Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 lutego 2023, 16:00

Solidnie brzmiący soundbar, który nie boi się inflacji

Rynek tanich soundbarów jest wypchany po brzegi urządzeniami różnych producentów. Jeden model zdaje się jednak dominować – to Samsung HW-B450, który zostawia konkurencję daleko w tyle.

Jeśli chcecie, aby Wasze ulubione filmy, seriale czy też muzyka brzmiały dobrze, a jednocześnie nie zamierzacie wydawać ogromnych sum, to nie mogliście trafić lepiej. Samsung HW-B450 to sprzęt składający się z belki oraz subwoofera, które przyjemnie wypełniają pomieszczenie dobrze brzmiącymi dźwiękami.

Na plus z pewnością trzeba zaliczyć obecność czytelnego wyświetlacza. To właśnie na nim prezentowane są funkcje soundbara. Kontrolę nad nim sprawuje się przy użyciu dołączonego do zestawu pilota. Użytkownik ma do wyboru kilka trybów brzmienia: standardowy, surround, game, adaptive oraz bass boost. Niestety południowokoreański producent nie pokusił się o wgranie polskiej wersji oprogramowania.

PLUSY:
  1. bardzo dobry stosunek jakości do ceny;
  2. duży wybór trybów dźwięku;
  3. przydatny wyświetlacz;
  4. łatwa instalacja sprzętu;
  5. solidne brzmienie.
MINUSY:
  1. brak HDMI;
  2. bilokacja głosów;
  3. nieprzetłumaczone menu wyświetlacza.

Jeszcze lepiej prezentuje się możliwość zmiany barwy dźwięku. Samsung HW-B450 oferuje kilka takich trybów, spośród których należy wyróżnić korekcję niskich oraz wysokich tonów, korekcję dialogów oraz tryb nocny, redukujący głośność oraz basy.

Najważniejsze jest jednak samo brzmienie soundbara, na które nie można narzekać. W tej klasie cenowej ciężko znaleźć lepiej grający sprzęt. Dźwięk dochodzący z głośników jest dobrze zrównoważony, w efekcie czego żaden z tonów nie dominuje nad innymi. Oczywiście w celu wydobycia odpowiedniego brzmienia potrzebne jest dobre rozmieszczenie sprzętu.

Niestety Samsung HW-B450 nie jest soundbarem idealnym, co w tym przedziale cenowym jest oczywiste. Występuje tutaj bowiem bilokacja głosów. Oznacza to tyle, że niskie dźwięki słychać zarówno z subwoofera, jak i samej belki, co może być uciążliwe. Brakuje tu również portu HDMI.

Cena w dniu publikacji: 699 zł (Allegro, Media Expert, RTV Euro AGD, OleOle)

Kup Samsung HW-B450 w Media Expert

Kup Samsung HW-B450 w RTV Euro AGD

Kup Samsung HW-B450 na Allegro

Kup Samsung HW-B450 w OleOle

Samsung HW-B450 – opinie

Samsung HW-B450 to jeden z najlepszych soundbarów, które można kupić w cenie do 1000 złotych. Świadczą o tym także opinie użytkowników, którzy korzystają na co dzień z tego sprzętu.

Co o tym urządzeniu sądzą osoby, które je zakupiły?

Kupiłem ten model w celu wymiany starego urządzenia i jest on po prostu świetny. Subwoofer jest niesamowity – jeśli jesteś fanem basów, to zdecydowanie polecam tryb, który je wzmacnia. Wręcz wstrząsa wtedy ścianami domu. Soundbar zapewnia czysty, wyraźny sygnał, przez co jest idealny do słuchania najdrobniejszych detali muzyki lub gier wideo.

– Jayden

Kupiłam soundbar jako prezent świąteczny dla mojego męża. Od tego momentu przynosimy dobrą nowinę wszystkim mieszkańcom naszego osiedla, czy tego chcą, czy nie. Przy takiej głośności i takim basie nie mają zbyt wiele odpoczynku, ale dzięki temu możemy kolędować bez wychodzenia z domu. Być może nigdy już nie będziemy mieli Cichej Nocy!

– Keturah Ishtari

Nie należę do osób technicznych, ale udało mi się skonfigurować soundbar bez żadnego problemu. Naprawdę nie jest to zbyt trudne. Jakość dźwięku jest niesamowicie dobra w tej cenie. Dodatkowy bas podczas oglądania filmów robi robotę. Soundbar sprawia, że mogę lepiej zrozumieć osoby mówiące po cichu.

– EBS

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej