Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 15 marca 2023, 10:04

autor: Marek Pluta

PS5 Pro ponoć powstaje, a jego premiera jest bliżej niż sądzicie

Wygląda na to, że Sony zamierza jednak odświeżyć konsolę PS5. Insider Gaming twierdzi, że japoński koncern pracuje nad PS5 Pro, które prawdopodobnie trafi do sprzedaży pod koniec przyszłego roku.

Źródło fot. PlayStation.com
i

W poniedziałek informowaliśmy, że Sony powoli rozpoczyna prace nad konsolą PS6, która miałaby pojawić się w sprzedaży w 2028 roku. Branżowi insiderzy sugerowali, że japoński gigant może zrezygnować z odświeżenia obecnej konsoli i skupić się od razu na kolejnej generacji. Najnowsze doniesienia wskazują jednak, że producent może mieć zupełnie inny plan.

Insider Gaming twierdzi bowiem, że Sony jednak pracuje nad PS5 Pro, zaś wstępny termin premiery konsoli, to końcówka 2024 roku. Serwis nie po raz pierwszy mówi o odświeżonej wersji PS5, gdyż już wcześniej donosił, że nowa konsola (ale nie PS5 Pro) będzie miała odłączany czytnik płyt i pojawi się w sprzedaży pod koniec tego roku.

Szukasz gier na PS5 w dobrych cenach? Znajdziesz je tutaj!

Na ten moment niewiele wiemy na temat specyfikacji technicznej nowego sprzętu. Jednakże patent, zgłoszony niedawno przez Marka Cernego sugeruje, że Sony planuje położyć większy nacisk na ray tracing. Można więc oczekiwać nie tylko lepszej grafiki, ale być może także śledzenia promieni w 60 fpsach.

PS5 Pro może jednak powstać

Kluczowym pozostaje jednak pytanie, kiedy możemy spodziewać się oficjalnej zapowiedzi nowej konsoli? Niewykluczone, że Sony zaprezentuje ją już wkrótce. W zeszłym miesiącu Jeff Grubb w swym podcaście Game Mess Decides zasugerował, że producent zorganizuje przed targami E3 własną imprezę. Miałby na niej nie tylko zapowiedzieć nowe gry, ale być może także rzucić nieco światła na plany dotyczące sprzętu, który pojawi się w najbliższej przyszłości.

PS5 Pro ponoć powstaje, a jego premiera jest bliżej niż sądzicie - ilustracja #1
Czy Sony wypuści PS5 Pro? Źródło: PlayStation.com

Pamiętajmy jednak, że na razie mamy do czynienia wyłącznie ze spekulacjami niepotwierdzonymi żadnymi oficjalnymi komunikatami. Nie ma żadnej pewności, czy Sony faktycznie zdecyduje się zaoferować swym klientom PS5 Pro. Szczególnie że, obecny model wciąż sprzedaje się znakomicie i jeszcze długo będzie wzbudzał duże zainteresowanie graczy. A co Wy myślicie o pomyśle odświeżenia popularnej konsoli? Dajcie znać w komentarzach.

PS5 Pro ponoć powstaje, a jego premiera jest bliżej niż sądzicie - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.