Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 31 marca 2019, 11:30

autor: Serek

SEGA Mega Drive Mini - nowa retrokonsola w drodze

Firma SEGA zapowiedziała wypuszczenie odświeżonej wersji swojej popularnej niegdyś konsoli. W dniu debiutu Mega Drive Mini będzie oferować 40 klasycznych tytułów. Premiera urządzenia nastąpi jeszcze w tym roku.

Fani gier retro powinni poczuć się jak w domu. - SEGA Mega Drive Mini - nowa retrokonsola w drodze - wiadomość - 2019-04-01
Fani gier retro powinni poczuć się jak w domu.

Świetna wiadomość dla wszystkich miłośników gier retro. Podczas imprezy SEGA Festival 2019 firma zapowiedziała miniaturową wersję jednej ze swoich najpopularniejszych niegdyś konsol. Mowa o SEGA Mega Drive Mini (lub Genesis Mini - poza Europą), która trafi na półki sklepowe 19 września bieżącego roku. Nie poznaliśmy jeszcze oficjalnej ceny minikonsoli w Europie, ale nie powinien to być zbyt duży wydatek. W Stanach Zjednoczonych urządzenie ma kosztować niecałe 80 dolarów, co w przeliczeniu daje nieco ponad 300 złotych.

SEGA Mega Drive Mini ma oferować 40 klasycznych gier, które będą dostępne wraz z urządzeniem w dniu premiery. Dodatkowo, zestaw będzie wyposażony w dwa kontrolery przewodowe, kabel zasilający oraz kabel HDMI. Twórcy zapewniają, że urządzenie będzie w pełni sprawne i gotowe do użycia od pierwszego podłączenia (bez konieczności instalowania oprogramowania). Jak do tej pory ujawniono 10 z 40 gier, w które będzie można pograć na minikonsoli (katalog dla Europy, Ameryki Północnej i Japonii może się różnić). Poniżej możecie się z nimi zapoznać.

Ujawnione tytuły na Mega Drive Mini:

 1. Ecco the Dolphin
 2. Castlevania: The New Generation
 3. Space Harrier II
 4. Shining Force
 5. Dr. Robotnik’s Mean Bean Machine
 6. ToeJam & Earl
 7. Comix Zone
 8. Sonic the Hedgehog
 9. Altered Beast
 10. Gunstar Heroes

Za jakiś będzie można składać zamówienia przedpremierowe na zestaw. SEGA Mega Drive Mini może być świetną propozycją dla miłośników gier retro. Użytkowników mogą także przekonać jej rozmiary - konsolka ma być o 55% mniejsza od oryginalnej wersji. Dzięki wypuszczeniu na rynek tego urządzenia SEGA ma szansę powalczyć na poletku retrogamingu z Nintendo, które ma w swojej ofercie NES Classic i SNES Classic. Nie zapominajmy, że w tej walce swoje trzy grosze wtrąciło także Sony, które wydało PlayStation Classic.

 1. Oficjalna strona internetowa firmy SEGA
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.