Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 września 2022, 14:42

PS5 miało niesamowitego devkita, zobacz nagranie

Może nie jest to nagranie zdradzające kulisy z fabryk Sony, ale filmik prezentujący mityczny wręcz devkit PlayStation 5 to nie lada gratka dla fanów marki.

Źrodło fot. Macho Nacho Productions | Youtube.
i

Jeszcze przed premierą PlayStation 5 mieliśmy okazję zobaczyć zestawy deweloperskie (tzw. devkity) najnowszej konsoli Sony. Jednakże wtedy otrzymaliśmy tylko pojedyncze fotografie. Tymczasem niedawno do sieci trafił filmik prezentujący nigdy nieuruchamiany devkit PS5 w pełnej krasie.

Materiał zamieszczony na kanale YouTube Macho Nacho Productions prezentuje wszystkie szczegóły zestawu deweloperskiego, który – co widać na pierwszy rzut oka – drastycznie różni się od komercyjnego PlayStation 5. Oczywiście nie zdradzono, w jaki sposób udało się zdobyć tak cenny nabytek.

Model zdobyty przez prowadzącego kanał youtubera Tito (DFI-D1000AA) nie ma nawet napędu optycznego, który widać na wcześniejszych zdjęciach devkitu. Za to wyposażono go w dysk twardy o pojemności 2,2 TB oraz miejsce na dodatkowy nośnik danych SSD, jak również wbudowany wyświetlacz z kontrolerem analogowym.

Odmienny jest interfejs konsoli – jedynie podczas uruchamiania konsoli jest on niemal identyczny do tego, co wyświetla się w przypadku komercyjnych egzemplarzy PS5. Niestety, jako że współczesne devkity wymagają aktywacji przez Internet, Tito nie mógł sprawdzić większości funkcji.

W praktyce znalezisko nie ma raczej zbyt dużego znaczenia, ale z pewnością jest bardzo cennym trofeum dla kolekcjonerów. Zwłaszcza że, bądźmy szczerzy, devkit PlayStation 5 jest o wiele bardziej stylowy niż typowe wersje testowe konsol.

PS5 miało niesamowitego devkita, zobacz nagranie - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej