Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 26 listopada 2019, 10:52

autor: Aquma

PS5 i Xbox Scarlett mogą posiadać dyski NVMe SSD Samsunga

Koreański koncern Samsung prawdopodobnie będzie odpowiadał za produkcję bardzo szybkich dysków NVMe SSD, które znajdą się w konsolach 9. generacji - PS5 i Xboksie Scarlett. Sugeruje to jeden ze slajdów z prezentacji, która została pokazana na wydarzeniu Samsung SSD Forum 2019 w stolicy Japonii.

Samsung stworzy dyski NVMe SSD do PS5 i Xboksa Scarlett? - PS5 i Xbox Scarlett mogą posiadać dyski NVMe SSD Samsunga - wiadomość - 2019-11-26
Samsung stworzy dyski NVMe SSD do PS5 i Xboksa Scarlett?

W czasie wydarzenia Samsung SSD Forum 2019 w Tokio koreański koncern zasugerował (za portalem Wccftech), że może mieć związek z dyskami NVMe SSD, które znajdą się w konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Scarlett. Jeden ze slajdów z prezentacji pokazanej na wspomnianym evencie dotyczył wykorzystania tej technologii w konsolach do gier w 2020 roku. Nie pada tam co prawda nazwa żadnego konkretnego urządzenia, ale biorąc pod uwagę datę, nawiązanie do platform 9. generacji wydaje się być oczywiste.

Slajd z prezentacji Samsunga.
Slajd z prezentacji Samsunga.

Wieść na razie nie została potwierdzona ani przez Sony, ani Microsoft, ale warto nadmienić, że obydwie firmy uczyniły z dysków SSD jeden z głównych atutów swoich nowych sprzętów do grania. Na PS5 i Xboksie Scarlett gry mają wczytywać się błyskawicznie. Co więcej, szybkość doczytywania danych w czasie poruszania się po wirtualnym świecie powinna sprawić, że możliwe będzie tworzenie znacznie większych i bardziej rozbudowanych lokacji. Samsung jest zaś jednym z topowych producentów tego typu sprzętu do przechowywania informacji.

Przypominamy, że wspomniane konsole trafią na rynek w przyszłym roku - konkretne daty nie zostały jeszcze podane do publicznej wiadomości, ale można się spodziewać, że do premiery dojdzie w okresie przedświątecznym (to logiczny ruch, zgodny z tym, co zaobserwowaliśmy przy okazji poprzednich generacji, a do tego potwierdzany przez różnego rodzaju plotki i przecieki z obydwu obozów).

  1. Samsung - strona oficjalna
  2. PlayStation - strona oficjalna
  3. Xbox - strona oficjalna