Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 12 stycznia 2023, 19:22

autor: Damian Miśta

PS5 otrzymało nowy firmware z obsługą DualSense Edge

Na PlayStation 5 można już pobrać najnowszą aktualizację firmware o numerze 22.02-06.50.00. Wprowadza wsparcie dla kontrolera DualSense Edge i poprawki w zakresie wydajności konsoli.

Źródło fot. YouTube | PlayStation.
i

Sony przygotowało nową wersję oprogramowania przeznaczonego dla konsoli PlayStation 5 o numerze 22.02-06.50.00, która jest już dostępna do pobrania przez jej użytkowników. Aktualizacja poprawia wydajność sprzętu i dodaje obsługę dla kontrolera DualSense Edge.

Instalację poprawki można przeprowadzić bezpośrednio na urządzeniu lub pobrać plik ważący około 1 GB na wybrany nośnik USB ze strony producenta (tutaj).

Ceny pada DualSense (nie Edge) sprawdzisz tutaj

Globalny debiut kontrolera DualSense Edge odbędzie się 26 stycznia tego roku. Aktualnie w polskich sklepach można składać zamówienia przedpremierowe. Cena tego akcesorium dla PlayStation 5 wynosi 1199 zł wraz z wliczonym podatkiem VAT.

Bezprzewodowy pad DualSense Edge oferuje sposobność personalizacji do własnych upodobań na poziomie sprzętowym i programowym. Gracz będzie mógł zmodyfikować funkcje przycisków, a także wymienić te znajdujące się z tyłu oraz drążki (o niskim i wysokim profilu). Części zamienne znajdzie od razu w zakupionym zestawie z dołączonym etui i kablem USB. Sony dało też możliwość dostosowania czułości drążków i spustów wraz z opcją tworzenia profili ustawień i unikalnych interfejsów użytkownika.

  1. Oficjalna strona internetowa PlayStation
PS5 otrzymało nowy firmware z obsługą DualSense Edge - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Damian Miśta

Damian Miśta

Pisał tu i ówdzie hobbystycznie od młodych lat. Był krótko na kierunku dziennikarskim, gdzie zainteresował się psychologią, którą aktualnie studiuje. Mimo tego planów znacznie nie zmienił i zaczął działać na GRY-Online w lipcu 2022 roku. Najlepiej czuje się w tematach technologicznych, chociaż gry i filmy nie kryją przed nim tajemnic. Spędził niezliczoną ilość godzin przemierzając Khorinis, a serię o przygodach Indiany Jonesie zna na pamięć. Czytał również od deski do deski czasopisma branżowe. Poza tym majsterkuje lub wybiera się w podróż do minionych epok.

więcej