Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 17 marca 2023, 11:50

autor: Kamil Cuber

RTX 4060 na pierwszych zdjęciach; jest tanio, ale ładnie

W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia nadchodzącego RTX 4060 od Nvidii.

Źródło fot. Unsplash | BoliviaInteligente
i

Choć użytkownicy topowych kart graficznych w ostatnich latach nie mogli narzekać na brak dedykowanych modeli, tak osoby szukające bardziej budżetowych rozwiązań mogły mieć problem z dobraniem odpowiedniego układu. Może się to jednak niedługo zmienić za sprawą RTX-a 4060, którego zdjęcia zostały ostatnio opublikowane przez użytkownika Twittera kryjącego się pod pseudonimem KittyYYuko.

RTX 4060 na pierwszych zdjęciach; jest tanio, ale ładnie - ilustracja #1
Zdjęcie karty graficznej RTX 4060/4060Ti. Źródło: Twitter | KittyYYuko.

Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest oznaczenie nowej karty. Choć na powyższym zdjęciu można zauważyć wyraźny napis RTX 4060 na chłodzeniu układu, to w komentarzu do zdjęcia autor opisuje kartę jako RTX 4060Ti. Może to oznaczać, że specyfikacja tych układów nie jest jeszcze do końca ustalona lub Nvidia rozważa wprowadzenie różnych modeli omawianych kart.

Karty graficzne Nvidii znajdziesz tutaj

RTX 4060 na pierwszych zdjęciach; jest tanio, ale ładnie - ilustracja #2
Największe znaczenie dla użytkowników, poza wydajnością, będzie miała cena nowych układów, która w ostatnich latach była dość wysoka. Źródło: Twitter | KittyYYuko.

Omawiany RTX 4060, według wstępnych informacji, zostanie wyposażony w procesor graficzny AD107 z 3072 rdzeniami CUDA, a jego mocniejsza wersja, RTX 4060Ti, ma otrzymać układ AD106 z 4352 rdzeniami CUDA, przy czym oba modele zostaną wyposażone w dość wąską, 128-bitową magistralę pamięci GDDR6. Niestety poza zdjęciami nie pojawiły się żadne nowe dane na temat daty premiery nowych kart, ale pojawienie takich przecieków może sugerować, że już niedługo otrzymamy więcej informacji.

RTX 4060 na pierwszych zdjęciach; jest tanio, ale ładnie - ilustracja #3

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!