Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 września 2022, 14:05

Ryzen 9 7950X bohaterem aukcji. Cena dość wysoka

Premiera procesorów AMD Ryzen generacji 7000 jest tuż za rogiem. Tymczasem w Chinach komuś już udało się sprzedać jeden egzemplarz nowych układów.

Źródło fot. powyżej: AMD

W SKRÓCIE:
  • Pierwszy egzemplarz nowej generacji procesorów AMD pojawił się w ofercie chińskiego sklepu.

Do premiery kolejnej generacji procesorów AMD został tydzień. Jako pierwsze mają być zaprezentowane układy Ryzen 9 7950X i 7900X, Ryzen 7 7700X i Ryzen 5 7600X. Ten pierwszy, czyli najmocniejszy z nich, pojawił się już nawet w ofercie chińskiej platformy sprzedażowej – w cenie wyższej od zalecanej przez producenta.

Ryzen 9 7950X bohaterem aukcji. Cena dość wysoka - ilustracja #1
Zdjęcie pochodzące z chińskiej oferty. Źródło: WCCFtech / Goofisch

Ryzen 9 7950X już znalazł nabywcę

Ktoś w Chinach wyszedł nieco przed szereg i wystawił na sprzedaż procesor Ryzen 9 7950X na platformie handlowej Goofish (gdzie można znaleźć też używane rzeczy). Wygląda na to, że jest to wersja handlowa, a nie inżynierska próbka. Cena to równowartość 856 dolarów (4031 złotych) – serwis WCCFtech podkreśla, że to więcej od MSRP, w USA wynoszącej 699 dolarów.

Jednak chińska cena nie odbiega znacznie od prognozowanej w Polsce, wynoszącej ok. 4060 zł (razem z podatkiem VAT). Ryzen 9 7950X będzie posiadał 16 rdzeni i 32 wątki. Nie jest jednak konstrukcją hybrydową, jak jego bezpośredni konkurent Intel Core i9-12900K (16 rdzeni i 24 wątki), który obecnie kosztuje ok. 3200 zł.

Procesory AMD znajdziesz tutaj

Ryzen 9 7950X bohaterem aukcji. Cena dość wysoka - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Arkadiusz Strzała

Arkadiusz Strzała

Swoją przygodę z pisaniem zaczynał od własnego bloga i jednego z wczesnych forum (stworzonego jeszcze w technologii WAP). Z wykształcenia jest elektrotechnikiem, posiada zamiłowanie do technologii, konstruowania różnych rzeczy i rzecz jasna – grania w gry komputerowe. Obecnie na GOL-u jest newsmanem i autorem publicystyki, a współpracę z serwisem rozpoczął w kwietniu 2020 roku. Specjalizuje się w tekstach o energetyce i kosmosie. Nie stroni jednak od tematów luźniejszych lub z innych dziedzin. Uwielbia oglądać filmy science fiction i motoryzacyjne vlogi na YouTube. Gry uruchamia głównie na komputerze PC, aczkolwiek posiada krótki staż konsolowy. Preferuje strategie czasu rzeczywistego, FPS-y i wszelkie symulatory.

więcej