Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 15 czerwca 2022, 12:30

Photoshop za darmo, ale pod pewnymi warunkami

Adobe udostępnia swój program graficzny Photoshop za darmo. To dobra wiadomość, ale jest też ta gorsza – dotyczy to wersji przeglądarkowej i na razie obejmuje tylko użytkowników w Kanadzie.

Fot. powyżej: Unsplash / Szabo Viktor

Jest wiele rzeczy, dla których warto zamieszkać w Kanadzie. Ludzie są tam przyjaźni i wyluzowani, można pojechać nad wodospad Niagara, jest też prawdziwa królowa i co najważniejsze – Photoshop jest za darmo. To nie żart, firma Adobe zdecydowała, że bez opłat udostępni tam przeglądarkową wersję swojego programu graficznego.

Photoshop za darmo?

Wystarczy posiadać konto Adobe, które rzecz jasna, też można założyć za darmo. No i logować się z Kanady, ponieważ reszta świata nadal musi skorzystać z płatnych opcji subskrypcji Adobe Creative Cloud, by używać Photoshopa. Być może jednak wystarczy poczekać, a jego darmowość rozszerzy się na inne regiony.

Photoshop za darmo, ale pod pewnymi warunkami - ilustracja #1
Ta wersja Photoshopa jest mocno uproszczona. Źródło: Adobe

Choć jak wiadomo „darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby”, to warto wiedzieć, że przeglądarkowa wersja Photoshopa nie dorównuje wielu darmowym programom graficznym, takim jak GIMP, Photopea czy Paint.NET. Posiada prostą obsługę warstw, tworzenie masek i wiele narzędzi, brakuje jej jednak filtrów czy chociażby zaawansowanych operacji na warstwach.

Mobilne aplikacje Adobe

Darmowe programy Adobe możemy spotkać w wersjach mobilnych na Android i iOS. Znajdziemy tam takie pozycje, jak Adobe Express czy Lightroom. Choć można je pobrać bez opłat, to jednak by skorzystać z niektórych bardziej zaawansowanych opcji w tych aplikacjach, trzeba już wydać pieniądze.

Photoshop za darmo, ale pod pewnymi warunkami - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.