Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 stycznia 2023, 15:15

Radeony ze średniej półki mogą rozczarować

AMD w nowej generacji kart graficznych skupiło się do tej pory na najwydajniejszych jednostkach. W związku z tym nadal nie dowiedzieliśmy się praktycznie nic na temat tańszych układów. Najnowsze wieści nie napawają zbyt dużym optymizmem.

Źródło fot. Unsplash / Zii Miller
i

AMD wraz z Radeonami RX 7900 XT/XTX rzuciło wyzwanie układom Nvidii. Nie obyło się jednak bez problemów, które przytrafiły się ostatnio kartom „Czerwonych”. Użytkownicy nadal wypatrują desktopowych RX-ów 7600 oraz 7700, których mobilne wersje zostały pokazane na niedawnych targach CES w Las Vegas.

Nareszcie doczekaliśmy się informacji na temat bazujących na architekturze RDNA 3 kart z niższego oraz średniego segmentu. Dowiedzieliśmy się o nich dzięki informatorowi kryjącemu się pod pseudonimem All_The_Watts, który opublikował swoje prognozy na Twitterze. Niestety, ale nie napawają one optymizmem (via NotebookCheck).

Karty graficzne AMD kupisz tutaj

Z podanych przez niego rewelacji wynika, że układ Navi 33 będzie mniej wydajny niż RX 6750 XT. Jednocześnie ma być nieco szybszy od RX-a 6650 XT.

Może się więc okazać, że kolejny przedstawiciel karty graficznej z architektury RDNA 3 nie będzie oferował dużego wzrostu wydajności w porównaniu z poprzednią generacją.

Jeśli przeciek okaże się prawdziwy, wygląda na to, że będziemy mieli do czynienia z niezbyt ciekawymi przedstawicielami średniego segmentu cenowego. Zarówno w przypadku Nvidii, jak i AMD najnowsze doniesienia sugerują, że obecna generacja nie będzie wyglądała zbyt imponująco w porównaniu z poprzednią. Przynajmniej jeśli chodzi o tańsze rozwiązania.

Trzeba jednak pamiętać, że są to niepotwierdzone informacje. Karty ze średniego i niższego segmentu nadal nie zostały oficjalnie zaprezentowane, a na wyniki ich wydajności będzie trzeba poczekać do pierwszych recenzji.

Radeony ze średniej półki mogą rozczarować - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej