Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 lutego 2023, 21:30

RTX 4070 ze sporym wzrostem wydajności względem RTX 3070

Użytkownicy nie mają wytchnienia od kart graficznych bazujących na architekturze Ada Lovelace. W sieci pojawiły się nowe informacje na temat kolejnej z nich - GeForce RTX 4070.

Źródło fot. Unsplash / Christian Wiediger
i

Karty graficzne nowej generacji sprawiły, że Nvidia umocniła się na tronie lidera rynku GPU. Nic dziwnego, bowiem poza kilkoma egzemplarzami układy te były pozbawione większych problemów, czego nie można powiedzieć o propozycjach od AMD.

Karty bazujące na architekturze Ada Lovelace mają jednak pewien problem. Nvidia do tej pory skupiała się na bardziej wydajnych, a co za tym idzie droższych modelach. Jedynym na tę chwilę dostępnym wariantem w niższej cenie jest RTX 4070 Ti. Już niedługo się to jednak zmieni.

Wszystko za sprawą GeForce’a RTX 4070, na temat którego w sieci pojawia się coraz więcej informacji. Najnowsze doniesienia sugerują, że układ będzie się charakteryzować bazowym taktowaniem na poziomie 1920 MHz, które wzrośnie do 2475 MHz w trybie Boost (via NotebookCheck).

Karty graficzne Nvidii kupisz tutaj

Jak to wygląda w porównaniu z analogicznym modelem poprzedniej generacji, RTX-em 3070? Wydaje się, że Nvidia dobrze odrobiła pracę domową, projektując nowy układ należący do średniego segmentu. Wariant bazujący na architekturze Ampere mógł pochwalić się bazowym taktowaniem na poziomie 1500 MHz oraz 1725 MHz w trybie Boost.

Jak więc widać, jest to odpowiednio o 28% oraz 43% więcej w przypadku GeForce’a RTX 4070. Nadal jednak trzeba będzie poczekać na zweryfikowanie powyższych informacji. Karta ta nie została jeszcze oficjalnie zaprezentowana, aczkolwiek można się spodziewać, że może to nastąpić już niedługo.

Masowa produkcja układów GeForce RTX 4070 ma podobno ruszyć w lutym, a sama karta wciąż skrywa pełno tajemnic. Jedną z nich w dalszym ciągu pozostaje cena – jednak z całą pewnością będzie to model droższy niż RTX 3070 w dniu premiery, patrząc na koszt, z jakim trzeba się liczyć przy kupnie pozostałych wariantów kart z nowej generacji.

RTX 4070 ze sporym wzrostem wydajności względem RTX 3070 - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej