Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 maja 2020, 10:21

autor: Aquma

PS5 – fani panikują w związku ze wsteczną kompatybilnością

Odkrycie internautów sugeruje, że Sony planuje dokonać zmiany na stronie poświęconej PS5. Zdanie, które może zostać dodane, wskazuje, że wsteczna kompatybilność będzie ograniczona do „katalogu gier”, który będzie się powiększał wraz z aktualizacjami oprogramowania.

PS5 – fani panikują w związku ze wsteczną kompatybilnością - ilustracja #1
PS5 znów wzbudza niepokój graczy.

W SKRÓCIE:

  1. internauci odkryli, że Sony prawdopodobnie planuje – lub planowało – dodać do strony PS5 wzmiankę o wstecznej kompatybilności;
  2. wspomina się w niej o „katalogu gier” dostępnych dzięki „aktualizacji systemu”;
  3. doniesienia wzbudziły niepokój fanów;
  4. Microsoft przedstawił założenia wstecznej kompatybilności Xboksa Series X – na nowej konsoli gry będą działały i wyglądały lepiej.

Użytkownicy forum ResetEra odkryli, że Sony najprawdopodobniej planuje (lub planowało) dodać do strony PlayStation 5 wzmiankę o „katalogu wspieranych gier na PS4”, w który będziemy mogli zagrać dzięki „aktualizacji oprogramowania systemu”. Część fanów obawia się, że oznacza to, iż wsteczna kompatybilność konsoli będzie mocno ograniczona i rozbudowywana stopniowo w łatkach dla systemu operacyjnego. Warto odnotować, że obecnie wzbudzające niepokój zdanie nie znajduje się na omawianej stronie.

PS5 – fani panikują w związku ze wsteczną kompatybilnością - ilustracja #2
Strona PS5 – teraz.
PS5 – fani panikują w związku ze wsteczną kompatybilnością - ilustracja #3
Strona PS5 – planowana aktualizacja. Źródło: ResetEra.

O wstecznej kompatybilności zrobiło się głośno po marcowej prezentacji Marka Cerny’ego, w trakcie której główny projektant konsoli stwierdził, że użytkownicy będą mogli zagrać w zaledwie sto produkcji znanych z PS4. Kilka dni później Sony uściśliło, że wsteczna kompatybilność pozwoli zagrać w większość gier dostępnych na PlayStation 4.

Xbox Series X – jak to zadziała w przypadku konsoli Microsoftu?

Co ciekawe, niemal w tej samej w chwili, gdy wsteczna kompatybilność platformy Sony po raz kolejny zaniepokoiła fanów, Microsoft przedstawił intrygujące detale dotyczące rozwiązania, z którego będzie korzystał Xbox Series X. Gracze mogą oczekiwać, że gry z obecnej generacji będą działały znacznie lepiej na kolejnym urządzeniu giganta z Redmond – zagramy m.in. z większą liczbą klatek animacji na sekundę i automatyczną obsługą HDR.

Warto odnotować, że wspominana aktualizacja strony PlayStation 5 może być związana z chęcią uniknięcia niedomówień – w dodanym zdaniu nie ma żadnej informacji na temat tego, jak obszerny będzie katalog gier z PS4 obsługiwanych przez nową konsolę w dniu premiery. Pozostaje nam tylko poczekać na więcej informacji – prawdopodobnie pojawią się one w przyszłym tygodniu.

  1. PlayStation 5 – strona oficjalna