Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 marca 2022, 21:10

autor: Dawid Wanat

PS5 Pro ma powstawać i być dwa razy mocniejsze od PlayStation 5

Nowa plotka mówi o premierze PS5 Pro pod koniec 2023 roku. Ulepszona konsola ma być dwa razy mocniejsza od podstawowej wersji i zaprojektowana specjalnie dla jak najlepszych doznań w wirtualnej rzeczywistości.

Aktualna generacja konsol jest z nami od listopada 2020 roku. Nowa plotka wskazuje, że Sony zamierza powtórzyć sytuację z poprzedniej generacji i wypuści PlayStation 5 Pro. Informacje te pochodzą z kanału RedGamingTech i mogą łączyć się z doniesieniami o tajemniczych prototypach, które zostały wysłane do Stanów Zjednoczonych z Japonii. Według serwisu TweakTown mogły to być wczesne wersje PS5 Pro lub PS VR2.

PlayStation 5 kupisz tutaj

Podwojona moc

Według RGT ulepszona wersja PS5 może pojawić się pod koniec 2023 lub w 2024 roku i zapewnić dwa razy wyższą wydajność w rasteryzacji oraz 2,5-krotnie lepsze osiągi w ray tracingu w stosunku do podstawowego modelu.

Konsola może wykorzystywać proces technologiczny 5 nm lub 4 nm i ma być zaprojektowana z myślą o nadchodzącym PS VR 2. Co ciekawe, sprzęt może wykorzystywać technologię podobną do AMD FidelityFX Super Resolution 2.0 (FSR 2.0), choć ma być to rozwiązanie bazujące na własnych badaniach Sony.

Plotka łączy się z rewelacją o tajemniczych devkitach oraz wcześniejszymi wiadomościami dotyczącymi PS5 Pro i wsparcia rozdzielczości 8K. Należy pamiętać, że są to niepotwierdzone informacje i należy je traktować z odpowiednią dozą ostrożności.

PS5 Pro ma powstawać i być dwa razy mocniejsze od PlayStation 5 - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.