Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 stycznia 2022, 08:30

Sony pokazuje, jak zainstalować oficjalne panele do PS5

Firma Sony opublikowała filmik instruktażowy pokazujący sposób instalacji oficjalnych alternatywnych paneli do konsoli PlayStation 5.

Na oficjalnym kanale YouTube PlayStation opublikowano filmik instruktażowy pokazujący, jak wymienić panel w konsoli PS5.

Przypomnijmy, że oficjalne panele dla najnowszej konsoli firmy Sony zapowiedziano w grudniu ubiegłego roku. Na filmiku zaprezentowano jedynie warianty czarny (tzw. Midnight Black) i czerwony (Cosmic Red), ale w planach są także kolory niebieski (Starlight Blue), fioletowy (Galactic Purple) oraz różowy (Nova Pink).

Do tej pory posiadacze PS5 chcący zmienić barwę konsoli sięgali po nieoficjalne produkty, a Sony uparcie walczyło z ich producentami. Teraz użytkownicy będą mogli skorzystać z oficjalnych paneli.

PlayStation 5 kupisz tutaj

Pokazany na filmiku proces wymiany paneli jest bardzo prosty i nikt nie powinien mieć problemów z jego przeprowadzeniem.

Czarne i czerwone panele są już dostępne w kilku krajach (ale nie w Polsce) bezpośrednio ze sklepiku na oficjalnej stronie PlayStation. Do szerokiej dystrybucji mają trafić 18 lutego tego roku. Cena w Stanach Zjednoczonych wynosi 55 dolarów, czyli około 220 złotych. Nie wiemy, kiedy gadżety zawitają do naszego kraju ani ile będziemy musieli za nie zapłacić.

Warto na koniec wspomnieć, że przygotowano również analogiczne warianty kolorystyczne kontrolera DualSense. W oficjalnym sklepie PlayStation kosztują one 75 dolarów (około 307 zł), czyli o 5 dolarów więcej niż standardowy, biały pad. Premiera kontrolerów nastąpiła 14 stycznia.

  1. Oficjalna strona PlayStation
Sony pokazuje, jak zainstalować oficjalne panele do PS5 - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.