Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 lutego 2023, 10:44

autor: Damian Miśta

Rodzice tworzą książki dla swoich dzieci z pomocą AI

Na portalu Reddit popularność zdobywają rzeczy tworzone przy pomocy sztucznej inteligencji. Internauci zaczęli tworzyć urocze książki dla własnych pociech, które sprawiają im wiele satysfakcji.

Źródło fot. Midjourney.
i

W ostatnich miesiącach oprogramowanie AI rozprzestrzeniło się z prędkością światła wśród milionów internautów. Niektórzy z nich, a konkretnie rodzice, znaleźli dla tych narzędzi zastosowanie, które jest zarówno praktyczne, jak i urocze – chodzi o tworzenie książek dla swoich dzieci.

AI pisze książki dla dzieci

Ten nowy trend pokazuje, jak bardzo AI może nam pomóc w życiu codziennym. Jeden z użytkowników stworzył dla swojego dziecka książkę, która zawiera zdjęcia zwierząt wygenerowane przez oprogramowanie Midjourney i DALL-E oraz tekst napisany przy pomocy ChatGPT.

Rodzice tworzą książki dla swoich dzieci z pomocą AI - ilustracja #1
Takie obrazki wygenerowało AI. Źródło: Reddit | PostponeIdiocracy.

Korzystanie z wirtualnych „asystentów” nie oznacza jednak, że człowiek nie ma tu nic do roboty. Jak twierdzi autor, musiał on wykonać kontrolę jakości, by dziecko dostało wyłącznie odpowiednie treści, a całość trzeba było złożyć w programie Adobe InDesign, a następnie wysłać do firmy zajmującej się drukowanie i składaniem książek na zamówienie. Finalny efekt wygląda jednak naprawdę nieźle.

AI ułatwia naukę alfabetu

Drugim ciekawym pomysłem jest książka służąca do nauki alfabetu. Zawiera ona obrazki wygenerowane przez AI, które zostały uporządkowane alfabetycznie. Autor wymyślił słowniczek, w którym każda ze stron przedstawia inną literkę, np. „O” jak ośmiornica (ang. Octopus). Do każdej litery autor przypisał pasujące obrazki, które wyglądają naprawdę ciekawie.

Rodzice tworzą książki dla swoich dzieci z pomocą AI - ilustracja #2
Tak wygląda nauka alfabetu dzięki AI. Źródło: Reddit | octaviustf.

Całość zachwyciła internautów, którzy chwalą kreatywność rodziców. Padło również pytanie o koszt wydruku takiej książki, a odpowiedź może Was zaskoczyć. Autor podał kwotę około 130 dolarów, czyli ponad 500 zł w przeliczeniu na złotówki. Przyznał, że jest to dosyć wysoka cena, ale twierdzi, że wybrał najlepszą możliwą opcję (ze specjalnym papierem i wysoką jakością druku). Poza tym, jak trafnie zauważyli ludzie w komentarzach, takie projekty nie rozbijają się o pieniądze – chodzi o sam efekt i wspomnienia, jakie można dzięki takiej książce zdobyć.

Rodzice tworzą książki dla swoich dzieci z pomocą AI - ilustracja #3

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Damian Miśta

Damian Miśta

Pisał tu i ówdzie hobbystycznie od młodych lat. Był krótko na kierunku dziennikarskim, gdzie zainteresował się psychologią, którą aktualnie studiuje. Mimo tego planów znacznie nie zmienił i zaczął działać na GRY-Online w lipcu 2022 roku. Najlepiej czuje się w tematach technologicznych, chociaż gry i filmy nie kryją przed nim tajemnic. Spędził niezliczoną ilość godzin przemierzając Khorinis, a serię o przygodach Indiany Jonesie zna na pamięć. Czytał również od deski do deski czasopisma branżowe. Poza tym majsterkuje lub wybiera się w podróż do minionych epok.

więcej