filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 października 2021, 14:40

Squid Game rozbija bank dla Netfliksa; marka warta już niemal miliard dolarów

Według serwisu Bloomberg marka Squid Game może być warta 891 milionów dolarów. Dane te pochodzą z dokumentacji Netfliksa.

W skrócie:

  1. Bloomberg opublikował artykuł, w którym podaje, że Squid Game może być warte 891 milionów dolarów;
  2. dla porównania: koszt wyprodukowania pierwszego sezonu wyniósł 21,4 miliona dolarów.

Squid Game to prawdziwa żyła złota. Serial okazał się ogromnym sukcesem i stał się najchętniej oglądaną produkcją w historii Netfliksa. Tytuł ten stał się również niesamowicie wartościową marką. Z analizy dokonanej przez serwis Bloomberg wynika, że Squid Game może być warte 891 milionów dolarów.

Dane podane powyżej nie mówią jednak, ile faktycznie Netflix zarobił na serialu. Z wewnętrznej dokumentacji firmy, do której dotarł Bloomberg, wynika, że kwota podana powyżej opisuje potencjał finansowy danej marki. Oznacza to, że liczba ta bazuje w dużej mierze na popularności tytułu.

Szacunkowa wartość marki wydaje się ogromna. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że sam koszt stworzenia Squid Game wynosił „zaledwie” 21,4 miliona dolarów. Łatwo więc wyliczyć, że deklarowana wartość serialu jest ponad 40-krotnie wyższa.

Jak wiadomo, Netflix ma ambitne plany co do rozwoju Squid Game. W jednym z wywiadów Minyoung Kim, wicedyrektor kreatywny regionu Azja-Pacyfik poinformował, że jego zespół stworzyć „mapę drogową” dla marki. Niewykluczone, że jednym z jej elementów może być gra.

  1. Squid Game – strona serialu w serwisie Netflix

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Z GRYOnline.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańcza specjalistka od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi. Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry.

więcej