Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 stycznia 2022, 15:01

Rainbow Six Extraction w GFN, zagrasz w niego na ponad 10 platformach

Największą nowością w usłudze GeForce NOW jest w tym tygodniu Rainbow Six Extraction. Gra debiutuje na pięciu platformach, ale za sprawą gamingu w chmurze NVIDIA da się ją uruchomić na znacznie większej liczbie urządzeń.

Premiera Tom Clancy’s Rainbow Six: Extraction została zaplanowana na dziś tj. 20 stycznia. Wersja Ubisoft Connect jeszcze w tym samym dniu będzie dostępna w GeForce NOW. Tym samym jest to już kolejna z dużych premier, które od razu trafiają do usługi streamowania gier NVIDIA. Z dodatkowych rzeczy warto wspomnieć, że pozwoli ona skorzystać z dobrodziejstw technologii DLSS.

Kooperacyjna strzelanka, za sprawą platformy GeForce NOW, jest dostępna na większej liczbie urządzeń, niż pierwotnie przewidzieli to jej twórcy! W zależności od przyjętego sposobu liczenia jest to nawet 11 platform. Wszystkie z nich łączy jedno. Nie trzeba przejmować się wymaganiami sprzętowymi. Te są bowiem wyjątkowo niskie w odróżnieniu od sprzętu, jakim trzeba dysponować, aby grać „zwyczajnie”.

GEFORCE NOW – NA CZYM MOŻNA ZAGRAĆ W RAINBOW SIX EXTRACTION?

 1. komputer stacjonarny z Windows
 2. komputer Mac
 3. laptop Windows
 4. MacBook
 5. Chromebook
 6. tablet z Androidem
 7. smartfon z Androidem
 8. iPhone
 9. iPad
 10. NVIDIA SHIELD TV
 11. telewizor z Android TV, webOS

Rainbow Six Extraction tak samo zresztą, jak wszystkie pozostałe produkcje dostępne w ramach gamingu w chmurze, da się komfortowo ograć już na przestarzałych komputerach stacjonarnych i urządzeniach przenośnych. Mowa tu zarówno o sprzęcie z Windowsem, jak i oprogramowaniem macOS. Inna grupa urządzeń, na których zadziała Extraction to smartfony i tablety z Androidem oraz iPhone’y i iPady. W tych przypadkach sterowanie odbywa się wyłącznie za pomocą zewnętrznych kontrolerów. W przyszłości ma szansę się to zmienić. Tydzień temu pisaliśmy o tym, że NVIDIA startuje z zamkniętymi betatestami Fortnite, podczas których zostanie udostępniona możliwość kontrolowania rozgrywki dotykiem.

Rainbow Six Extraction w GFN, zagrasz w niego na ponad 10 platformach - ilustracja #1
Dzięki GeForce NOW da się grać praktycznie na wszystkim.

GeForce NOW pozwala także uzyskać konsolowe wrażenia za sprawą transmitowania rozgrywki na telewizorach. Posiadacze przestarzałych telewizorów, w tym takich bez funkcji Smart TV, po zakupieniu podstawki NVIDIA SHIELD TV lub jej wersji PRO będą mogli cieszyć się nie tylko rozgrywką w ponad 1000 produkcjach dostępnych w biblioteczce GeForce NOW. Wśród dodatków znajdzie się m.in. obsługa platform VOD w najwyższej jakości obrazu oraz dźwięku, obsługa serwisów muzycznych oraz sterowanie interfejsem za pomocą funkcji głosowych. Przystawka nie zawsze jest wymagana. Odbiorniki z Android TV w wersji co najmniej 5.0 obejdą się bez niej. Dedykowana aplikacja GeForce NOW działa również na telewizorach z systemem operacyjnym webOS, czyli tych od LG. W przyszłości streaming ma być również dostępny na telewizorach Samsung z oprogramowaniem Tizen.

Czwartek z GeForce NOW – 20/01/2022

Głównym daniem Czwartku z GeForce NOW jest oczywiście Rainbow Six Extraction, ale to niejedyna pozycja, jaka w tym tygodniu wchodzi do usługi. Oprócz niej ograć na różnych platformach można:

 1. Blacksmith Legends (Steam)
 2. Fly Corp (Steam)
 3. Garfield Kart: Furious Racing (Steam)
Rainbow Six Extraction w GFN, zagrasz w niego na ponad 10 platformach - ilustracja #2
Podobieństwa do Mario Kart nasuwają się same. Tak samo, jak w produkcji Nintendo dostępnych jest tu wiele tras, power-upy oraz możliwość grania w kilka osób jednocześnie.

ZASTRZEŻENIE

Materiał powstał we współpracy z firmą NVIDIA.