Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 30 listopada 2022, 18:40

Spotify Wrapped 2022 już jest, znamy też najpopularniejsze utwory w Polsce

Spotify udostępniło użytkownikom Wrapped, czyli muzyczne podsumowanie 2022 roku. Poznaliśmy także najpopularniejszych w kraju muzyków: Sanah, Mata i SB Maffija zwyciężyli w kluczowych kategoriach.

Źródło fot. Spotify
i

Spotify Wrapped wyznacza u mnie koniec muzycznego roku i oficjalne otwarcie sezonu kolęd i piosenek świątecznych. Tegoroczne podsumowanie pojawiło się dzisiaj i jest dostępne z poziomu aplikacji mobilnej Spotify na systemy iOS i Android.

We Wrapped znajdziemy m.in. podsumowanie liczby i częstotliwości słuchanych przez nas gatunków czy odrobinę nieczytelne zestawienie nastrojów muzyki w zależności od pory dnia. Nie mogło oczywiście zabraknąć standardowych już danych, czyli liczby przesłuchanych minut, najczęściej odtwarzanego utworu czy liczby unikalnych kawałków, które odsłuchaliśmy w 2022 roku.

Spotify Wrapped 2022 już jest, znamy też najpopularniejsze utwory w Polsce - ilustracja #1

Spotify Wrapped łatwo udostępnić znajomym, do wyboru są też różne wersje kolorystyczne.Spotify

Podobnie jak w poprzednich latach, Spotify automatycznie utworzyło playlistę „Twoje ulubione utwory 2022 roku”. Znajdziemy w niej nasz prywatny ranking – utwory umieszczone są w kolejności od najczęściej słuchanego.

Spotify Wrapped 2022 – gdzie sprawdzić?

Spotify Wrapped dostępne jest jedynie w aplikacji mobilnej. Po jej uruchomieniu, na ekranie głównym powinien pojawić się banner reklamujący podsumowanie roku, po kliknięciu którego zostaniemy przeniesieni do pokazu slajdów, podobnego jak relacje w serwisie Instagram.

Spotify Wrapped 2022 już jest, znamy też najpopularniejsze utwory w Polsce - ilustracja #2
Spotify Wrapped 2022 raczej trudno przegapić w aplikacji – zajmuje całkiem sporo miejsca na ekranie głównym. Źródło: Aplikacja Spotify, Android.

Ostatni ekran Wrapped zawiera podsumowanie wszystkich danych oraz przycisk umożliwiający podzielenie się wynikami ze znajomymi. Możemy bezpośrednio z aplikacji udostępnić grafikę w mediach społecznościowych czy komunikatorach lub zapisać ją w galerii telefonu.

Spotify Wrapped 2022 – muzyczne podsumowanie dla Polski

Poza udostępnieniem użytkownikom prywatnych podsumowań roku Spotify podzieliło się także danymi dla całego kraju na swoim profilu w serwisie Twitter.

Spotify Wrapped 2022 już jest, znamy też najpopularniejsze utwory w Polsce - ilustracja #3
Słuchaliście na Spotify najpopularniejszego kawałka w kraju? Ja nie. Źródło: Spotify/Twitter.

W poszczególnych kategoriach pierwsze miejsce zajęli:

  1. Najczęściej słuchany artysta w Polsce w 2022 roku: White 2115.
  2. Najczęściej słuchana artystka w Polsce w 2022 roku: sanah.
  3. Najczęściej odtwarzany kawałek w Polsce w 2022 roku: Lawenda – SB Maffija.
  4. Najczęściej słuchany podcast w Polsce w 2022 roku: Kryminatorium.
  5. Najczęściej odtwarzany solowy album 2022 w Polsce: Młody Matczak – Mata.
  6. Najczęściej odtwarzany w roku 2022 album w Polsce: SB Maffija – Hotel Maffija 2 (3 000 000 Deluxe).

Spotify z dystansem podeszło do sytuacji, w której ludzie masowo udostępniają swoje wyniki Wrapped, prezentując okolicznościowy mem na Twitterze.

Spotify Wrapped 2022 już jest, znamy też najpopularniejsze utwory w Polsce - ilustracja #4
Udostępniać czy nie udostępniać, oto jest pytanie. Źródło: Spotify/Twitter.

A Ty którą drogę wybierzesz?

Spotify Wrapped 2022 już jest, znamy też najpopularniejsze utwory w Polsce - ilustracja #5

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Konrad Sarzyński

Konrad Sarzyński

Od dziecka lubił pisać i zawsze marzył o własnej książce. Nie spodziewał się tylko, że będzie to naukowa monografia. Niedawno zrobił doktorat z rozwoju miast, pracuje też w wydawnictwie naukowym, w którym prowadzi kilka czasopism i dba o jakość publikowanych tam artykułów. Z GOL-em przygodę zaczął pod koniec 2020 roku w dziale Tech. Mocno związał się z newsroomem technologicznym, a przez krótki moment nawet go prowadził. Obecnie pełni wieczorną i weekendową wartę w dziale Tech, a za dnia składa teksty publicystyczne. Jeżeli w recenzji jakiś obrazek ma zły podpis, to pewnie jego wina. Gra od zawsze, lubi też dużo mówić. W 2019 roku postanowił połączyć obie te pasje i zaczął streamować na Twitchu. Wokół kanału powstała niewielka, ale niezwykła społeczność, co uważa za jedno ze swoich największych osiągnięć. Ma też kota i żonę.

więcej