Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 sierpnia 2022, 19:30

autor: Damian Miśta

Współczesny Piłsudski i Jan III Sobieski w garniturze na obrazkach prosto od AI

Dzięki AI możemy się zobaczyć, jak wyglądałby Piłsudski i osiem innych postaci historycznych w czasach współczesnych.

Wczoraj na Reddicie użytkownik Lord_o_the_North pokazał, jak sztuczna inteligencja poradziła sobie z rekonstrukcją postaci historycznych. AI nie tylko naprawia zdjęcia, ale również wskazuje, czy nasze wyobrażenia o tych osobistościach są właściwe.

Jak dzisiaj wyglądaliby Piłsudski, Napoleon III i Stalin?

AI uwspółcześniło osiem postaci historycznych w tym dwie polskie: działacza niepodległościowego Józefa Piłsudskiego i króla Rzeczypospolitej Obojga Narodów Jana III Sobieskiego. Oprócz nich znajdziemy takie osoby jak:

Współczesny Piłsudski i Jan III Sobieski w garniturze na obrazkach prosto od AI - ilustracja #1
To Piłsudski… Źródło: Reddit/Lord_o_the_North

Reakcje internautów

Internauci różnie ocenili wyniki pracy AI. Ot, pierwszy prezydent Republiki Tureckiej, Mustafa Kemal Atatürk przez jednych był porównywany do Jamesa Bonda, a drudzy stwierdzili, że zatracił charyzmę. Natomiast Stalin ma przypominać złoczyńcę z tureckich komedii lub trenera piłkarskiego. Komentarze w pełni subiektywne, każdy może mieć różne skojarzenia.

Współczesny Piłsudski i Jan III Sobieski w garniturze na obrazkach prosto od AI - ilustracja #2
…a to Jan III Sobieski Źródło: Reddit/Lord_o_the_North

Jeśli chodzi o reakcje polskich internautów, to największą uwagę wzbudziła aparycja Jana III Sobieskiego. Król, który w 1683 r. wygrał z Turkami bitwę pod Wiedniem, wyszedł całkiem naturalnie – według polskojęzycznych użytkowników Reddita. Niektórzy widzą w nim swojego pracodawcę, a drudzy polityka.

A jak Wy oceniacie wyniki działań AI? Wszystkie zdjęcia znajdziecie w linku poniżej. Na zakończenie warto również zrelaksować się widokiem przedwojennej Warszawy w kolorze.

Współczesny Piłsudski i Jan III Sobieski w garniturze na obrazkach prosto od AI - ilustracja #3

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

Damian Miśta

Damian Miśta

Pisał tu i ówdzie hobbystycznie od młodych lat. Był krótko na kierunku dziennikarskim, gdzie zainteresował się psychologią, którą aktualnie studiuje. Mimo tego planów znacznie nie zmienił i zaczął działać na GRY-Online w lipcu 2022 roku. Najlepiej czuje się w tematach technologicznych, chociaż gry i filmy nie kryją przed nim tajemnic. Spędził niezliczoną ilość godzin przemierzając Khorinis, a serię o przygodach Indiany Jonesie zna na pamięć. Czytał również od deski do deski czasopisma branżowe. Poza tym majsterkuje lub wybiera się w podróż do minionych epok.

więcej