Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 października 2022, 14:35

Steam Deck już dostępny bez kolejki

Steam Deck jest nareszcie łatwiejszy w zakupie. Valve ogłosiło, że przenośny sprzęt do grania można od teraz zamawiać bez rezerwacji.

Źródło fot. Oficjalna strona Steam Decka
i

Trzeba przyznać, że od momentu premiery problemy nie opuszczały Steam Decka. W kość dawał zwłaszcza długi czas oczekiwania na sprzęt, co było związane nie tylko z dużym zainteresowaniem, ale przede wszystkim z brakiem komponentów na rynku.

Wydaje się jednak, że Valve wreszcie zostawia wszystkie problemy za sobą. Firma opublikowała oficjalny wpis na swojej stronie, w którym czytamy, że Steam Deck trafił w końcu do regularnej sprzedaży.

Oznacza to, że amerykańska korporacja przynajmniej na tę chwilę zrezygnowała z uciążliwego systemu rezerwacji. Firma zaznacza jednak, że zdolność w zakresie produkcji, przetwarzania i wysyłania zamówień jest wciąż ograniczona, a powrót do modelu rezerwacji jest możliwy.

Do oficjalnej sprzedaży trafiła również specjalna stacja dokująca, dzięki której możliwe jest rozszerzenie portów Steam Decka lub też podłączenie zewnętrznych wyświetlaczy. Hub od Valve posiada port USB-C do zasilania, trzy porty USB-A 3.1 Gen1, a także DisplayPort, HDMI i port Gigabit Ethernet. Sprzęt można zamówić na oficjalnej stronie w cenie 479 złotych.

Podobnie jak w przypadku Steam Decka, stacja dokująca jest objęta tymi samymi ograniczeniami w przetwarzaniu i wysyłce. W momencie przekroczenia możliwości produkcyjnych zostanie wprowadzony system rezerwacji.

Steam Deck przekroczył oczekiwania. Samo istnienie systemu rezerwacji i kolejki dowodzą, że zainteresowanie sprzętem nie było małe. Trzeba przyznać, że wiele pecetowych tytułów idealnie nadaje się do ogrywania na świeżym powietrzu.

Steam Deck już dostępny bez kolejki - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej