Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 12 października 2022, 18:55

Sony aktualizuje firmware PS5 i po cichu zmienia interfejs konsoli

Nowy firmware PlayStation 5 nie tylko „poprawia ogólną wydajność systemu”, wbrew temu, co podaje Sony na oficjalnej liście zmian.

Źrodło fot. Sony Interactive Entertainment.
i

Sony wypuściło nową aktualizację systemową dla konsoli PlayStation 5. Firmware o numerze 22.02-06.02.00.04 może być kolejnym krokiem na drodze do poprawienia interfejsu PS5.

Tryb przypuszczający był tu o tyle wskazany, że oficjalnie to tylko kolejne uaktualnienie, które „poprawia ogólną wydajność systemu”. Frazę tę widzieliśmy już tyle razy, że posiadacze PlayStation 5 traktują ją jako mem, i to raczej z rodzaju tych bardziej irytujących niż zabawnych.

Jednakże wygląda na to, że tym razem posiadacze piątego PlayStation otrzymali coś więcej. Według serwisu Push Square firmware 22.02-06.02.00.04 wprowadził usprawnienia interfejsu, a ściślej – karty aktywności i trofeów.

PlayStation 5 kupisz na Allegro

Funkcja ta, dająca – zgodnie z nazwą – łatwiejszy dostęp do aktywności w grach, przeszła lekki lifting wizualny. Wiele z tych kart zostało podzielonych na grupy, na przykład na kategorie „singleplayer” i „multiplayer”.

Zmiany dotknęły też ekran trofeów. Teraz gracze mogą sprawdzić listę wyzwań po kliknięciu na ikonę pucharu. Nowy interfejs możecie zobaczyć na screenach poniżej.

Sony aktualizuje firmware PS5 i po cichu zmienia interfejs konsoli - ilustracja #1

Po aktualizacji: interfejs kart aktywności…Źródło: Push Square.

Sony aktualizuje firmware PS5 i po cichu zmienia interfejs konsoli - ilustracja #2

…i śledzenia trofeów.Źródło: u/hybroid w serwisie Reddit.

Co ciekawe, niektórzy internauci twierdzą (via Reddit), że mogli sprawdzić te zmiany już wcześniej, po zainstalowaniu aktualizacji 22.02-06.02.00. Być może Sony wprowadza usprawnienia stopniowo na serwerach, bo jeszcze dziś doniesień potwierdzających zmiany w trofeach i kartach aktywności było początkowo bardzo niewiele.

Niemniej kolejne wątki w mediach społecznościowych potwierdzają, że nowości są już powszechnie dostępne. Nie żeby było ich wiele lub były niezwykle istotne w porównaniu z wcześniejszym wprowadzeniem wsparcia rozdzielczości 1440p, ale lepsze to niż rydz (albo kolejne „poprawki ogólnej wydajności systemu”).

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Sony aktualizuje firmware PS5 i po cichu zmienia interfejs konsoli - ilustracja #3

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej