdzone pod kątem tego urządzenia (więcej o tej inicjatywie pisaliśmy kilka miesięcy temu). Gry są testowane pod czterema głównymi względami – wprowadzania danych, bezproblemowości przy użytkowaniu, sposobu wyświetlania obrazu oraz obsługi systemu.

Z oficjalnej strony tego programu dowiadujemy się, że polski Ghostrunner jest w pełni zgodny ze standardami Steam Deck, Team Fortress 2 działa na urządzeniu, ale trzeba pogrzebać trochę w ustawieniach dla optymalnej zabawy, podczas gdy Day of Defeat na razie nie zostało jeszcze przetestowane. Oczywiście te informacje są aktualne na ten moment. Spodziewamy się, że do dnia debiutu gadżetu wszystkie produkcje Valve (poza Half-Life: Alyx) zostaną dostosowane do potrzeb urządzenia.

Do tej pory do deweloperów wysłano kilkaset egzemplarzy Steam Decka, aby umożliwić im przerobienie gier pod jego kątem, a Valve lada chwile wyśle kolejne.

Przypominamy na koniec, że wszystkie egzemplarze szykowane na luty zostały już zakupione. Jeśli dokonacie rezerwacji dzisiaj, to na dostawę będziecie musieli poczekać do drugiej połowy 2022 roku.

  1. Steam Deck – oficjalna strona
  2. Steam Deck w sklepie Steam
Steam Deck - lutowa premiera niezagrożona - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.